Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

gry i ich wp造w na cz這wieka

• Zaloguj si aby odpowiedzie
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 Agrael

Agrael

Pocz徠kuj帷y user

• U篡tkownicy
  • Pip
  • 5 Post闚:
  • P貫:M篹czyzna

Napisany 27.07.2013, 07:48

Granie nie jest niczym złym jeśli tylko robi się to z umiarem. O sobie nie mogę raczej tego powiedzieć bo dostałem kompa trochę za wcześnie, w wieku kilku lat i bardzo szybko się uzależniłem. Z drugiej strony, nie jest to na szczęście tak szkodliwy nałóg jak masturbacja, bo poza marnowaniem czasu i psuciem wzroku (który można banalnie w dzisiejszych czasach naprawić) nie ma to jakichś większych wad, a sporo gier ma w dodatku dużo lepszą fabułę i rozwija lepiej niż filmy czy książki. (jak np. Planescape Torment, Braid) Jeśli chodzi o kontakty towarzyskie to na pewno ma jakiś efekt, ale nieznaczny, nigdy np. nie stawiam gier wyżej niż przyjaciół

• 0

#42 uzytkownik563

uzytkownik563

Pocz徠kuj帷y user

• U篡tkownicy
  • Pip
  • 37 Post闚:

Napisany 15.11.2013, 17:49

Moim zdaniem gry nie stanowią problemu, tylko ich odbiór. To zależy jak traktujemy elektroniczną rozrywkę. Jeśli spoglądamy na nią w kategoriach właśnie rozrywki, spędzenia wolnego czasu to czemu nie. Problemem jest gdy świat gry traktujemy jako ucieczkę od rzeczywistości, lub raczej drugą (choć wirtualną) rzeczywistość. Wtedy faktycznie zaczynamy grać zbyt długo zaniedbując właściwe życie.

• 0

#43 Go嗆_misternight_*

Go嗆_misternight_*
  • Go軼ie

Napisany 09.01.2014, 15:11

To zależy jeszcze jakie są to gry, jeżeli wnoszą coś pozytywnego, nie ma tzw. rozwałek i zabijania ludzi, agresywności nienawiści to myślę, że w umiarkowanej ilości nie są szkodliwe.

Np. GTA i inne gry z walką , zabijaniem, różnymi przestępstwami można by ocenić głównie negatywnie, z racji na przedstawiony tam świat i konieczne do przejścia gry zachowania, przystosowanie człowieka do agresywności, rozbojów, przyzwyczajenie do złych zachowań, a często po te gry sięgają dzieci,

Nieraz słyszy się, że takie gry (filmy też) naładowane agresją, zabójstwami są inspiracją dla działań różnych psychicznie chorych. 

• 0

#44 saproling

saproling

Pocz徠kuj帷y user

• U篡tkownicy
  • Pip
  • 7 Post闚:

Napisany 30.01.2014, 19:47

Gry planszowe:

Poza Talismanem, D&Dkami itp. jest przeciez cala masa tytułow, bardzo przyjemnie spedza sie wieczory jak jest mozliwosc spotkania sie w towarzystwie kilka-kilkanascie osob pare stolikow i mozna grac w takie gry, w ktore moze grac ktos kto jest tu pierwszy raz po 5 minutowym tlumaczeniu zasad, lub niektore bardziej zajawkowe gry co trzeba 20-30 min tlumaczyc a rozgrywka przekracza czesto 2 lub 3h... Taka gra w towarzystwie daje wiecej rozrywki niz niejedne nowe gierki w trybie multiplayer. Jak sie ma towarzystwo z ktorym idzie sie dogadac, zachecam to integracji!

