Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stowarzyszenie Pomoc 2002 - dyskusja

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arturix

Arturix

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 07.08.2009, 19:22

Stowarzyszenie Pomoc 2002 to wielka bujda. Prowadzi ją jeden koleś Mirosław Chmura psełdonim Paweł. Mieszka on z matką w Radomiu. Jedyne co dobrze robi to manipuluje ludźmi !

• 0

#2 Madzia1983

Madzia1983

Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2460 Postów:

Napisany 07.08.2009, 19:43

Arturix a skąd wiesz?? Nie widzisz, że ludziom to pomaga? To chyba nie bujda, co?
  • 1

#3 Gregorio79

Gregorio79

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 07.08.2009, 21:29

Chciałbym ostrzec przed Pomocą 2002.
Pomoc 2002 starała się zorganizować spotkanie z Aardwegiem w Polsce.
Aardweg został ostrzeżony przed Pomocą.
http://www.konferencja2009.pl.tl/
Pan Chmura stosowanie niedozwolonych praktyk starał się wytłumaczyć i zwalić na kogoś innego.
Oczywiście jest to wersja Pana Chmury i niestety nie ma dowodów na inną wersję.
Aardweg oczywiście nie przyjechał.
Zdecydowanie odradzam grupę Pomoc2002.
  • 0

#4 skryba5

skryba5

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 07.08.2009, 23:12

Znam grupę POMOC2002 od ponad 6 lat. To co pisze Arturix i Gregorio79 świadczy tylko o tym że
1. Coś wiedzą ale nic nie dokładnie.
2. Nie podają żadnych konkretów a jedynie informacje które lansują i rozpowszechniają środowiska prohomoseksualne
3. Grupa POMOC2002 jest naprawde dobrą grupą wsparcia i grupy prohomoseksualne robią wszystko aby ją zniszczyć ale jak widać Bóg tej grupie błogosławi i pomagają wielu ludziom
4. Mam bardzo poważne podejżenia co do panów Arturix i Gregorio79 że są działaczami grup prohomoseksualnych, tym bardziej że jeden z nich dokonał wpisu a niedługo po nim zarejestrował się nowy użytkownik i jakgdyby pod dyktando tego pierwszego napisał równie mało konkretne ale oszczercze informacje.

Ja ręczę za POMOC2002 i polecam ją wszystkim potrzebującym

Polecam artykuł w "Miłujcie się" pt. "Nie ładuj się w ten grzech" mówiący właśnie o POMOCY2002
  • 1

#5 Gość_marcopolo72_*

Gość_marcopolo72_*
  • Goście

Napisany 07.08.2009, 23:12

Wielu bylo takich, ktorzy takie bzdury pisali o Pomocy2002. Wiem tylko tyle ze sa to niesprawdzone i nie potwierdzone informacje. Wszyscy ci, ktorzy albo nie chca wyjsc z nalogu czy naleza do grup prohomoseksualnych, wypiszuja rozne pomowienia i wydaj opinie o kims, czy o czyms - a nawet nie sprawdzili jak jest naprawde.
Po pierwsze jesli ktos podaje bez zgody czyjes dane, a sam ukrywa wlasne to, o czyms to swiadczy.
Pomoc2002 istniej juz 7 lat, widac ze to dobre dzielo, pomaga wyjsc z nalogu, wspolpracuja z nimi, rozni ludzie - ksieza, wolontariusze, psycholodzy i seksuolodzy na terenie całej Polski.
Po drugie - forum nie jest miejscem na takie dyskujse - na podawanie czyichs danych osobowych, jak czulaby sie ta osoba co pisze tak a nie inaczej, gdyby ktos podal jej dane tutaj czy na innym forum.
Prosze stosowac sie do wytycznych regualminu:
6. Forum nie jest miejscem na prowadzenie osobistych sporów i kłótni. Sprawy prywatne prosimy kierować na: PW (prywatne wiadomości), e-mail lub komunikator internetowy użytkownika
7. Podczas posługiwania się cytatami zewnętrznymi prosimy o podanie źródła...
"Stowarzyszenie POMOC 2002 jest grupą wsparcia dla osób z uzależnieniami seksualnymi. Jest wspólnotą ludzi dobrej woli i dobrego serca. Nie jest nam obcy los drugiego człowieka i jego cierpienie. Jak sama nazwa wskazuje Pomoc powstała w 2002 roku z pomysłu członków tejże organizacji, którzy postanowili rozszerzyć działalność, po zorientowaniu się z jak dużym problemem mają do czynienia i jak dużo osób potrzebuje pomocy i wsparcia."
"Pomagamy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uwikłali się w życiowe zawirowanie. Homoseksualizm to najczęstszy problem z jakim zgłaszają się do nas młodzi ludzie. Nie chcemy nikogo przerabiać na siłę. Nie ma dla nas ludzi dobrych i złych, są tylko ludzie. Wszystkich traktujemy jednakowo, służymy im pomocą i radą. Dzielimy się naszymi doświadczeniami życiowymi i podajemy rękę tym, którzy chcą ją przyjąć" źrodło: http://www.pomoc2002.pl/

