Skocz do zawartościTemat pomocy: Postowanie


Dostępne są trzy różne ekrany postowania:

Przycisk "Nowy temat" dostępny jest w tematach i w odpowiedziach na nie. Pozwoli Ci on na dodanie odpowiedzi w temacie lub stworzenie nowego tematu.

Przycisk "Sonda" (jeśli Administrator uaktywni tę opcję) również dostępny jest na Forum i w tematach. Za jego pomocą możesz stworzyć temat i zawrzeć w nim ankietę.

Gdy przeglądasz Forum, dostępny jest trzeci przycisk: "Odpowiedz". Pozwala on na umieszczenie odpowiedzi w interesującym Cię temacie.

Pisanie nowych tematów i odpowiadanie:

Podczas pisania odpowiedzi możesz użyć opcji BB-Code. Opcja ta służy do zaawansowanego formatowania tekstu oraz dodawania do niego elementów nie będących tekstem. W celu uzyskania większej ilości informacji kliknij odnośnik "BB-Code Pomoc" znajdujący się pod spodem menu wyboru emotikon w ekranie postowania.

Na lewo od ekranu do wpisania treści jest zbiór emotikon. Możesz kliknąć na wybranej, co spowoduje jej dołączenie do treści pisanej przez Ciebie odpowiedzi. Emotikony są też czasem zwane Uśmiechami lub Buźkami.

Są trzy opcje dostępne podczas pisania posta:

"Pokaż uśmieszki w tym poście": jeśli to ustawienie jest niezaznaczone, wówczas tekst jest wyświetlany normalnie, bez uśmieszków.

"Użyj podpisu w tym poście": pozwala Ci zdecydować czy w tym poście ma być widoczna twoja sygnatura.

"Powiadamiaj o odpowiedziach e-mailem": wybranie tej opcji spowoduje w przypadku odpowiedzi na ten temat wysłanie na Twój adres informacji o odpowiedzi. Zobacz także "Powiadomienie e-mailem o nowych wiadomościach" w celu uzyskania dokładniejszych informacji.

Masz również możliwość wybrania ikony postu dla postu/tematu, gdy go piszesz. Ta ikona pojawi się zaraz obok nazwy tematu obecnego na Forum lub obok daty/czasu wiadomości, jeśli pisałeś odpowiedź w danym temacie.

Jeli Administrator uaktywnił tę opcję to zobaczysz także opcje dołączania pliku, które pozwolą Ci dołączyć plik i załadować go w momencie, w którym postujesz. Kliknij przycisk "Przeglądaj", aby wybrać plik do załadowania. Jeśli ładujesz plik graficzny będzie on widoczny w tym poście, natomiast jeśli ładujesz pliki innego typu, będą widoczne w poście jako linki.

Opcje Sondy:

Jeśli postanowiłeś napisać sondę, dostępne będą następne dwie opcje. W "Pytanie sondy" wpisać należy zadawane pytanie. Natomiast w "Odpowiedzi sondy" należy wpisać możliwe odpowiedzi. Po prostu w każdej linii wpisujesz osobną możliwość odpowiedzi. Maksymalna liczba odpowiedzi ustalana jest przez Administratora i wartość ta podana jest na lewo od opcji "Odpowiedzi sondy".

Cytowanie postów:

Nad każdym postem na Forum wyświetlany jest przycisk "Cytu"j. Naciśnięcie tego przycisku spowoduje dodanie odpowiedzi z zawartym tekstem z posta, który cytujesz. Jeśli zdecydujesz się cytować pojawi się dodatkowe okno, zawierające cytowany tekst, który możesz dowolnie przeedytować.

Edytowanie postów:

Nad każdym postem napisanym przez Ciebie widnieje przycisk "Edytuj". Jego naciśnięcie pozwoli Ci go przeedytować.

Podczas edycji możesz zobaczyć opcję "Dodać linie <> do tego postu?". Jeśli postanowisz zastosować tę możliwość, do postu zostanie dopisana informacja o tym, że edytowałeś ten post, oraz data i czas jego edycji. Jeśli nie widzisz tej opcji oznacza to, że jest ona automatycznie dodawana do każdego posta.

Jeli opcja ta jest niedostępna tylko przy jednym pocie, oznacza to, ze administrator zablokował Ci możliwość edycji go z powodu przekroczenia limitów edycji nałożonych na Ciebie.

Szybka odpowiedź:

Jeli ta opcja jest zatwierdzona przez Administratora, przycisk "Szybka odpowiedź" będzie widoczny w każdym temacie. Kliknięcie tego przycisku spowoduje otwarcie "okrojonego" ekranu postowania, skracającego czas wymagany do wyświetlenia głównego ekranu postowania. Po naciśnięciu tego przycisku wpisz w ekranie postowania, który się pojawi tekst. Domyślnie szybka odpowiedź nie uruchamia się w trybie rozszerzonym. Możesz to zmienić w Panelu administracyjnym. Naciśnięcie przycisku "Więcej opcji" spowoduje pojawienie się normalnego ekranu postowania.