Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do czego służy Ci kalendarz?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
41 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Do czego służy Ci kalendarz? (156 użytkowników głosowało)

Do czego służy Ci kalendarz?

1. Nie zastanawiałem(-am) się nad tym (4 głosów [2.56%])

Procent głosów: 2.56%

2. Fajny "bajer" (4 głosów [2.56%])

3. Lubię współzawodnictwo, chcę pokazać, że jestem "the best" (9 głosów [5.77%])

Procent głosów: 5.77%

4. Lubię podglądać innych (4 głosów [2.56%])

5. Chcę zwrócić na siebie uwagę (3 głosów [1.92%])

Procent głosów: 1.92%

6. Głosowanie Do celów statystycznych (46 głosów [29.49%])

Procent głosów: 29.49%

7. Głosowanie Dla zwiększenia motywacji do walki (86 głosów [55.13%])

Procent głosów: 55.13%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#41 Medianus

Medianus

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 410 Postów:

Napisany 09.12.2017, 22:53

Ja tak nigdy nie miałem. Jeśli już padam po "długich" (w moim przypadku bardzo trudno o takich mówić...) zielonych ciągach, to dzieje się to po jakimś grubym zaliczeniu, czy egzaminu --> uczyłeś się tyle dni i nocy, nie spałeś, nie dojadałeś, w końcu to napisałeś - czas na nagrodę

---

W ankiecie zaznaczyłem cele statystyczne, jednak wahałem się też nad opcją "lubię podglądać innych". Często śmigam po kalendarzach swoich znajomych i patrzę co u nich, czasem zostawiam jakiś komentarz u obcej osoby. Taki forumowy instagram - follow.:) 

Po przeczytaniu tego tematu zaczynam mieć rozkminę co do kalendarza. Czuję się jakby związany przez niego... że każdą wpadkę trzeba przecież zaznaczyć, trzeba "notować". Chyba stałem się niewolnikiem kalendarza, a on powinien mi pomagać. Zresztą powiedzcie: czy nie lepiej brzmi dawno tego nie robiłem, niż nie robiłem tego od 10 dni? Drugie zdanie ma wyznacznik statystyczny, nie jest nacechowane pozytywnie, w ogóle nie niesie ze sobą żadnych emocji. To po prostu 10 dni, a jutro będzie 11, a za miesiąc będzie 41. W sumie od dawna nie pomyślałem: długo tego nie robiłem! Ale mam wrażenie, ze to zdanie niesie zupełni inny przekaz, wiąże się z długofalowym skutkiem, wiąże się z długim oczekiwaniem i bardziej pozwala skupiać się na konkretach, a nie na liczeniu. 

Dam kalendarzowi szansę, ale nie zapomnę o tym dzisiejszym przemyśleniu, które przyszło do mnie za sprawą tego tematu. 

• 0

#42 Claudec

Claudec

Bywalec

• VIP
  • PipPipPip
  • 187 Postów:

Napisany 15.12.2017, 22:23

Nie lepiej zainstalować sobie program na telefonie który sam zalicza dni i o tym zapomnieć? Takie skrupulatnie liczenie więcej złego przynosi niż dobrego.

Ja mam kalendarz, ale sporadycznie tam zaglądam jak już przytrafi mi się wpadka.

Ten post był edytowany przez Claudec dnia: 15.12.2017, 22:24

• 0