Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stowarzyszenie Pomoc 2002 - dyskusja

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 Arturix

Arturix

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 11.08.2009, 11:38

Madziu wiedze że mało wiesz o tej grupie. Generalnie przyjmowała ona tylko facetów. A jest tak mała że nie można powiedzieć że zetknąłem sie z niekompetencją. Znałem tam wszystkich.
  • 0

#22 Madzia1983

Madzia1983

Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2456 Postów:

Napisany 11.08.2009, 13:35

niekoniecznie samemu trzeba być w jakiejś grupie żeby można było powiedzieć jaki ona ma wpływ na ludzi...
  • 0

#23 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4620 Postów:

Napisany 11.08.2009, 13:44

@Madzia: a znasz osobiście kogoś, komu ta grupa pomogła? Jeśli nie, to bardziej wiarygodne są dla mnie opinie osób, które tam funkcjonowały. Póki co opinie te są podzielone.
  • 0

#24 Gość_ziarenko_*

Gość_ziarenko_*
  • Goście

Napisany 11.08.2009, 17:31

a czy tam będąc czy nawet czytając tylko ich strone świadczy o tym że ktos jest homo albo bi ? chyba nie
  • 0

#25 Gość_baba_*

Gość_baba_*
  • Goście

Napisany 11.08.2009, 19:41

Jeśli na jakiejś sprawie się wcale nie znasz (zadając pytania, takie jak powyżej, wygląda na to, że się nie znasz), to po co się wypowiadasz? Tym bardziej, że to samo zarzucasz powyżej w tym temacie innym - wypowiadanie się, kiedy nie są czegoś pewni. Zalecam stosowanie się samemu do ograniczeń, o które prosi się innych.

Nie znam sie,bo Madzia jest homoseksualistką i mężczyzną (jeśli chodzi o Pomoc2002) ? :)

niekoniecznie samemu trzeba być w jakiejś grupie żeby można było powiedzieć jaki ona ma wpływ na ludzi...

No właśnie chyba opinia osoby która była w grupie, jest z pewnością bardziej miarodajna niż twoja...
  • 0

#26 Madzia1983

Madzia1983

Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2456 Postów:

Napisany 11.08.2009, 19:49

skąd wiesz, czy to co pisze nie jest spowodowane tym, co usłyszałam od innych?

Koniec mojego wypowiadania sie w tym temacie
  • 0

#27 skryba5

skryba5

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 11.08.2009, 19:51

Nigdy nie spotkałem tam prawdziwego terapeuty, czy nawet jakiś warszatatów psychologicznych. Owszem byli księza też zmanipulowani przez prezesa który się podawał za psychologa a nim nie był,

Co za bzdury. Nie wiem czy zauważyłes - bedąc tam ponad 2 lata - że to nie jest grupa terapeutyczna ale grupa wsparcia. Z panem P po raz pierwszy rozmawiałem w 2003 roku i już wtedy zapytałem czy jest psychologiem. Bardzo wyraźnie powiedział mi że NIE. Mówisz o zmanipulowanych księżach. Może i byli zmanipulowani ale napewno nie przez pana P. Jaka szkoda że tak mało wiesz na ten temat. Jednak to nie moja rola aby Cię uświadamiać. Zapewniam Cię jednak że kiedyś , kiedy mam nadzieję poznasz prawde będzie Ci wstyd. Z tego co wiem aby nie robić zgorszenia pan P przyjął na siebie wszystkie oszczerstwa i nie próbuje się bronić. Za to najbardziej go podziwiam.
  • 0

#28 Gregorio79

Gregorio79

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 12.08.2009, 15:18

Został wydzielony nowy temat nt. Pomocy. Więc już może nie offtopic. Proponuję aby sprawę Pomocy zbadała komisja sejmowa :)
Każdy się tu wypowiada. I Arturx i skryba5 podają, że byli w tej grupie. Jeden wypowiada się negatywnie, drugi odpiera zarzuty.
Hmm... Kto ma rację? Ja osobiście nie byłem w Pomocy. Ale słyszałem opinie osób, które tam były. I nikt się pozytywnie o Pomocy nie wypowiedział.
Nie wiem jak teraz ta grupa działa, ale wiem jedno że Aardweg nie przyjechał. Nie wiem co jest powodem, czy faktycznie działalność Pomocy jest podejrzana czy może ktoś próbuje przeszkodzić tej działalności, ostrzegając Aardwega. Ale znowu pytanie po co?
Czy jeśli to jest Odwaga, to Odwaga jest środowiskiem prohomoseksualnym?

