Skocz do zawartości

Zdjęcie

Programiści i programistki....łączcie się :)

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZKUSiTTD

ZKUSiTTD

Myśliciel

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 31.01.2009, 10:40

Hej :)

pod wpływem wątku o programach kontroli rodzicielskiej przyszedł mi na myśl pewien pomysł...

A może by tak napisać samemu jakiś dobry darmowy programik tego typu? :) Sam jestem programistą, co prawda programu tego typu jeszcze nie pisałem, ale można spróbować :)

Oczywiście taka robota, to zajęcie dla paru osób..przydał by się kilkuosobowy zespół. Dlatego zastanawiam się ilu proramistów aplikacji jest na forum...oraz w jakich językach przyszło im pisać..

ja osobiście piszę w C, C++...w porywach w C# lub w Javie

A jak Wy?

...i co o tym sądzicie? :)
  • 0

#2 Fenix_reborn

Fenix_reborn

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 31.01.2009, 12:50

Niestety umiejetnosci programistycznych nie mam (choc takowe maza mi sie kiedys ;) ), ale z checia popracowal bym nad koncepcja samego programu.
Wydaje mi sie, ze mam kilka pomyslow, ktore mogly by byc wartosciowe :)

Postaram sie przez weekedn jeszcze pomyslec nad caloscia, zbiore mysli i wtedy dam znac.
  • 0

#3 ZKUSiTTD

ZKUSiTTD

Myśliciel

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 31.01.2009, 13:04

Niestety umiejetnosci programistycznych nie mam (choc takowe maza mi sie kiedys ;) )

a czemu marzą? Takich rzeczy nie można pozostawiać w sferze marzeń.
Ja sam mam do siebie ogromne pretensje dlaczego zacząłem programować dopiero na początku liceum! Przecież śmiało mógłbym zacząć już w gimnazjum, czy podstawówce. Ludziom się wydaje, że to jest trudne... a z podstawami świetnie radzą sobie dzieciaki ze szkół podstawowych!

Jeżeli chciałbyś się nauczyć programować, to udzielam też korepetycji ;) :)
  • 0

#4 Fenix_reborn

Fenix_reborn

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 31.01.2009, 13:49

Hmmm.... moze ten projekt byl by dobra motywacja, zeby zaczac sie uczyc programowania :)

Co w przypadku osoby takiej jak ja zalecil bys na poczatek?
Od czego zaczac?
  • 0

#5 ZKUSiTTD

ZKUSiTTD

Myśliciel

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 31.01.2009, 14:01

no nie będę oszukiwać, ale dla osoby która jeszcze nic nie programowała...to nie było by za dużo miejsca w projekcie..

To nie projekt powinien być dla Ciebie motywacją, lecz to co chcesz w przyszłości osiągnąć. Nie mając żadnego pojęcia o programowaniu, wg mnie co najmniej rok mocnej nauki byłby potrzebny. Ja programuję 7 lat. Nie uważam wcale, że ten projekt byłby łatwy...
  • 0

#6 Fenix_reborn

Fenix_reborn

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 31.01.2009, 14:41

Co nie znaczy, ze nie mogl bym sie przygladac :)

Nie odpowiedziales na pytanie:

Od czego zaczac?

• 0

#7 ZKUSiTTD

ZKUSiTTD

Myśliciel

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 31.01.2009, 16:23

Co nie znaczy, ze nie mogl bym sie przygladac :)

Nie odpowiedziales na pytanie:

Od czego zaczac?

sądziłem, że pytasz co miałbyś robić na początek w projekcie.

Ale jeżeli chodzi o to, co w ogóle na początek powinieneś zacząć robić rozpoczynając naukę programowania.
Przede wszystkim proponuję Ci, żebyś zorientował się, czy masz jakiegoś znajomego, który już programuje, oraz w czym, tzn. w jakim języku programowania.