Gry komputerowe:

W sumie tez za duzo gralem za dzieciaka w MMO, to strata czasu, jednak gry komputerowe same w sobie nie sa w ogole czyms zlym. Gdyby tak bylo nie bylbym ich (narazie) amatorskim programistą :P. Poza tym ze granie jest przyjemne bo mozna sie z tego wiele nauczyc, jak ktos jest zainteresowany odslywam do najnowszym badan w postaci wykladow - https://www.coursera...eogameslearning . Z wlasnego doswiadczenia powiem ze granie 1h-1,5h dziennie np. w gre starcraft, ktora jest wymagajacym ciaglego myslenia RTSem poprawia znacznie pamiec i koncentracje. Jak ktos nie lubi grac a chce poprawic sprawnosc takimi sposobami to jest np. lumosity.com czyli sesja 5-10 minut prostych zadan-gierek dla rozgrzania pracy mozgu. Niemniej jednak jak gra sie po to zeby grac i jest sie przewrazliwionym lub odczuwa inne negatywne skutki to jest to uzaleznienie jak najbardziej i trzeba reagowac np. natychmiastowym pojsciem na spacer i kontaktem z innym czlowiekiem, bezposrednim ofc :)

Ten post by edytowany przez saproling dnia: 30.01.2014, 19:48

• 0

#45 Spadochroniarz

Spadochroniarz

Zadomowiony

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 206 Post闚:

Napisany 06.02.2014, 18:08

Napisze kilka zdań w tym temacie bo trochę miałem z tym problem w latach mojego dzieciństwa.

Sporo grywałem na kompie w podstawówce i gimnazjum. Ogólnie uważam to za straszne marnotrawstwo czasu. Ja miałem coś takiego, że potrafię nie grać na kompie przez 6 - 7 miesięcy, ale gdy dorwałem się do jakieś gierki i mi się spodobała to jedyny cel w ciągu dnia był siąść przed kompem i grać. Co ja nocy i lekcji zarwałem przez to. Na szczęście matka mnie bardzo odciągała od gier i to chyba mnie uratowało:) Co do zalet gier PC to nie widzę żadnych - niby coś można ang. podszkolić ale ja za dużo nie widziałem poprawy choć grałem jedynie w angielsko języczne gry. Ogólnie to jedynie wzrok sobie cholernie popsułem i czasu dużo straciłem:/

Co do planszówek to dla towarzystwa na jakieś imprezie jak najbardziej. Ale jak ktoś grywa notorycznie w jakieś naruto itd. to też nie widzę w tym sensu.

S.

Ten post by edytowany przez Spadochroniarz dnia: 06.02.2014, 18:08

• 0

#46 Writan

Writan

Pocz徠kuj帷y user

• U篡tkownicy
  • Pip
  • 7 Post闚:

Napisany 25.10.2016, 10:56

Gry na pewno mają wpływ na człowieka na niektórych pozytywny , na niektórych odwrotnie, ja tam się zawsze przy nich odpręża, a niektórzy stają się agresywni i nerwowi , zależy od człowieka. 

• 0

#47 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1194 Post闚:

Napisany 27.10.2016, 18:14

Uwielbiam gry planszowe. Mam Grę o tron. Duża gra, która wymaga kilku uczestników i sporo czasu. Ale warto, niezłe emocje.

A jeśli chodzi o gry komputerowe, ich pozytywnego, praktycznego zastosowania. Swojego czasu korzystałem z CS-a jako formy ćwiczenia w CQB :)

No i popieram przedmówców. Złoty środek kluczem.

• 0

#48 baxx

baxx

Marzyciel

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1313 Post闚:
  • Sk康:Szczecin

Napisany 27.10.2016, 19:52

A ja grywam od lat w gre na facebooku CANDY CRUSH SAGA ostatnio level 1372 czy sam tu maniacy tej gierki ? :)

Co do gier planszowych jesli mozna taka zaliczyc to JENGA najepsza gra dla dwoch osob moze byc i wiecej, duzo zabawy ( mozna tez przy piwku, winku pograc w ta gre - gwarancja smiechu zapewniona :) 

• 0

#49 YourBrother

YourBrother

Bywalec

• U篡tkownicy
  • PipPipPip
  • 149 Post闚:

Napisany 29.12.2016, 17:42

Dobre gry komputerowe mają zalety. Rozwijają analityczne myslenie, kreatywność/pomysłowość no i czasem wiedzę. Takie gry jednakże nie zawsze tak dobrze pociągają jk np dawniej metin czy tibia.

Czy to strata czasu? hmmm Jaki byłby sens w przyjemnościach gdyby traciły one dla nas czas? Równie dobrze można to powiedzieć o serialach czy książkach fabularnych.

• 0