Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do czego służy Ci kalendarz?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
41 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Do czego służy Ci kalendarz? (156 użytkowników głosowało)

Do czego służy Ci kalendarz?

1. Nie zastanawiałem(-am) się nad tym (4 głosów [2.56%])

Procent głosów: 2.56%

2. Fajny "bajer" (4 głosów [2.56%])

3. Lubię współzawodnictwo, chcę pokazać, że jestem "the best" (9 głosów [5.77%])

Procent głosów: 5.77%

4. Lubię podglądać innych (4 głosów [2.56%])

5. Chcę zwrócić na siebie uwagę (3 głosów [1.92%])

Procent głosów: 1.92%

6. Głosowanie Do celów statystycznych (46 głosów [29.49%])

Procent głosów: 29.49%

7. Głosowanie Dla zwiększenia motywacji do walki (86 głosów [55.13%])

Procent głosów: 55.13%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4636 Postów:

Napisany 27.06.2007, 23:28

Warto się zastanowić. Dałem kilka opcji, ale oczywiście zawsze miło przeczytać własne przemyślenia.

Osobiście, odnoszę wrażenie, że dla wielu osób kalendarz stanowi specyficzną formę zwrócenia na siebie uwagi. Służy do tego, żeby ktoś się pochylił, pogłaskał, powiedział "walczymy".. Taka swoista forma ekshibicjonizmu, który osoba patrząca z zewnątrz postrzega jako paranoje. Fakt, że nie ma on żadnej wartości terapeutycznej jest raczej oczywisty.

Jeśli chodzi o mnie, to czasy kiedy miałem jeszcze kalendarzyk (ok. 4 m-cy) postrzegam jako swego rodzaju statystykę.. która tak naprawdę niczego mi nie przyniosła.

Liczę na dyskusję i Wasze głosy.

Pozdrawiam :)
  • 0

#2 Gość_gipsar_*

Gość_gipsar_*
  • Goście

Napisany 28.06.2007, 00:02

Obawiam się, że wielu użytkowników wykorzystuje go jako łatwy i szybki sposób na wytworzenie motywacji. Oczywiście taka motywacja będzie nietrwała i szybko zgaśnie entuzjazm, jaki tego typu metody mogą początkowo wywoływać. Najgorsze jednak jest to, że motywując się w ten sposób można się łatwo skupić na samym, niemalże czysto "technicznym" akcie masturbacji i na przykład dzień klasyfikować jako udany nie wtedy, kiedy wykonało się zaplanowane zadania, ale kiedy był on "czysty". Dobrze sobie może czasem zadać pytanie "Acha, tylko co z tego, że "czysty"?". Na szczęście ci, którzy wiedzą jak się motywować nie mają takich problemów, bo ich motywacja jest powiązana z celami. Jednak dla tych, dla których masturbacja nie jest nałogiem może nie być innego wyjścia, bo nie sposób motywować się do pozostania w "czystości" czymś, w czym masturbacja nie przeszkadza.
Podsumowując, proponuję dodanie opcji "Dla zwiększenia motywacji do walki", bo chyba słowo "walka" będzie tu najodpowiedniejsze.
  • 0

#3 butterfly

butterfly

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 231 Postów:

Napisany 28.06.2007, 19:29

Nie glosuje bo musialabym zaznaczyc kilka opcji.

A ja uwazam, ze kalendarz moze motywowac, tylko to troche bez sensu zeby to robic a raczej nie robic dla kalendarza, tylko po to zeby bylo zielono, to sprawia, ze za bardzo koncentrujemy sie na nalogu. A co do upadkow i glaskania po glowce, to to glaskanie czasem moze byc komus bardzo potrzebne i tylko dzieki kaledarzowi mozemy sie o tym dowiedziec bo przeciez nie kazdy ma sciezke. Pamietam, ze po pierwszej wpadce mialam strasznego dola i to 'glaskanie' troche mi pomoglo.

Ale czesciowo sie zgadzam, mysle ze gdy kalendarz przestaje motywowac to trzeba go wywalic i ewentualnie zapisywac sobie to gdzies indziej.
  • 0

#4 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Autor(ka) tematu
  • Root Admin
  • 4636 Postów:

Napisany 29.06.2007, 00:27

OK, dodałem opcję "Dla zwiększenia motywacji do walki".