Na początek jest bowiem bardzo ważne, by mieć osobę (takiego lokalnego guru) którego można pytać o wszystkie szczegóły ;)

Jeżeli się już dowiesz, że masz znajomego i on programuje okurat tylko w asemblerze i brainfucku, to kolejnym krokiem było by zainteresowanie się tym, czy te języki są dobre na początek do nauki programowania. Bowiem początkujący programista musi się nauczyć dwóch rzeczy
  • programowania
  • wybranego języka programowania
Łatwość nauki tego pierwszego ściśle zależy od wyboru tego drugiego, więc ten wybór jest dość ważny ;)

Krążą plotki, że językiem dobrym do nauki programowania jest Pascal. Wg mnie jest w tym pół prawdy. Owszem...do nauki samego programowania jakoś się on nadaje, nie mniej jednak do samego programowania poważnych aplikacji, to już trochę mniej. Innym językiem programowania, jaki mógłby Ci przyjść do głowy jest Java. Faktycznie, język z ogromnymi możliwościami, wg wielu programistów jest łatwy...ale wg mnie kompletnie nie nadaje się na początek. Java jest językiem obiektowym, co z początku może być trochę nieintuicyjne (choć później obiektowość jest błogosławiona ;) ). Java bardzo szybko wymaga znajomości dziedziczenia i polimorfizmu. Osobiście bym jej nie polecał na sam początek. Na uczelniach często pierwszym językiem programowania jest język C (od którego Java odzidziczyła składnie). Język ten ma praktycznie nieograniczone możliwości co można potwierdzić faktem, że w tym języku zostały napisane m.in. Windows i Linux, oraz większość aplikacji. Język ten nadal należy do najpopularniejszych. Czy jest dobry na początek? Wg mnie też nie :P Dlaczego? Język ten powstał na początku lat 70tych, więc za młody już nie jest. Niesie ze sobą wiele bardzo dobrych i sprawdzonych rozwiązań, ale takżę i parę przywar. Można jemu zarzucić brak obiektowości oraz bardzo duży nacisk na doskonałe opanowanie wskaźników. Językiem, który powstał bezpośrednio jako następca C jest C++. Język ten jest językiem obiektowym. Bez wzkaźników też da się zrobić o wiele więcej niż w języku C. Nie mniej jednak trzeba je opanować. (Co wg mnie nie jest ani straszne, ani znowu jakoś strasznie trudne, czasami tylko wymaga troszkę więcej czasu. Poza tym co to za programista który nie zna wskaźników? Dupa nie programista :P ). Polecam więc język C++, lecz to tylko moja sugestia.

Kolejnym krokiem będzie zaopatrzeni się w jakieś dobre materiały naukowe. Można polegać na kursach znalezionych w internecie, lecz wg mnie trudno znaleźć coś lepszego jak książka : Symfonia C++ Standard.
Od razu piszę, że nie znajdziesz nigdzie w sieci żadnego pdf'a z wydania standard. Wydania bez słówka standard opisują starszą, kompletnie nie aktualną wersję języka C++, więc nawet nie ma co je ściągać. Osobiście uważam, że wydatek 60zł, na zakup ponad tysiącstronicowej książki to naprawdę mało. I powie Ci to każdy, który czytał Symfonie ;)

http://www.allegro.p....._krakow .html

jakbym o czymś zapomniał, to pytaj...

btw...zrobił się mały off topic w tym topicu...nie szkodzi, że jest wdziale off topic :P

więc jakby co, to pytaj w osobnym wątku ;)
  • 0

#8 mutek

mutek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 185 Postów:

Napisany 31.01.2009, 18:53

W końcu temat z mojej branży :D :D :D . ZKUSiTTD i już na wstępie się z tobą nie zgodzę. Jeśli chodzi o tą sferę marzeń, no to jednak niektórzy powinni to zostawić w sferze marzeń,( nie żebym ich przekreślał) ale idąc twoim tokiem myślenia to okazuje się , że każdy może być lekarzem lub fizykiem. Wystarczy tylko chcieć a ztym się nie zgodzę.