...aby nie robić zgorszenia pan P przyjął na siebie wszystkie oszczerstwa i nie próbuje się bronić...

nie rozumiem; przyjął na siebie wszystkie oszczerstwa?
a w odpowiedziach do Aardewga, to co niby, do wszystkiego się przyznaje i bierze na siebie, czy zgania wszystko na Odwagę?
a więc kto ma rację Pomoc czy Odwaga?
http://www.konferencja2009.pl.tl/
jedno jest pewne; w internecie pojawiły się negatywne opinie o Pomocy; część z nich pochodzi na pewno ze środowisk gejowskich,
ale część na pewno to nie środowisko prohomoseksualne; więc gdzieś coś zawisło w powietrzu;
trudna sytuacja, gdyż działalność Pomocy jako grupy wsparcia jest niejawna poza materiałami na stronie www,
na których grupa ludzi (raczej nie są to vipy z pierwszych stron gazet) świętuje przy torcie i kilku anonimowych świadectw;
sądzę, że potrzeba byłoby wysłać na jakiś czas tam niezależnych obserwatorów, którzy podaliby miarodajną opinię,
ale niestety to raczej nie jest możliwe; no chyba że jest jakaś publiczna osoba, godna zaufania, najlepiej osoba duchowna,
(gdyż podobno takie z Pomocą współpracują) która współdziała z grupą, która publicznie mogłaby się wypowiedzieć na temat Pomocy;
a jak na razie to możemy poznawać tylko opinie tych którzy tam są lub byli
  • 0

#29 skryba5

skryba5

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 13.08.2009, 02:24

Nie wiem co jest powodem, czy faktycznie działalność Pomocy jest podejrzana czy może ktoś próbuje przeszkodzić tej działalności, Ale znowu pytanie po co?

Zwykle jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze :)

nie rozumiem; przyjął na siebie wszystkie oszczerstwa?

Bo gdyby powiedział co tak naprawdę jest na rzeczy to napewno by się ze wszystkiego oczyścił ale musiałby wtedy powiedzieć to co stałoby się powodem zgorszenia. Czy nie zauważyłes że użyto przeciw niemu najbardziej perfidnych metod . np, straszono nim że zdradzi tajemnice jakie zostały mu powierzone i co , zdradził ? NIE!!! "Uderz w pasterza a rozproszą się owce" Dalej okrzyknięto tę grupę że to sekta. Jak wiesz w Polsce kiedy chcesz zaszkodzić jakiejkolwiek grupie to najpierw ogłoś ją sektą a już masz połowę wygranej w kieszeni a jeżeli to powie ktoś w habicie to nawet nikt nie bedzie sprawdzał czy ma rację. Ponadto czy wiesz że byłym członkom tej grupy dawano pieniądze za to żeby wystąpili ze stowarzyszenia? Dużo by jeszcze o tym pisać ale myślę że chyba jeszcze za wcześnie.

trudna sytuacja, gdyż działalność Pomocy jako grupy wsparcia jest niejawna poza materiałami na stronie www,

Tu się akurat mylisz bo jest o wiele bardziej jawna niż np. działalność Odwagi. Zrozumiałą rzeczą jest że nie bedą ujawniane dane członków grupy wsparcia ale już np. zarząd czy członkowie stowarzyszenia to żadna tajemnica. Uroczystości urodzinowe są zawsze otwarte a jak na zdjęciach z tych uroczystości nie widzisz nikogo z pierwszych stron gazet to pewnie słabo patrzyłeś :)

sądzę, że potrzeba byłoby wysłać na jakiś czas tam niezależnych obserwatorów, którzy podaliby miarodajną opinię,
ale niestety to raczej nie jest możliwe;