Dobrze sobie może czasem zadać pytanie "Acha, tylko co z tego, że "czysty"?"

To właśnie pytanie chciałem zadać osobom, które głównie tak postrzegają funkcję kalendarza.

A więc: Co z tego, że będziesz czysty(-a)? ..i prosiłbym tutaj o konkrety.

PS#1: Nigdzie nie napisałem, ani nie uważam, żeby głaskanie po główce było czymś złym. :)
PS#2: Dałem możliwość wyboru tylko jednej opcji, tej którą uważamy za najbardziej adekwatną.
  • 0

#5 Gość_Szaszek_*

Gość_Szaszek_*
  • Goście

Napisany 29.06.2007, 00:42

Ja zaznaczyłem dla wytworzenia motywacji, ale tez celów czysto statystycznych, łatwo sobie w ten sposób zobrazować, gdzie się popełniło błąd (stosując komentarze). A motywacja, ja jeżeli wkładam jakiś wysiłek to obrazujac go sobie jakoś (tutaj akurat w postaci zielonych krateczek) to trudno mi ot tak sobie zaprzepaścić tyle swojej pracy, wtedy dwa razy sie zastanowię (nei mówię ze to 100% metoda bo przecież sam kalendarz nie wystarczy jako motywacja, ale jako jedna z form moze występować) dla mnie osobiście to walka o siebie samego.
  • 0

#6 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Autor(ka) tematu
  • Root Admin
  • 4636 Postów:

Napisany 29.06.2007, 12:33

łatwo sobie w ten sposób zobrazować, gdzie się popełniło błąd (stosując komentarze).

Rozumiem, że w ten sposób uwaga koncentruje się na błędach..
Który kolor jest bardziej sugestywny?

Nadal czekam na konkrety..

:)
  • 0

#7 butterfly

butterfly

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 231 Postów:

Napisany 29.06.2007, 12:51

PS#1: Nigdzie nie napisałem, ani nie uważam, żeby głaskanie po główce było czymś złym. :)

Takie odniosłam wrazenie ale rzeczywiscie nie napisales tak.

PS#2: Dałem możliwość wyboru tylko jednej opcji, tej którą uważamy za najbardziej adekwatną.

No wiem, wiem ale zadna nie wydawala mi sie bardziej adekwatna od innych. Moze teraz jednak wybiore jakąs :)
  • 0

#8 kendey

kendey

Error 404

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 29.06.2007, 13:03

Powinna być też opcja "do niczego"
Ja już nie mam kalendarza, nei ptorzebuję go, dlatego poprosiłem o jego skasowanie :P
Tylko mi on przeszkadzał.
Jeszcze na dodatek przyczyniał się on tylko do wielkich ciągów.
Lepiej, że go skasowałem :D
Pozdrawiam
  • 0

#9 makulko

makulko

Inspector

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1958 Postów:

Napisany 29.06.2007, 13:42

Nie do końca mi się ta ankieta podoba (ale nie odbieraj proszę tego jako atak sinn3r na siebie) gdyż kilka sformułowań w odpowiedzi jest wyraźnie zabarwiona negatywnie, co trochę odstrasza tych, którzy ewentualnie kierują się danym powodem.

Niemniej, jak każda ankieta zmusza do myślenia (i taki chyba powinien być jej cel). Jak się nad tym zastanawiam trochę, to mi wychodzi, że kieruję się wszystkimi tymi motywami po trochu (tak, tak przyznaję się do tego), ale w sumie mają one służyć punktowi ostatniemu, który z kolei ma służyć innym celom (jak pisał gipsar). Piszę, to z pełną świadomością wiedząc, że ostatnio nie wygląda to u mnie w kalendarzu najciekawiej.

Przyznam się jednak, że nie rozumiem jednak punktu "do celów statystycznych". Ja do celów statystycznych mam prywatny kalendarzyk (potrzebny mi jest i dużo mi daje), więc nie do końca łapię, po co komu na forum publicznym taka statystyka i taki ekshibicjonizm (w końcu mówimy o dość intymnych sprawach). Mam wrażenie, że głównym powodem używania publicznego kalendarza jest jednak chęć zwrócenia na siebie uwagi, choć przypuszczam, że zaznaczenie tej opcji może być czymś wstydliwym. Osobiście nie uważam, że jak ktoś ma problem to proszenie innych o uwagę jest czymś złym.