Co do wyboru języka, i omożliwościach jakie one posiadają. Między innymi java c++ czy ten pascal. Słuchaj to nie ważne jaki język , język to tylko składnia. Składni to się nauczysz w mig tryg. Ale chodzi oto żeby te składnie zastosować i tutaj się kłania umjętność algorytmicznego myślenia. Przedewszystkim przerobić algorytmike to podstawa. Wtedy wybór języka to już tylko formalność , oczywiście mowa tu o językach "wysokiego poziomu". Bo mówiąc już o assemblerze np no tutaj już znajomość algorytmów nie wystarczy. Tam piszesz w kodzie maszynowym ( a nie źródłowym jak np w c++)
No już znajomość architektóry urządzeń cyfrowych się kłania , systemów liczbowych , adresacji itd :) .

I dobrze wiedzieć że udzielasz korepetycji :D bo żem na studiach to programowanie zawalił z czysto praktycznego podejścia i jutro decydujący egzamin jak nie zdam to praktycznie koniec. Ale zawaliłem przez nałóg. Jak zdam biore się na ostro zaprogramowanie i balanga jedziemy!

Aha i małe z prostowanie :) niewiem o jakich windowsach mówiłeś ale windows xp napisany był w c++ :) . W c również są wskaźniki. A poza tym ten co pisze w c++ to też jest dupa! :D bo tam korzystasz z gotwych funckji i instrukcji. W assemblerze musisz wszystko sobie sam tworzyć sam musisz robić pętle adresować je alokować na pamięci( czyli tworzyć wskaźniki) I to jest programista a nie jakiś gość od c++ :) co mu kompilator sam tłumaczy kod źródłowy na maszynowy :D

Ten post był edytowany przez mutek dnia: 31.01.2009, 19:00

• 0

#9 Gość_wutek_*

Gość_wutek_*
  • Goście

Napisany 31.01.2009, 20:23

nie mam pojęcia o programowaniu ale jestem grafikiem (podobno dobrym), jakbyście chcieli jakieś elementy interfejsu, ikonki, loga, infografike, ilustracje itp. to mogę ruszyć tyłek.

Ten post był edytowany przez wutek dnia: 31.01.2009, 20:24

• 0

#10 Skowronek

Skowronek

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1453 Postów:

Napisany 31.01.2009, 20:26

ciekawe, co to będzie za program :P
  • 0

#11 ZKUSiTTD

ZKUSiTTD

Myśliciel

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 31.01.2009, 20:34

Jeśli chodzi o tą sferę marzeń, no to jednak niektórzy powinni to zostawić w sferze marzeń,( nie żebym ich przekreślał) ale idąc twoim tokiem myślenia to okazuje się , że każdy może być lekarzem lub fizykiem. Wystarczy tylko chcieć a ztym się nie zgodzę.

Nie o to mi chodziło. Ja zawsze marzyłem, by zostać programistą...lecz zbyt długo pozostawało to w sferze marzeń, przez co straciłem masę czasu. Marzyłem też, żeby zostać lekkoatletą, biegać wyczynowo...spróbowałem, stwierdziłem, że jednak sukcesów nie osiągnę...ale spróbowałem! :) i o to chodzi...trzeba spróbować zrealizować niektóre marzenia!

Co do wyboru języka, i omożliwościach jakie one posiadają. Między innymi java c++ czy ten pascal. Słuchaj to nie ważne jaki język , język to tylko składnia. Składni to się nauczysz w mig tryg. Ale chodzi oto żeby te składnie zastosować i tutaj się kłania umjętność algorytmicznego myślenia. Przede wszystkim przerobić algorytmike to podstawa. Wtedy wybór języka to już tylko formalność

Po pierwsze...język to nie tylko składnia, lecz możliwości jakie ona daję, bo mi tutaj nie chodziło tylko o konwencje wywołania funkcji..gdzie wszystko się robi tak samo. Czasami język wspiera coś, czy a inny nie. W jednym łatwiej będzie napisać szybką metodę szyfrującą, w drugim już trudniej.

Znajomość algorytmów jest mniej ważna niż umiejętność algorytmicznego myślenia, przede wszystkim posiadania umiejętności rozbijania czynności na czynniki proste oraz powtarzające się wg pewnych regół. Jeżeli już ktoś chce ćwiczyć algorytmy, to polecam: http://opss.assecobs.pl/.

