Skocz do zawartości

Dusza artysty..

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
59 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kinio1990

Kinio1990

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 35 Postów:

Napisany 17.06.2009, 21:27

Gitara elektryczna
  • 0

#42 Gość_Skoczylas_*

Gość_Skoczylas_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 07.10.2009, 17:54

Gitara i harmonijka ustna. Śpiewam też :krzyk:
  • 0

#43 korzeniowski

korzeniowski

Weteran

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1944 Postów:

Napisany 08.10.2009, 09:24

Gitara i harmonijka ustna. Śpiewam też :krzyk:

Nigdy nie udało mi sie zagrać naraz na gitarze i na harmonijce a że ta druga była łatwiejsza w transporcie (kiedyś sporo jeździłem PKP ) to wybrałem harmonijke za instumet główny :).

pozdrawiam serdecznie
  • 0

#44 Harima

Harima

Maniak

• Użytkownicy
  • 1326 Postów:

Napisany 06.10.2010, 17:17

Kochani ludzie, widzę że tutaj muzyków niemało więc prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź. Chciałbym rozpocząć grę na gitarce, po długich przemyśleniach celuję w akustyka.

Na oku mam Yamahę F-310, fajne brzmienie, cenowo nieźle a i na allegro dobra oferta.
Generalnie gitarka polecana dla początkujących i tu się rodzi moje pytanie czy ewentualnie znacie inne dobre typy gitar akustycznych.

Zastanawiałem się nad klasykiem, ale akustyk wydaje mi się bardziej uniwersalny.
  • 0

#45 Gość_astro_*

Gość_astro_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 06.10.2010, 20:09

Pianino, syntezator, gitara elektryczna (jakoś nigdy nie mogłem się zebrać kupić klasyka/akustyka :D ).

Marzą mi się skrzypce i bębny.

Tak więc, Harima, raczej nie pomogę ;)
  • 0

#46 N.N.

N.N.

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 Postów:

Napisany 07.10.2010, 19:22

A ja gram na gitarze klasycznie i akustycznie, od około 5 lat.
Harima: Yamaha robi w miarę solidne tanie gitary. Z innych firm na pewno poleciłbym najwyższe modele Ovationa, tylko kosztują po 2000$, co zniechęca do nich wielu początkujących gitarzystów :). Ja sam gram na T. Burtonie i może być, ale 2 razy musiałem gryf naprawiać u lutnika.
  • 0

#47 Harima

Harima

Maniak

• Użytkownicy
  • 1326 Postów:

Napisany 09.10.2010, 12:29

A ja gram na gitarze klasycznie i akustycznie, od około 5 lat.
Harima: Yamaha robi w miarę solidne tanie gitary. Z innych firm na pewno poleciłbym najwyższe modele Ovationa, tylko kosztują po 2000$, co zniechęca do nich wielu początkujących gitarzystów :). Ja sam gram na T. Burtonie i może być, ale 2 razy musiałem gryf naprawiać u lutnika.

Burton niezła firma :) Wiadomo dobra gitara kosztuje jeśli ma grać, a nie tylko brzmieć, ale sądzę, że kupno gitary jako początkujący muzyk powyżej np. 700$ to trochę przesada ^^

Chodzi o to, że kogoś może to znudzić.

To grasz już całkiem długo :P swoją drogą tak na "oko" i na słuch, trudno by zagrać coś takiego ;)?

• 0

#48 Gość_astro_*

Gość_astro_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 09.10.2010, 13:30

Burton niezła firma :) Wiadomo dobra gitara kosztuje jeśli ma grać, a nie tylko brzmieć, ale sądzę, że kupno gitary jako początkujący muzyk powyżej np. 700$ to trochę przesada ^^

Chodzi o to, że kogoś może to znudzić.

Właśnie takim podejściem łatwo możesz się zniechęcić do grania ćwicząc na jakimś szmelcu. Lepsza gitara - szybsze postępy, wiem z doświadczenia. Lepiej kupić coś porządnego na początek, jak Ci się znudzi to dobra gitara i tak będzie zawsze w cenie.

A to nagranie to chyba na 2 gitary?