A dlaczego sam się nie zgłosisz? Nie sadzę aby Cię nieprzyjęli. Ponadto współpracuje z nimi wieku księży i możesz i ich zapytać o opinię. Dodatkowo powiem Ci że sami poprosili władze kościelne o wyznaczenie takiego obserwatora i właśnie czekają na odpowiedź
  • 0

#30 Arturix

Arturix

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 13.08.2009, 05:50

Skryba co to w ogóle mam być grupa wsparcia dla osób homoseksualnych prowadzona przez faceta który kiedyś też był homo i mówi że jest psychologiem, wg Ciebie tak nie mówił. No to jeszcze lepiej ktoś kto nie ma wiedzy psychologicznej zakłada gr wsparcia hmm ciekawe. A skąd w ogóle znasz tą grupe? Czy wiesz o jej rozpadzie kiedy zbadał ją właście obserwator z zewnątrz zaproszony przez o.Tokarskiego to dlatego ponad 2 lata temu odeszło z Pomocy prawie 100% osób które w niej były, jak wszyszły na jaw manipulacje Pawla. sam też zastraszał niektóryh członków grupy bo posiadał zdjęcia z rekolekcji, dopiero kiedy jeden z ks zagroził mu prawnikiem i wytoczeniem sprawy sie uspokojił. Ot to Ci cały pastrz który bierze wine na siebie. Nie wiem co wiesz w ogole o ludziach którzy odchodzili z grupy, jak wtedy na nich najeżdżał Paweł, osoby którym mówił że je kocha potem gnoił, sam słyszałem jak sie o niektórych wypowaidał. ehh
Co do odpowiedzi na o obserwatora to juz kiedy tam byłem podobno wysłane było zgłoszenie. Władze kościelne z powodu kontrowersji jakie budzi to stowarzyszenie nie miesza w tą organizacje.
Ja sam też nie jestem ze środowiska progej i bardziej zachęcam do Odwagi wyrasta ona z ramienia Ruchu Światło-Życie który ma bardzo jawne struktury i jest mocno osadzone w Kościele.

Ten post był edytowany przez Arturix dnia: 13.08.2009, 05:51

• 0

#31 skryba5

skryba5

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 13.08.2009, 12:07

Widzę że bardzo walecznym tonem chcesz rozmawiać. Ja jednak wole ten spokojny ton i tak tez spróbuję Ci odpowiedzieć.

Skryba co to w ogóle mam być grupa wsparcia dla osób homoseksualnych prowadzona przez faceta który kiedyś też był homo i mówi że jest psychologiem, wg Ciebie tak nie mówił. No to jeszcze lepiej ktoś kto nie ma wiedzy psychologicznej zakłada gr wsparcia hmm ciekawe.

Czy trzeba być chorym na serce żeby zostać kardiologiem? Czy prof. Bartoszewski naprawde jest profesorem? - no a przecież mówią na niego profesorze.

A skąd w ogóle znasz tą grupe?

A skąd Ty ją znasz? Mówisz że w niej byłes ale najpierw jakoś musiałes ją poznać. Zapewniam Cie jednak że znam ją bardzo dobrze i to nie tylko z jednej strony tak jak Ty.

Czy wiesz o jej rozpadzie kiedy zbadał ją właście obserwator z zewnątrz zaproszony przez o.Tokarskiego to dlatego ponad 2 lata temu odeszło z Pomocy prawie 100% osób które w niej były, jak wszyszły na jaw manipulacje Pawla.