Edit: właśnie zauważyłem, że sinn3r napisał to samo w pierwszym poście ;)
  • 0

#10 aniołek

aniołek

Lady in red :)

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1952 Postów:

Napisany 29.06.2007, 15:02

Drogi Makulko ;)
Ja zaznaczyłam właśnie taka opcję- do celów statystycznych.
Owszem-kiedyś tam zaznaczałam sobie w róznych np kalendrzach to,ale ponieważ-co wiesz ;) - jestem osobą baaardzo 'roztrzepaną' to ciągle mi się albo zapominało, albo gubiłam te kalendarze i nic z tego nie wychodziło. A tutaj wiem,ze to się nie zgubi a i wizualnie pomoże 'ogarnąc' skalę problemu. Poza tym, choć po moim kalendarzu teraz tego nie widac, to jednak głupio mi jest gdy kolejny raz zaznaczam w nim czerwone...i to mnie bardzo 'gryzie'...a gdybym to zaznaczała tylko w swoim prywatnym kalendarzyku i chowała go 'pod poduszkę' to znając siebie mogło by mi sie tak zdarzyć,że machnęlabym na to ręka i dopiero po pewnym czasie dotarło by do mnie,że jednak trzeba coś z tym zrobić...a tu, podając to niejako 'do publicznej wiadomości' wiem,ze będzie to za mną 'chodzić',a na dodatek dopuszczam możliwość 'ochrzanu'ze strony innych forumowiczów(choć nie znosze jak mnie ktoś opiernicza ;) )...i potem mi głupio...i nie daje to spokoju...

Mam nadzieję,że zrozumiałes co dla Aniołka oznacza punkt : do celów statystycznych ;)
Pozdrawiam Cie baaardzo serdecznie hihi ;)

• 0

#11 kafu777

kafu777

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 97 Postów:

Napisany 30.06.2007, 09:51

Jeśli chodzi o mnie to ten kalendarz bardzo mi pomaga i motywuje do walki (i oczywiście w ankiecie zaznaczyłem odpowiedni punkt - ostatni). Jestem na tym forum od kilku miesięcy, ale kalendarz mam od niedawna. Dziękuję wszystkim forumowiczom za wpisy, bardzo mi pomagają. Życzę Wam wszystkim sukcesów w dążeniu do celu. Pozdrawiam :)
  • 0

#12 Gość_Kenny85_*

Gość_Kenny85_*
  • Goście

Napisany 01.07.2007, 13:04

- motywacja do walki z impulsywnym autoerotyzmem
- dzięki niemu jestem zdrowszy ( myślę sobie po prostu że nie zrobię tego bo organizm się nie zregenerował )
- wyznacza mi "zdrową" granicę tego typu zachowań ( nawet jeśli pomiędzy jednym a drugim upadkiem będę miał te parę dni przerwy to jednak dalej mogę powiedzieć, że panuję nad swoimi żądzami - bez niego robiłem to parę razy dziennie - teraz czuję się dużo lepiej i mój organizm w końcu ma szanse odpocząć )
- pozwala budować zdrowe podejście do masturbacji
  • 0

#13 crusader

crusader

Wyga

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 622 Postów:

Napisany 03.07.2007, 15:09

Zaznaczyłbym 2 pkt statystyka i motywacja. Jak patrzę na kalendarz to przychodzi mi taka myśl, że nie mogę zawieść siebie samego, że włożyłem w tą zieleń masę wysiłku, że udowadniam sobie i innym że "da się". Pozdrawiam
  • 0

#14 Pruz

Pruz

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 347 Postów:

Napisany 04.07.2007, 23:32

Na początku kalendarz pomagał mi, potem jak uzbierałem dużo dni, to miałem argument, że jest tak zielono to nie mogę tego popsuć. To było płytkie więc w końcu upadłem.