I dobrze wiedzieć że udzielasz korepetycji :D bo żem na studiach to programowanie zawalił z czysto praktycznego podejścia i jutro decydujący egzamin jak nie zdam to praktycznie koniec. Ale zawaliłem przez nałóg. Jak zdam biore się na ostro zaprogramowanie i balanga jedziemy!

Dla sprostowania...udzielam korepetycji z C lub z C++. Specjalizuję się w korepetycjach zdalnych. Niestety tani też nie jestem 25zł za godzinę. (2 pierwsze gratis) Więcej info na PW.

Aha i małe z prostowanie :) niewiem o jakich windowsach mówiłeś ale windows xp napisany był w c++ :)

z tego co wiem, to 95,98 na pewno. Po pierwsze miały API w C, po drugie, standard języka C++ był storzony dopiero w 98 roku...nierozsądnie było by pisać system w niestandaryzowanym języku. ;)

A poza tym ten co pisze w c++ to też jest dupa! :D bo tam korzystasz z gotwych funckji i instrukcji. W assemblerze musisz wszystko sobie sam tworzyć sam musisz robić pętle adresować je alokować na pamięci( czyli tworzyć wskaźniki) I to jest programista a nie jakiś gość od c++ :) co mu kompilator sam tłumaczy kod źródłowy na maszynowy :D

wniosek: Tylko poniższy facet dupa nie jest :)
Dodaj obrazek
  • 0

#12 Gość_DDZZ_*

Gość_DDZZ_*
  • Goście

Napisany 01.02.2009, 01:20

Witam !

Jeżeli znajdzie się tu jakieś miejsce dla mnie to również chętnie pomogę. W gimnazjum zacząłem trochę uczyć się php (przy okazji robienia stron) no i pascala (lepsza ocena z infy). Od razu chcę zaznaczyć, że jest to dość niewielka wiedza... pętle + kilka innych zagadnień... Przy Photoshopie też trochę robiłem więc jakąś grafikę również mógłbym wykonać. Teraz uczę się C++, myślałem wcześniej żeby zacząć uczyć się tego języka, ale ostatecznie liceum mi go narzuciło. Mianowicie profil (mat-inf) na którym jestem. Zaawansowanych programistów pewnie trudno będzie Ci tutaj znaleźć. W każdym razie ja jestem chętny do pomocy w razie czegoś.

Pozdro ;)
  • 0

#13 Fenix_reborn

Fenix_reborn

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 02.02.2009, 01:39

Dzieki chlopaki za off-topa' moze jak bede mial troche luznrgo czasu to sie za programowanie w ramach hobby wezme :)
  • 0

#14 militant

militant

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 02.02.2009, 01:56

wg mnie program powinien posiadać dwa tryby:
-ochrona dzieci
-ochrona samego siebie

żeby było prościej mógłby to być program realizujący tylko drugi tryb (pierwszy znakomicie realizują już programy takie jak iProtectYou, Opiekun Dziecka itp)

O co mi chodzi z takim trybem?
Przede wszystkim, żeby nie działał na poziomie przeglądarki tylko systemu (blokowanie wszystkich przęglądarek naraz).
Idealnym rozwiązaniem byłoby blokowanie sprzętowe (np. router)

Możliwość modyfikacji ustawień tylko o określonej porze (np w poniedziałek o 7 rano). Czas oczywiście pobierany z jakiegoś serwera internetowego, żeby nie można było manipulować czasem systemowym. Oczywiście dodawać stronę do blokowanych można by zawsze.

Myślę, że więcej ciekawych pomysłów narodziłoby się juz podczas samego tworzenia... Ja niestety nie znam programowania "pod system" tzn jak zintegrować taki program z Windowsem, żeby blokował daną stronę. Chętnie bym mógł jednak pomyśleć nad algorytmami rozpoznającymi strony nieklasyfikowane.

Dziś już nie myślę... idę spać :) Pozdrawiam!
  • 0

#15 nolan

nolan

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 270 Postów:

Napisany 03.02.2009, 22:04

mógł bym dołączyć się do projektu , z natury jestem "klepaczem".

Ale o tym więcej trochę później , bo teraz mam urwanie głowy.

Zawsze to fajnie wpisać sobie jakiś projekcik "open source" do cv i przy okazji przysłużyć się ludzią .