Najpierw musiałbyś poznać dokładnie jaka była w tej grupie rola o. Tokarskiego. Zapewniam Cię że bardzo duż nie wiesz na ten temat ale ja też nie jestem upoważniony aby o tym tutaj pisać. Żekomy obserwator z zewnątrz to tylko przykrywka do tego aby rozbić tę grupę. Dlaczego i komu na tym zależało? Jestem przekonany że nie jest to miejsce aby o tym pisać. Powinieneś jednak lepiej poznać te przyczyny i porozmawiać z druga stroną aby nie wydawać pochopnych sądów.
Mówisz że prawie 100% osób odeszło z tej grupy kiedy wyszły żekome manipulacje Pawła. Wybacz to porównanie ale czy nie prawie 100% apostołów odeszło od Jezusa kiedy go aresztowano? Pisałem już w poprzednim wpisie że użyto najbardziej perfidnych metod aby rozbić tę grupę. Jedną z nich było zarzucanie Pawłowi manipulacji tylko na czym one właściwie polegały skoro - może tego nie wiesz - od stycznia 2004 Paweł niczego nie prowadził w POMOCY2002 a był tylko kimś na kogo powoływali się o. Roman G i o. Wiktor T Powiem więcej nawet podpisywali się imieniem Paweł pod tekstami których Paweł na oczy nie widział. Czy o tym wiedziałeś ? I jeszcze jedno. Czy po odkryciu żekomych manipulacji Pawła chociaż raz z nim o tym rozmawiałeś? Poprosiłeś o wyjaśnienie? czy poprostu wystarczyło Ci to co powiedzieli wspomniani wyżej?

sam też zastraszał niektóryh członków grupy bo posiadał zdjęcia z rekolekcji, dopiero kiedy jeden z ks zagroził mu prawnikiem i wytoczeniem sprawy sie uspokojił. Ot to Ci cały pastrz który bierze wine na siebie.

No i znowu mijasz się z prawdą. O tym zresztśą też pisałem w poprzednim wpisie. Paweł nikogo nie zastraszał. To nim straszono tych którzy odeszli z grupy a żeby nie wyszło na jaw że to tylko straszenie Pawłem to wprowadzono absolutny zakaz kontaktowania się z Pawłem. Do dzisiaj w POMOCY2002 są ludzie którzy za zadzwonienie wtedy do Pawła zostali z hukiem wyrzuceni z grona tych którzy po odejściu tworzyli nową grupę i okrzyknięci zostali zdrajcami. A co do prawnika i sądu to pewnie też nie wiesz że to Stowarzyszenie podało do sądu wcześniej wymienionych bo widząc że Paweł się nie broni wymyślali co raz to podlejsze ataki. Kiedy sprawa trafiła do sądu natychmiast zniknęły oszczerstwa tych dwuch z internetu i została zlikwidowana stara strona POMOC2002.org którą zawłaszczył sobie i wykorzystał ją do podłych ataków na Pawła wspominany przez Ciebie "dobnrodziej" A tak swoją drogą to co się dzisiaj dzieje z tymi którzy odeszli i co dzieje się z obietnicami które im składano? Czy myślisz że gdyby choć jeden z zarzutów stawianych Pawłowi był prawdziwy to POMOC2002 i on do dzisiaj by działali?

Nie wiem co wiesz w ogole o ludziach którzy odchodzili z grupy, jak wtedy na nich najeżdżał Paweł, osoby którym mówił że je kocha potem gnoił, sam słyszałem jak sie o niektórych wypowaidał. ehh

O ludziach którzy odeszli z POMOCY wiem tyle że byli trzymani w ciągłym straszeniu ich Pawłem. Jeden z nich mówił mi nawet o specjalnych spotkaniach pod hasłem "co tu jeszcze wymyśleć na Pawła" Do tego jak już wspomniałem wprowadzono totalną izolację od Pawła aby nie wyszły na jaw te wszystkie machloje. Mówisz że Paweł ich gnoił i sam słyszałeś jak się o niektórych wypowiadał. Jestem w stanie uwierzyć że słyszałeś ale napewno nie od Pawła. Pewnie mówwili Ci to ludzie którzy byli podobnie jak Ty oszukiwani i nastawiani przeciwko Pawłowi. Powiem Ci jeszcze o czymś o czym z pewnością nie wiesz. Wystarczająco dobrze znam Pawła i gdyby cokolwiek mówił złego o ludziach którzy odeszli wiedziałbym napewno. Wiem że odchodzący wtedy ludzie odeszli w bardzo złym stylu , zatrzaskując za sobą drzwi i paląc mosty bo tak ich nastawiono. Jeden z nich nawet włamał się na nową pocztę pomocy i na nową stronę internetową. Z urzędu prokuratura wszczęła postępowanie i tego człowieka namierzono. Paweł gdyby był taki jak piszesz mógł wtedy wykorzystać okazję i zemścić się. Jednak tego nie zrobił. W obecnej grupie bardzo często prosi wszystkich o modlitwę w intencji tych którzy odeszli a takrze w intencji tych którzy - pozwól że tak to nazwę - strzelili mu w plecy.