Ten post był edytowany przez marcopolo72 dnia: 07.08.2009, 23:51

• 1

#6 Gość_baba_*

Gość_baba_*
  • Goście

Napisany 08.08.2009, 10:26

Wielu bylo takich, ktorzy takie bzdury pisali o Pomocy2002. Wiem tylko tyle ze sa to niesprawdzone i nie potwierdzone informacje. Wszyscy ci, ktorzy albo nie chca wyjsc z nalogu czy naleza do grup prohomoseksualnych, wypiszuja rozne pomowienia i wydaj opinie o kims, czy o czyms - a nawet nie sprawdzili jak jest naprawde.

a ty sprawdziłeś?
Przecież siedzisz tylko przed komputerem :-)
  • 1

#7 Arturix

Arturix

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 08.08.2009, 13:45

Wiem bo byłem w grupie pomoc2002.
  • 0

#8 Madzia1983

Madzia1983

Maniak

• Użytkownicy
  • 2460 Postów:

Napisany 08.08.2009, 14:36

to widocznie trafiłes akurat na niekompetentnych ludzi...
  • 0

#9 skryba5

skryba5

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 08.08.2009, 14:59

Wiem bo byłem w grupie pomoc2002.

A wiesz co powiedział Gagarin po powrocie ze swojego pierwszego lotu na księżyc ? Cyt: "Tak wysoko byłem i Boga nie widziałem to znaczy że go nie ma"

Co to znaczy "byłem w tej grupie" ? Ja myślę że o wiele ważniejsze jest to co zrobiłeś będąc tam. Jak już pisałem znam tę grupę od wielu lat i spotkałem ludzi którzy przychodzili tam tylko po to aby przy pomocy magicznej różczki pozbyć się swoich nałogów a jak magicznej różczki nie znaleźli to wieszali psy na całej grupie i obwiniali za to cały świat. Zapewniam Cię że w tej grupie nie ma magicznej różczki! Ta grupa pomoże tylko tym którzy tego naprawdę chcą i pracują nad sobą.
  • 0

#10 Gregorio79

Gregorio79

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 08.08.2009, 16:00

ok, no może podawanie danych osobowych na forum nie jest fair, ale robię to tylko dla dobra tych, którzy mogliby trafić do Pomocy.
Imię i nazwisko Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Pomocy 2002 jest już jednak podane w wielu innych miejscach w internecie.
Podaję źródła!:
http://www.pardon.pl...mentarz_1744056
kolejny cytat na temat Pomocy:
"Człowiek ten wyrządzał i nadal wyrządza ludziom wielką krzywdę. Dzięki o. Tokarskiemu i ludziom, którzy przyczynili się do zdemaskowania jego działalności, pan Chmura ma ograniczone pole manewru. Jednak wszystko wskazuje na to, że dalej werbuje nieszczęśliwych młodych ludzi. Należy przestrzec przed działalnością tego człowieka. Zrobić wszystko, żeby zakończył pseudoterapię. Tylko fachowa pomoc da homoseksualistom możliwość powrotu do normalności."
źródło:
http://nowaonline.st...52_Sadlak_J.htm

Nie należę do żadej grupy prohomoseksualnej.
Zdecydowanie polecam grupy pomagające osobom homoseksualnym.
Działają takie za granicą i w Polsce, mi.in.:
podaję źródła!:
http://www.couragerc.net/
http://www.odwaga.oaza.pl/
http://www.exodusglobalalliance.org/