Sądzę, że kalendarz jest dobry dla danej osoby, ponieważ inni patrząc na jego postępy w walce, czy drogę (upadków) mogą więcej mu doradzić co do nałogu.
Natomiast nie jest on dobry jako źródło motywacji, bo walka dla walki jest bez sensu, trzeba walczyć widząc głębszy sens tej walki, a najlepiej walczyć dla Boga ;)
  • 0

#15 Gość_Martin_*

Gość_Martin_*
  • Goście

Napisany 05.07.2007, 16:27

zaznaczyłem opcje "Do celów statystycznych" ponieważ kalendarzyk w bardzo fajny sposób pokazuje drogę mojej wali z nałogiem. Zaznaczyłbym jeszcze punk ostatni czyli "Dla zwiększenia motywacji do walki" ale niestety nie mogę :)
  • 0

#16 Gość_goodday_*

Gość_goodday_*
  • Goście

Napisany 06.07.2007, 18:32

ja też dla celów statystycznych, motywuje mnie średnio, bardziej wpisy ludzi, którzy mnie odwiedzają i napiszą np. że mają straszne ciśnienie, ale nie chcą upaść

a swoją drogą, kompletnie nie kumam tych co wybrali: Lubię współzawodnictwo, chcę pokazać, że jestem "the best" http://onanizm.pl/pu...tyle_emoticons/default/dots.gif
  • 0

#17 Zielony_delfin

Zielony_delfin

Wyga

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 528 Postów:

Napisany 13.07.2007, 10:24

kiedy się znalazłem na tym forum rok temu, pierwszym krokiem jakim radziliście założenie, kalenadrzyka. zresztą kazdemu kto tu się pojawił, proponowny był kalenadrzyk. ja automatycznie uznałem go za konieczność zeby wyjść z tego wszytkiego.
i to mi się kłóci z powyższymi opiniami, ze kalendarzyk ma być tylko czymś pomocnym, ze jednak ma wady, ze koncentrujemy sie na samym kalenadrzyku, a nie na wlace ? jak to jest ? korzystać z niego czy nie ?

kalendarzyk mi pomaga i czasami przypomina o walce, mogłem zobaczyć jak inni sobie z tym radzą, na ile jestem dobry, a ile jescze mi brakuje (oczywiście biorac pod uwagę, że u kazdego to sprawa indywidualna, z rozsądkiem.)
kal. czyni z walki pewnien rodzaj zabawy, dzięki czemu bardzo pomaga.

Ten post był edytowany przez Zielony_delfin dnia: 13.07.2007, 10:32

• 0

#18 obeliks

obeliks

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 35 Postów:

Napisany 15.01.2008, 02:02

do celów statystycznych bym powiedział. Długo sie przyglądalem forum, az zostalo zablokowane, tylko dla uzytkowników. Wtedy sie zapisałem. :) . Dzięki niemu (kalendarzykowi i forum) tez uswiadomilem sobie jasno, ze mam problem z masturbacją. Zauwazylem tez ze kalendarzyk i forum wytwarza pewnego rodzaju napięcie... hmmm seksualne albo cos w tym guscie. Bo w koncu zdrowa osoba nie liczy ile dni czy miesiecy jest czysta, po prostu ten problem nie istnieje, to tak jakby liczyc ile sie kalorii zje w ciagu dnia, albo wody wypije. Dopuki licze ile dni jestem czysty doputy czekam na upadek. Mysle wiec ze na pewnym etapie kalendarzyk jest dobry, a pozniej stanowi przeszkode i wytwarza niepotrzebne napiecia i mysli. Na razie kalendarzyk jest rowniez swoistą motywacją. Mam nadzieje ze wychwyce moment miedzy przejsciem pomiedzy zdrowieniem, a chęcią przynaleznosci i identyfikacją z forum. Wtedy powiem "dziękuje za pomoc " i pojde wlasną drogą w swiat bez masturbacji :) .
  • 0

#19 Gość_Luuk_*

Gość_Luuk_*
  • Goście

Napisany 15.01.2008, 22:56

mi też raczej służy tylko do statystyki.. kalendarz pomógł mi podnieść się z kolan (choć wiem,że niektórzy z Was mają lub mieli o wiele większe problemy z m. - ale dla mnie to było już moje DNO..) na dłuższą metę- IMO -kalendarz nie ma sensu.. ale.. Komu służy,niech Mu służy.. Każda pomoc dobra :)
  • 0

#20 Parek

Parek

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 16.01.2008, 00:46

Motywacji szukam w sobie, kalendarz to statystyka. Pamietam, że wypinałem dumnie pierś z myślą, że już od dwóch dni się nie masturbowałem, po czym właczałem kalendarz, a tam czerwona kratka dnia poprzedniego.

No i kalendarze innych są namacalnym dowodem, że nie tylko ja mam z tym problem - to jest podbudowujące, że nie jest się samemu w walce.
  • 0