Ja sam też nie jestem ze środowiska progej i bardziej zachęcam do Odwagi wyrasta ona z ramienia Ruchu Światło-Życie który ma bardzo jawne struktury i jest mocno osadzone w Kościele.

A czy myślisz że Paweł jest wrogiem Odwagi? Bardzo często zachęca ludzi z grupy wsparcia żeby poszli do Odwagi na terapię i nie jeden już z tego skorzystał. Zresztą w linkach na stronie POMOCY2002 jest też link do Odwagi.

Reasumując, chciałbym Ci powiedzieć że absolutnie Cię rozumiem bo sam widziałem jak byli potraktowani Paweł i ludzie z grupy przez tych którzy postanowili te grupę zniszczyć. Gdybyś jednak odezwał się do Pawła i chciał z nim o tym wszystkim porozmawiać po to tylko aby poznać tę drugą stronę jestem pewien że Pawrł nie tylko by cię nie odepchnął ale też nie powiedziałby ani jednego złego słowa na temat ludzi którzy kiedyś (4 lata temu) odeszli. Tak , to już 4 lata jak tę grupę zaatakowano a mimo wszystko istnieją, pracują i na miare swoich możliwości pomagają.
Osobiście uważam że na tego typu grupy w Polsce jest bardzo duże zapotrzebowanie. Szkoda tylko że nie potrafią ze sobą współpracować a nawzajem jedynie obrzucają się błotem i podkładają sobie nogi.
Dlatego tez apeluję. Przestańmy roztrząsać to czego do końca nie znamy i nie powinniśmy oceniać ale raczej módlmy się o spokuj i pojednanie a przede wszystkim o to aby jak największa liczba potrzebujących otrzymała pomoc.
  • 0

#32 Arturix

Arturix

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 15.08.2009, 19:54

A co powiesz o spaniu ze sobą dwóch facetów?

Oczywiście chodzi mi o metode terapeutyczną stosowną w tej grupie?
  • 0

#33 skryba5

skryba5

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 17.08.2009, 17:25

A co powiesz o spaniu ze sobą dwóch facetów?

Oczywiście chodzi mi o metode terapeutyczną stosowną w tej grupie?

Skoro mówisz że byłeś w tej grupie i znasz wszystko to nie bardzo rozumiem skąd to pytanie. Będąc w grupie powinieneś wiedzieć że sprawa pozytywnego dotyku i wszystkich jego form w POMOCY2002 była sprawą nie tylko pana P ale i prowadzących bo jak zaznaczałem wcześniej pan. P od stycznia 2004 roku niczego w tej grupie nie prowadził a jedynie pomagał w zorganizowaniu zjazdów, noclegów, wyżywienia itd. Mimo to jednak chciał aby nie działo się tam nic złego i po pierwsze wszystkim spowiednikom powiedział że prosi ich aby jak zauważą coś złego związanego z ta formą natychmiast sygnalizowali że należy temu zaniechać. Oczywiście tak aby nie było to zdradą tajemnicy spowiedzi.
Ponadto zwrócił się do o.Wiktota T aby dokładnie opisał te metody i przesłał je z pytaniem do Richarda Cohena z prośba o opinię. Aby nie było jakiegokolwiek przekłamania ani subiektywnego podejścia do tej sprawy nie zajmował się tym sam ale poprosił o. Wiktora o opisanie a p. Martynę K która jest zawodowym tłumaczem o tłumaczenie. Listów tych było kilka. Pamiętam jak po jednym z nich o.W powiedział z wielką euforią cyt "Ciotki z odwagi skręci jak dowiedzą się co nam Cohen odpisał" Jako człowiek będący w grupie wsparcia POMOC2002 powinieneś te listy znać bo były udostępnione wszystkim członkom grupy a także i osobom z zewnątrz. Jednym słowem wynikało z nich że Cohen nie jest przeciwny tego rodzaju metodom ale zaleca dużą ostrożność co było w grupie przestrzegane chociażby poprzez wyczulenie na tę sprawę spowiedników.