I zdecydowanie nie podawanie imienia i nazwiska w odpowiedzi na zaproszenie pana Aardwega,
który to pod swoim listem się podpisał, jest też trochę nierzetelne.
źródło:
http://www.konferencja2009.pl.tl/
  • 0

#11 Madzia1983

Madzia1983

Maniak

• Użytkownicy
  • 2460 Postów:

Napisany 08.08.2009, 16:29

gregorio przenieście się na PW,to nie miejsce, by spekulować o tym, czy to pomaga czy nie... Jednemu pomoże drugiemu nie.... Poza tym trzeba jasno powiedzieć, że tak jak z masturbacji można wyleczyć się modlitwą itp, tak z homoseksualizmu już w ten sposób się wyleczyć nie da. Tu trzeba psychoterapii co najmniej. I ponawiam prośbę, proszę nie wieszać psów na kimś, jeśli go nie znacie z własnego życia, bo oczerniać kogoś jest łatwo, gorzej powiedzieć że coś zrobił dobrze!!
  • 1

#12 Gregorio79

Gregorio79

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 08.08.2009, 17:40

ok, kończę moje wypowiedzi na ten temat,
cytowałem tylko informacje, które pojawiły się w internecie; pytanie tylko dlaczego?
a kwestia tego czy o danym zjawisku należy dyskutować na forum czy nie, no to jest już kwestia stosunku do sprawy...
ja np. osobiście nie znam pani Minister Zdrowia, ale z informacji w mediach, m.in. też w internecie, które się pojawiły
na temat jej działań, mogę się o pewnych sprawach wypowiadać, czy chociażby też pana który obraził prezydenta,
albo konia który padł w zaprzęgu pod Morskim Okiem;
na słowa trzeba uważać i niekiedy należy milczeć, ale też czasem trzeba krzyczeć, jeśli dzieje się zło.
owszem na pewno jest to offtopic względem tematu postu, więc kończę.
  • 0

#13 Gość_baba_*

Gość_baba_*
  • Goście

Napisany 08.08.2009, 18:08

Współczesna psychologia jako nauka uważa homoseksualizm 'prawdziwy' (czyli nie posiadający nic wspólnego ze skłonnościami nabytymi, np. wynikającymi z buntu czy przekory) za rzecz niezmienną, której przyczyn doszukują się m.in. na etapie płodowym człowieka. To są sprawdzone i potwierdzone informacje. Natomiast obstawianie przy emocjonalnym gloryfikowaniu Pomocy2002 i negowaniu jakiejkolwiek krytyki (nawet tej rzeczowej), twierdząc, że jej autorzy to członkowie grup prohomoseksualnych - tak jak robi to Marco - jest dość dziwne :)

Aż chciałoby się napisać:

"Wielu było takich, którzy takie bzdury pisali o leczeniu homoseksualizmu dzięki Pomocy2002. Wiem tylko tyle, ze są to niesprawdzone i nie potwierdzone informacje, jakoby homoseksualizm dałoby się wyplenić dzięki Pomocy2002. Wszyscy ci, ktorzy albo nie chcą znać współczesnej wiedzy psychologicznej odnośnie homoseksualizmu, czy też naleza do grup prokościelnych, wypisują różne pomówienia na psychologię i wydają opinie o kims, czy o czyms - a nawet nie sprawdzili, jak jest naprawdę."

Peace :-)

skąd wiesz, że marco siedzi tylko przed komputerem? Z tego, co mi wiadomo, to marco rozmawia także z innymi ludzmi, więc chyba nie tylko siedzi przed kompem ;-)

Nie ma to jak wyrwanie skrawka z kontekstu ze zgubieniem sensu... <ziewa> Hmmm...

Czytaj dalej książki wymagające dojrzałości emocjonalnej, Madzia ;-) Może kiedyś zrozumiesz.
  • 0

#14 Madzia1983

Madzia1983

Maniak

• Użytkownicy
  • 2460 Postów:

Napisany 08.08.2009, 19:29

ja wszystko rozumiem babo i wierz mi nie wyrwałam z kontekstu niczego :)
  • 0

#15 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4623 Postów:

Napisany 08.08.2009, 20:59

Temat wydzielony.

Arturix: postaraj się nie zaśmiecać ścieżek forumowiczów takim off-topem.
Nazwisko prezesa stowarzyszenia jest publicznie dostępne, w związku z czym nie zostało usunięte.
Czy to krytyka czy oszczerstwo - niech każdy roztrzyga sam.