Ten post był edytowany przez astro dnia: 09.10.2010, 13:33

• 0

#49 uki83

uki83

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 159 Postów:

Napisany 09.10.2010, 14:13

gram na instrumentach folklorystycznych z Brazylii :P i spiewam często :)
  • 0

#50 muzyk

muzyk

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 10.04.2011, 12:49

Oho, dziewczyna z gitarą :D

Ja też nie. Dużo mi przynajmniej jeszcze brakuje :]

Nie chciałem przez to powiedzieć, że jeżeli na niczym nie grasz to nie jestes artystą. Każdy z nas jest nim po trochu :) Możesz być nawet artystą w byciu dysartystą, choć już musze Ci powiedziec, że wykazujesz pewien artyzm w słowotwórstwie :P

• 0

#51 aniołek

aniołek

Lady in red :)

• Moderatorzy
  • 1912 Postów:

Napisany 10.04.2011, 16:38

muzyk!!!
-ciekawy post dla Ciebie -polecam zapoznanie się z nim!:

http://onanizm.pl/?app=forums&module=extras&section=boardrules

A.
  • 1

#52 Rasputin

Rasputin

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 134 Postów:

Napisany 06.01.2013, 18:14

Mój słomiany zapał wystarczył mi na kilka miesięcy prób nauki gry na gitarze basowej. Niestety się już z nią pożegnałem. Ale ogromnie ciągnie mnie do różnego rodzaju instrumentów, także moja "artystyczna kariera" się na tym nie zakończy.  :prankster: Chodzi mi po głowie teraz elektryk. Hmm... tylko to musi być teraz bardziej przemyślana akcja niż z basówką. Wtedy sprawiłem sobie leworęczny bas, mimo że jestem praworęczny. Tak mi się ubzdurało i już... 

• 0

#53 Unknown26

Unknown26

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 305 Postów:

Napisany 06.01.2013, 18:45

Witajcie, hmm ciekawy temat. Nie grałem na ani jednym instrumencie muzycznym, no może na nerwach moich rodziców ;) Jako dziecko miałem malutką styczność z pianinem ale rozeszło się po kościach. Żałuję bo mówili że jakiś tam słuch mam... Zawirowania związane z okresem liceum zaprowadziły mnie do liceum plastycznego. Potem studiowałem grafikę komputerową i fotografię reklamową. Hobby ? był nim rysunek, potem na studiach fotografia. Cały czas szukam a i tak na wszystkich tych dyscyplinach nie skoncentrowałem się w całości w swoim życiu. Tak czuję... Mam świadomość, że mam jakąś tam wrażliwość ale 99,9% artystycznego sukcesu to praca, praca i jeszcze raz praca. Tak mi mawiał mój mistrz i nauczyciel malarstwa i rysunku. Mam nadzieję że uwolnienie się z nałogu w jakiś sposób pomoże odnaleźć mi jakieś artystyczne medium w którym bym się spełniał.

• 0

#54 nuntius

nuntius

Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę!

• Użytkownicy
  • 1404 Postów:

Napisany 30.07.2013, 07:16

O... jakże mogłem przeoczyć taki temat :music: Oczywiście, że gram na instrumencie i to od dziecka .

Gdy miałem pierwszą Komunię św.to inni chłopcy na prezenty podostawali motorynki (taka wtedy była moda), a mnie rodzice kupili akordeon i tak się zaczęło. Nie będę pisał całej dalszej historii mego kształcenia by nie przynudzać, jednak rzeczywiście gram i to rzekłbym nawet, że zawodowo, bo tak jak np.obecnie, to tylko z tego utrzymuję rodzinę.  W młodości były to zespoły rockowe, później nastawiłem się na zarabianie więc i po bankietach się grywało, dancingach czy weselach, grałem również w Orkiestrze Reprezentacyjnej MSWiA, mam za sobą również kilka wejść studyjnych i generalnie tu grałem, tam grałem i tutaj jeszcze będę zapewne grał, bo moje życie to muzyka i to najlepsze co umiem w życiu robić i do czego przez lata mojej edukacji się przysposobiłem.