Po ataku na POMOC2002 oczywiście nikt o listach do Cohena nie wspomniał a z pana P zrobiono oszołoma i zboczeńca bo komuś to pasowało. Proszę nie pytaj mnie komu ani dlaczego bo jeszcze nie czas aby o tym mówić. Zreszta chyba ja też nie jestem do tego upoważniony.
  • 0

#34 Jacobo

Jacobo

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 02.02.2011, 09:34

Witam wszystkich! Chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem. Z onanizmem walczę od paru ładnych lat. Najdłużej udawało mi się wytrzymać tydzień. Od 4 miesięcy jestem w grupie wsparcia Pomoc 2002 (www.pomoc2002.pl)i dziś mija miesiąc mojej czystości. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ długo szukałem pomocy, chodziłem do psychologów, a nikt nie wyciągnął do mnie dłoni. Dopiero tutaj udaje mi się wychodzic na prostą. Grupa ta zajmuje się także problemem odczuć homoseksualnych. W wielu forach internetowych isze się, że to sekta i podobne bzdury, za na zjazdach są darkroomy i inne głupoty. Piszą to ludzie, którzy nigdy w grupie nie byli. Ja uzyskuję tutaj wielką pomoc i nie chcę, aby steki oszczerstw pisanych przez środowiska gejowskie, które nastawione są na beztroski seks oraz propagandę, także dla celów finansowych. A teraz co uzyskałem w Pomocy. Wsparcie ludzi, którym nieobce jest cierpienie drugiego człowieka, którzy okazują mi sympatię jednocześnie wymagając szczerej pracy nad sobą. Odkryłem swoje zranienia z dzieciństwa, które stały się przyczyną skłonności homoseksualnych i zauważyłem, że siła ytych skłonności maleje i mam szansę na normalne zycie. Podobnie z masturbacją- rozmowy, lektura, spotkania pomogły mi dostrzec iż jest to problem osobowości. Chciałbym serdecznie podziękować grupie Pomoc 2002 za wsparcie, pomoc w rozijaniu duchowości i pracę nad sobą. Bez Was by mi się nie udało.
  • 0

#35 erold

erold

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 02.02.2011, 20:26

Autor tematu ma dużą rację. Należałem do tego stowarzyszenia jakieś 2 mc. Prowadzi go nawiedzony filozof, nieźle miesza w głowie. Niema w ogóle pojęcia o tym czym się zajmuje, czyli pomocą homoseksualistom. Organizuje jakieś rekolekcje i ściąga na nie stowarzyszonych z całej Polski. W dodatku podaje nr tel. do siebie i do innych "rówieśników" z grupy by się kontaktować, co jeszcze potęgowało problem, bo po chłopsku myśleć podawał chłopakowi i innego homo chłopaka na tacy. Ale szybko na szczęście się orientowali i spieprzali. Ja tak zrobiłem chociaż inni się dziwili, ale później przyznali mi racje. Ta cała pomoc ma też swoje forum. Ten cały Paweł kazał sobie znaleźć księdza przewodnika i stale się spowiadać, i gadać z nim o tych sprawach. Ale księża nie chcieli się w to angażować. W dodatku ten Paweł twierdził że po odejściu od niego chłopaki źle kończą. Phi. Ja nie żałuję. W dodatku jest jakimś dewotem i tak namieszał w głowie swoimi teoriami że od tamtej pory straciłem wiarę. W dodatku próbował wyciągnąć kasę wciskając jakieś książki i płyty.

Ciesze się że ktoś wpadł na pomysł by poruszyć ten temat, może komuś to otrzeźwi umysł, by nie dać się skrzywdzić.

Co do tematu homo to polecam ośrodek terapeutyczny Nowe Drogi w Warszawie. (wkleił bym link ale nie mam) Z tego co się zorientowałem fachowa pomoc w nurcie katolickim, na początku na odległość. Przysyłają materiały mejlem wg których prowadzi się autoterapie i następnie proponują kilka spotkań. Sęk w tym że życzą sobie za to 2 stówki na mies.