• 0

#16 Gość_marcopolo72_*

Gość_marcopolo72_*
  • Goście

Napisany 08.08.2009, 23:27

Oczywiscie, dostepne dane publiczne, mozna podawac na forum - ale proste zasady kultury zobowiazuja, wszystkie strony.
Ciekawe czy o.T i inni ludzie , ktorych dane sa tu podawane, zadowoleni byliby z tego typu informacji, czy reklamy.
Oczywiscie , niech kazdy zdecyduje czy to krytyka czy oszczerstwo.

Tylko tez trzeba wiedziec skad sie czerpie informacje - i jaka jest ich wartosc....
Zrodla ze strony sympatyzujacej z homoseksualistami, czy brukowca - prawdziwe, wiarygodne zrodla....

A co do mnie, nie siedze non stop na kompie
Zycie - polega na odkrywaniu radosnej strony kontaktu z ludzmi, a nie tylko zycie w wirtualu....
  • 0

#17 Arturix

Arturix

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 09.08.2009, 19:03

Przepraszam admina za tego oftopa ale chciałem tylko ostrzec ponieważ wiem jak ta grupa działa bo byłem w niej chyba ponad 2 lata jak nie dłużej i bardzo sie zaangarzowałem. A metoda leczenia tzw "zdrowy dotyk" który polegał na tym że dwóch facetów o skłonnościach homoseksualnych spało ze sobą "przytuleni" oczywiście bez seksu, mówi sama za siebie. Nigdy nie spotkałem tam prawdziwego terapeuty, czy nawet jakiś warszatatów psychologicznych. Owszem byli księza też zmanipulowani przez prezesa który się podawał za psychologa a nim nie był, były nawet mitingi tematyczne, oto co rzeczywiście było dobre. Księża oczywiście kiedy sprawy wyszły na jaw zrezygnowali, moze teraz zostali nowi wciągnięci. Wiecie co mnie najbardziej zaskoczyło to że pan P. robił bardzo dobre wrażenie, tak że wydawało się że owa organizacja to wielkie stowarzyszenie, a okazuje się że to nie wielka grupa prowadzona przez jednego kolesia. Nie wiem moze teraz pan P. zmienil metody prowadzenia, może zatrudnia psychoterapeutów może to wyglada inaczej ale jak ja byłem w grupie, to nic takiego nie bylo, wydawało mi się ze ta gr mi pomogła jednak bardzo skąplikowała mi życie. Na szczęście zabrałem sie za fachową pomoc, kierownictwo duchowe + terapia i sporo już udało mi sie zmienic, choć jeszcze walcze.
Pozdrawiam
  • 0

#18 Madzia1983

Madzia1983

Maniak

• Użytkownicy
  • 2460 Postów:

Napisany 10.08.2009, 09:15

to, że trafiło się na niekompetentnych ludzi nie w jakiejś grupie nie znaczy, że cała grupa taka jest!! Poza tym babo skąd wiesz czy nie zetknęłam się nigdy z grupą Pomoc2002? Nigdzie tego nie piszę
  • 0

#19 Gość_baba_*

Gość_baba_*
  • Goście

Napisany 10.08.2009, 12:55

podobno nie jesteś homoseksualistką :P poza tym czy ta pomoc2002 nie jest czasem wyłącznie dla facetów?
  • 0

#20 ToNieJa

ToNieJa

Czarna owca

• Użytkownicy
  • 1769 Postów:

Napisany 10.08.2009, 14:51

Babo, Marco też nie jest (chyba), a odnajduje się w Pomoc2002.

Jeśli na jakiejś sprawie się wcale nie znasz (zadając pytania, takie jak powyżej, wygląda na to, że się nie znasz), to po co się wypowiadasz? Tym bardziej, że to samo zarzucasz powyżej w tym temacie innym - wypowiadanie się, kiedy nie są czegoś pewni. Zalecam stosowanie się samemu do ograniczeń, o które prosi się innych.

Mam wrażenie, że chcesz w każdej sprawie postawić swoje na wierzchu, nawet przez zwykłe przekomarzanie się, niezależnie od tego, czy uważasz, że masz rację, czy po prostu chcesz wtrącić swoje 3 grosze do dyskusji.
  • 0