Obecnie -by dzielić się wiedzą i doświadczeniem- jakie przez lata zdobyłem, prowadzę również działalność dydaktyczną i uczę młodzież.

Talent do muzykowania, to jeden z darów jaki otrzymałem od PANA, a którego mam świadomość i chciałbym go w swoim życiu jak najlepiej spożytkować i nie zakopać.

Pozdrawiam wszystkich muzykujących

• 0

#55 Gość_misternight_*

Gość_misternight_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 09.01.2014, 15:40

Również gram na instrumencie - klawiszowym, niestety tylko amatorsko, gdyż nie było okazji pójść do szkoły muzycznej by rozwinąć swoją pasję.

Podczas tej gry od 16 lat rozwinęła mi się dość dobrze umiejętność grania ze słuchu, co mnie cieszy.

Wcześniej tylko kilka piosenek potrafiłem tak zagrać.

• 0

#56 tomm

tomm

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 08.04.2014, 23:04

Hiiii ja również brzdękolę. Zaczęło się od pianina a potem gitara najpierw ogniskowa, potem elektryk. Kapele jedna po drugiej i tak po latach doszedłem do momentu, kiedy ledwo ale jakoś żyję z muzyki. Pół roku temu postawiłem wszystko na gitarę. Od kilku tygodni uczę się pilnie czytać i trochę pisać, chcę się w tym "uzawodowić". Odstawienie m i p baatdzo mi pomogło, przede wszystkim w podjęciu decyzji no i też na codzień mam energię i widzę w tym sens. A do szkoły muzycznej nigdy nie chodziłem:) Dlatego wierzcie mi, można zacząć zawsze, w każdym wieku i dojść do poziomu dającego radość a może nawet i więcej:) Trzeba tylko uwierzyć, że się da!
  • 0

#57 manman

manman

Maniak

• Użytkownicy
  • 1338 Postów:

Napisany 25.04.2014, 07:26

gram, gram - na gitarach wszelkiej maści - na poziomi powiedzmy półprofesjonalnym (były epizody zarobkowe jak i próg wielkiej kariery ;) - odpuszczony w momencie decydującym hehe )

i na wszystkim co mi wpadnie w ręce - np dogrywałem partie wiolonczeli (bardzo proste partie) do jednej płyty undergroundowego songwritera

myślę ostatnio o zakupie banjo

zdarzyło mi się grać na keyboardzie, harmonijce ustnej , próbowałem nawet trąbki - ale bez sukcesu

aha no i jeszcze gitara basowa - nawet grałem w jednym zespole na tej pozycji

ogólnie rzecz biorąc kocham grać muzykę - głównie rockową ale nie tylko...

• 0

#58 psNadie

psNadie

Sherlock

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 683 Postów:

Napisany 25.04.2014, 18:06

Ja gram na djembe. Fakt, że zaczynam dopiero, ale idzie coraz lepiej. I ponadto śpiewam.

• 0

#59 CerrylMac

CerrylMac

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 03.01.2015, 11:48

Gram na gitarze każdej, jaka mi wpadnie do ręki :) Czarno-białe klawisze też mam bardzo dobrze przyswojone. Chodziłem do szkoły muzycznej, gdzie z kolei moim głównym instrumentem był klarnet, także mogę nawet powiedzieć o sobie, że jestem multiinstrumentalistą :D Oprócz tego śpiewam, a właściwie ja to nazywam darciem się, chociaż niektórzy mówią, że ładnie ;) Kocham rocka, bluesa, jazz i każdy gatunek muzykiz nimi związany. Mam zespół i się rozwijamy. Mimo to przez ten nałóg trochę zanikła mi kreatywność i moc twórcza, teraz walcząć z tym syfem znajduje coraz więcej czasu i czuję, że to wraca :)

• 0

#60 b4y4n

b4y4n

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 31 Postów:

Napisany 18.11.2016, 09:41

Gram na akordeonie. Skonczylem II stopien na akordeonie guzikowym. W szkole mialem fortepian. Ukonczylem tez studium Koscielne ( organy). Bardzo lubie muzykę, ostatnio przerwalem gre na akordeonie a zaczalem gre muz koscielnej. Lubie tez grac na fortepianie.
  • 0