Ten post był edytowany przez nolan dnia: 03.02.2009, 22:05

• 0

#16 mutek

mutek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 185 Postów:

Napisany 04.02.2009, 00:23

Po pierwsze...język to nie tylko składnia, lecz możliwości jakie ona daję, bo mi tutaj nie chodziło tylko o konwencje wywołania funkcji..gdzie wszystko się robi tak samo. Czasami język wspiera coś, czy a inny nie. W jednym łatwiej będzie napisać szybką metodę szyfrującą, w drugim już trudniej.

Znajomość algorytmów jest mniej ważna niż umiejętność algorytmicznego myślenia, przede wszystkim posiadania umiejętności rozbijania czynności na czynniki proste oraz powtarzające się wg pewnych regół. Jeżeli już ktoś chce ćwiczyć algorytmy, to polecam: http://opss.assecobs.pl/.

Ja właśnie to napisałem . Język jest składnią , ale jeśli chodzi możliwośći to właśnie to zastosowanie o którym mówiłem , ale do tego już jest potrzbne algorytmiczne myślenie. Znajomość algorytmów też jest ważna zwłaszcza jeśli chodzi o tych co chcą zostać zawodowymi programistami, żeby jak to nam mówił nasz profesor nie wyważać otwartych drzwi. Np mowa tu algortymach sortowania itd. W programowaniu potrzebna tutaj szczególnie jest znajomość wzorców projektowcyh, czyliy również gotowych rozwiązań bo to nie wątpliwe przyśpiesza prace. Studiuję informatykę inżynierską i wiem coś otym.

z tego co wiem, to 95,98 na pewno. Po pierwsze miały API w C, po drugie, standard języka C++ był storzony dopiero w 98 roku...nierozsądnie było by pisać system w niestandaryzowanym języku

Windows 98 i 95 owszem był napisany w C. Ale windows xp na 100% w c++ plus miał jeszcze wstawki z assemblera bo pisząc w c++ można robić wstawki z assemblera.
  • 0

#17 nolan

nolan

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 270 Postów:

Napisany 04.02.2009, 01:40

Chłopaki , o co wy się spieracie , straszne pierdoły.
I jeszcze oknami rzucacie , mówmy o poważnych systemach jak Unix & Linux , jak to kiedyś poważny wykładowca na AGHu powiedział "Windows to system dla kucharek i sprzątaczek , ale nie dla "informatyków" "

Zamiast poświęcać czas na głupie spory , podjęli byście się poważnej dysputy nad wyborem platformy , środowisk , aby łatwiej było z kompatybilnością programistów no i zaczeli coś projektować , choćby Use - Case.

Może ktoś ma miejsce na SVN? przydał by się ,
Także warto pomyśleć o TRACKu
  • 0

#18 mutek

mutek

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 185 Postów:

Napisany 04.02.2009, 16:12

I jeszcze oknami rzucacie , mówmy o poważnych systemach jak Unix & Linux , jak to kiedyś poważny wykładowca na AGHu powiedział "Windows to system dla kucharek i sprzątaczek , ale nie dla "informatyków" "

Co do tej powagi linuxa i unixa ja tu bym się zastanowił. I nad wiedzą tego wykładowcy również, bo stawia ona wiele znaków zapytania.

Zresztą to już temat na inną dyskusje pogadajmy lepiej o projekcie , i programowaniu. :)

I po pierwsze nikt się tu o nic niespiera ( pozatym że czasem za pomocą żartownej sprzeczki do szliśmy do wniosku kto jest pupą :) :D ). Jedynie wymiana zdań i poglądów tu występuje, oraz sugestii , które mogą być pomocne poczatkującym programistom lub tym , którzy wogóle myślą o tym , żeby zacząć się uczyć tej dziedziny chociażbym sugestia z nauką algorytmiki. Przeczytaj jeszcze raz nasze wypowiedzi i dopiero potem zastanów się czy zażucić rozmówcom to że się spierają.