Pytajcie jakby co, chętnie odpowiem.
  • 0

#36 Domator91

Domator91

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 12.04.2011, 14:42

Jestem pod wrażeniem co niektórych wyobraźni a w szczegolności autora wątku.
Radze wam ludziki popracujcie troche nad sobą i waszym zakompleksionym ego a dopiero potem sie wypowiadajcie na temat Pomocy2002.
Jeżeli już tak bardzo wam zależy aby ubliżać i wypisywać bzdury o tej grupie wsparcia to róbcie to na swoich branżowych portalach,
bo nie potrzebnie odbieracie ludziom szanse, którzy po przeczytaniu waszych wpisów zaczynają mnieć wątpliwości.
Trudno jest mi cokolwiek tu skomentować bo niemal wszystko co autor wątku albo np. erold napisał to stek bzdur.
Jedyne za co moge was pochwalić to bujną wyobraźnie i radze wam ją wykorzystać w praktyczniejszy sposób.
  • 0

#37 Gość_Marco72_*

Gość_Marco72_*
  • Goście

Napisany 16.05.2011, 23:46

ja już przeżyłem spotkanie z ta grupa i przestrzegam wszystkich - bo oferując pomoc na początku , pozniej gdy naprawde sie tego potrzebuje zostawiaja i niszcza psychicznie czlowieka. Bez komentarza. Takiego swinstwa i zranienia jak pomoc 2002 nikt mi nie zrobil nigdy. Zaufalem im, a oni mnie zdradzili i zostawili, obsmarowali gdzie mogli ;(

P.S. Erold pisze prawde - niestety doświadczyłem tego sam.
przepraszam wszystkich, ktorym mowilem czy pisalem tutaj na forum o pozytywnych stronach pomocy2002, bylo to jak do nich wszedlem, potem poznalem prawde, nawet nie moglem sie wytlumaczyc, jak tak to dzwonili czy pisali ze mna na forum (ukryte), gg, skype, komore, a pozniej dostawalem i wyzwiska i straszyli mnie. Powiem jedno, radzilem sie ksiedza, znajomego, ktory od razu kazal mi odejsc , jak mu powiedzialem co mnie spotkalo, i tak zrobilem i oddtad zaczalem z tego swinstwa wychodzic i mnie nie ciagnie....

A po ich "pomocy" - nie tylko upadalem w ciagu, ale nie moglem sie podniesc przez pewien czas...
- takze nie sa to jakies wyssane z palca wyobrazenia czy bajki, ale wlasne doswiadczenia zranionych ludzi, ktorzy dodatkowo dostali kopa od pomocy2002, ani nie jestesmy na zadnych forach i nikomu nie ublizamy... tylko piszemy to co nas spotkalo od pomocy 2002, a mamy do tego prawo, zwlaszcza ze tutaj na forum, kazdy moze pisac o sobie i swych doswiadczeniach nalogowych... i nie ublizajmy sobie, jak to niektorzy robia, bo doswiadczylem juz tego bolesnie od zwolennikow pomocy2002 (tak tutaj na forum) i bede odrazu zglaszal takie przypadki do moderatora ;)

A jeszcze jedno tak dalem sie poniesc psychomanipulacji pomocy 2002, ze te posty chwalace ich i wypowiedzi byly pod wplywem ich dzialania. Bo rozmawiajac z nimi o tym ze inni maja inne zdanie tak bylem manipulowany ze pisalem to co oni chcieli i za to was przepraszam i tych co mogli zostac skrzywdzeni przez ta grupe.... Zmuszano mnie do roznych rzeczy, ktorych zaluje i za ktore przepraszam. Nauczyla mnie duzo ta bolesna lekcja ...