Ten post był edytowany przez mutek dnia: 04.02.2009, 16:22

• 0

#19 ZKUSiTTD

ZKUSiTTD

Myśliciel

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 04.02.2009, 19:01

Zamiast poświęcać czas na głupie spory , podjęli byście się poważnej dysputy nad wyborem platformy , środowisk , aby łatwiej było z kompatybilnością programistów no i zaczeli coś projektować , choćby Use - Case.

Może ktoś ma miejsce na SVN? przydał by się ,
Także warto pomyśleć o TRACKu

Twoja wypowiedź miała trącić profesjonalizmem, lecz średnio się to udało. Po pierwsze...dyskutowaliśmy chwile, jaki windows w jakim języku powstał, dlatego, że doskonale wiadomo w jakim języku jest napisany linux (jądro). Wszakże sam język C powstał właśnie na potrzeby laboratoriów bella, by być językiem w którym miano napisać jądro unixa.

Twój poważny wykładowca miał dużo racji, nie mniej jednak dyskusja o programowaniu zawsze będzie schodzić na tematy windowsów, tak długo dopóki one będą kontrolowały większą część rynku. Jeżeli ktoś chce napisać program przydatny wielu osobom, to musi uwzględnić główny trend panujący w informatyce.

Poza tym, mając pewne doświadczenie wiemy, że zanim cokolwiek zaczniemy projektować, należało by się zorientować ile jest osób do projektu...(a jak na razie z tym kiepsko..)

Idąd kierunkiem rozumowania Twojego wykładowcy....że poważny system to tylko Unix/Linux, dajesz do zrozumienia, że potęgą jest oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym. A jak powszechnie wiadomo, dla takich projektów nie trudno znaleźć serwisy oferujące serwery hostujące repozytoria systemów kontroli wersji...np. sourceforge (svn), google.code (svn).

Ten post miał raczej na celu wybadanie zasobności tego forum w umysły programistyczne. Więc uważam, że wszelkie rzucanie pomysłami...od czego by tu trzeba było zacząć...jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Ponawiam więc pytanie.
Kto z panów, pań dysponuję umiejętnościami programistycznymi, które mógłby poświęcić na cel realizacji jakiegoś wspólnego projektu?
  • 0

#20 nolan

nolan

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 270 Postów:

Napisany 04.02.2009, 21:59

Co do tej powagi linuxa i unixa ja tu bym się zastanowił. I nad wiedzą tego wykładowcy również, bo stawia ona wiele znaków zapytania.

Nie mój wykładowca , a anegdotka ta krąży już od dawien dawna , nic nowego. Co do powagi linux , cóż mi się tu spierać , nad oczywistościami,tu się nie da nic napisać więcej.

Twoja wypowiedź miała trącić profesjonalizmem

Chyba raczej nie miała trącać profesjonalizmem,mylna ocena.Coś czuje że przedstawiona przez własny pryzmat.

Wszakże sam język C powstał właśnie na potrzeby laboratoriów bella, by być językiem w którym miano napisać jądro unixa.

Tak wiem , wiki.

Twój poważny wykładowca miał dużo racji, nie mniej jednak dyskusja o programowaniu zawsze będzie schodzić na tematy windowsów, tak długo dopóki one będą kontrolowały większą część rynku. Jeżeli ktoś chce napisać program przydatny wielu osobom, to musi uwzględnić główny trend panujący w informatyce.

I tu powstaje straszny problem. Napiszesz program na Win , więc nikt nie będzie widział sensu pracy na linuksie , a przecież są już dystrybucje które mam wrażenie że są łatwiejsze od Win i oczywiście bezpieczniejsze. Więc dlaczego nie linux?Tylko dlatego bo więcej osób ma windowsa?To mnie nie przekonuje.Więcej osób też źle czyni i mam postępować jak i oni,bo jest ich więcej?

Co do zbierania zespołu , to ... może masz rację.

Taka uwaga mi się nasuwa , co do słowa "może". Zawsze mnie zaskakuje , jak ludzie w sposób przeciwny odbierają to słowo ,Jest to słowo tylko sugerujące , a nie nakazujące , ale ludzie lubią jego znaczenie odwrócić , albo w sposób egzotyczny zinterpretować.
  • 0

Zainspiruj się i działaj - szkolenia online