Ten post był edytowany przez Marco72 dnia: 17.05.2011, 00:08

• 0

#38 Domator91

Domator91

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 21.12.2011, 12:18

Cofam swoją poprzednią wypowiedź. Gość Marco_72 miales racje ...
Wszystko jest dobrze, dopóki jesteś w grupie. Czujesz ze masz "przyjaciół" , i ze twoje problemy wreszcie zostaną rozwiązane.
Pewnie stałoby sie tak gdyby koleś prowadzący Pomoc2002 nie miał co drugi dzień okresu i panował nad tym co robi i co mówi.
Niestety, niedostsowanie się choćby do jednego rozkazu ( bo to nawet nie wskazówka) grozi bardzo szybkim oddaleniem od grupy a później odchodzisz sam z własnej woli bądź ciebie wyrzucają tłumacząc sobie, że za mało robiłeś.
Facet prowadzący to "nigdy sie nie myli" i irracjonalizuje spostrzegany świat. A na koniec końców, że okaże sie, że sie mylił oto sie do tego nigdy nie przyzna ... co nie Paweł?
Także święta trójco Pomocy2002 powodzenia ...
  • 0

#39 Staszek30

Staszek30

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 26 Postów:

Napisany 23.01.2013, 09:33

Dokładnie tak to działa jak w linku wyżej, w połączeniu z grupą wsparcia, w której szczerość wypowiedzi szukającego w tym momencie pomocy jest bardzo ważna.

Głownie chodzi o to że kiedy pojawi się myśl o masturbacji, trzeba ją natychmiast zająć czymś innym, nie można tego jednak zrobić dzwoniąc np. do kolegi z klasy i mówiąc stary pomóż mi proszę, bo mnie nosi, lecz musi to być zaufana osoba, w grupie wsparcia można uzyskać dobre rezultaty, tylko w tedy, kiedy ufa się ludziom którzy w niej są.

Wspomniany w linku powyżej spowiednik, ma ogromną rolę, gdyż obiektywnie mówi Nam czy robimy postępy, czy też okłamujemy siebie że je robimy, a w rezultacie usprawiedliwiamy tylko ten nałóg i Siebie.

Często właśnie tak jest że nieświadomie, popełniamy masturbację coraz częściej podświadomie wmawiając sobie długie okresy czystości, w rezultacie wpadamy w nałóg i robimy to kilka razy dziennie.

Opisana powyżej sytuacja dotyczy tych osób, które same chcą sobie pomóc w nałogu masturbacji, bez osobistego spowiednika, a także grupy wsparcia.

• 0

#40 Staszek30

Staszek30

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 26 Postów:

Napisany 27.01.2013, 19:15

Jestem wolontariuszem w Grupie Wsparcia Pomoc2002 już od trzech lat, i tak przyglądając się tym wpisom powyżej ,pomyślałem  że może i ja się tutaj wpiszę, aby wyjaśnić pewne niezrozumiałe rzeczy.

Jak już pisałem jestem w tej grupie od ponad  trzech lat, przez ten cały czas nigdy nie zaznałem tam niczego złego, a wręcz przeciwnie, bez jakiegokolwiek przymusu odnalazłem Boga, który jak się okazuje, był i jest w każdym z Nas, tylko nie zawsze Ja dostrzegałem Jego obecność.

Wielu natomiast przychodziło do tej grupy, nie szukając wyjścia z nałogów, lecz partnera dla siebie i kiedy dowiedzieli się że trafili pod zły adres, zaczęli przeklinać tę grupę, która modli się codziennie za swoich wrogów i nieprzyjaciół.

A także wypisywali różne bzdury w internecie, np. że jest sektą, tylko dlatego aby zagłuszyć wyrzuty sumienia, które mówi im ciągle że mogą się zmienić, lecz muszą tego chcieć.

Zmiana samego siebie, jest często bardzo bolesna, lecz nie dlatego że ktoś Nas bije, lecz dlatego że zrywając z nałogiem, często odczuwa się pustkę duchową, która po jakimś czasie zostaje zastąpiona Dobrymi Rzeczami.

Pragnę nadmienić że Grupa Pomoc 2002 pomaga również osobom świeckim, dlatego też napisałem w tym poście, że każdy jeśli tylko chce, może bez przymusu odnaleźć Boga w sobie.

Zapraszam również na Facebooka  wystarczy w jego wyszukiwarce wpisać pomoc2002.

Życzę Wszystkim, pomyślnego wyjścia na prostą.

• 0