Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coolturystyka

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 Cezary

Cezary

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Postów:

Napisany 17.03.2009, 10:37

Hmm, a może pokażemy swoje plany treningowe co Wy na to?

Mój plan to też full body workout, w wersjach A i B, wykorzystywanych naprzemiennie. 6 podstawowych, głównie wielostawowych ćwiczeń ( przysiady, wyciskania, martwe ciągi, podnoszenia na drążku, wiosłowania w opadzie tułowia, szrugsy). 3 serie każdego ćwiczenia po 12, 10 i 8 powtórzeń z cotygodniową progresją ciężaru. Aktualnie przygotowuje się do narzucenia bardziej dopracowanej, sportowej diety.

pozdrawiam,
Cezary
  • 0

#42 Tempest

Tempest

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 43 Postów:

Napisany 17.03.2009, 15:04

8. Brzuch: 100 skłonów zwanych popularnie brzuszkami (wiem, że bardzo mało, ale brzuch mam dosyć wyrobiony więc na razie od stycznia go troszkę olewam smile.gif

Czy mało, tego nie wiem, spotkałem się natomiast w kilku źródłach z informacją, że wysoka powtarzalność jednego ćwiczenia nie daje lepszych efektów (przynajmniej kiedy mówimy o brzuchu). W treningu ABS, który wykonuję, istotna jest różnorodność ćwiczeń z odejściem od izolacji na rzecz angażowania wielu grup mięśni. Natomiast jeśli nie masz potrzeby pracy nad brzuchem, to oczywiście ja też nie mam żadnych uwag. :)
  • 0

#43 Harima

Harima

Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1327 Postów:

Napisany 17.03.2009, 15:27

Czy mało, tego nie wiem, spotkałem się natomiast w kilku źródłach z informacją, że wysoka powtarzalność jednego ćwiczenia nie daje lepszych efektów (przynajmniej kiedy mówimy o brzuchu). W treningu ABS, który wykonuję, istotna jest różnorodność ćwiczeń z odejściem od izolacji na rzecz angażowania wielu grup mięśni. Natomiast jeśli nie masz potrzeby pracy nad brzuchem, to oczywiście ja też nie mam żadnych uwag. :)

Hehe oczywiście, że brzuch należy trenować różnorodnie więc Ty dobrze robisz ;) ABS II to świetny plan tak w ogóle tylko potrzebny jest drążek ^^. Ja trenuje głównie szybkość brzuszków na czas i wytrzymałość brzucha, ale w sumie mogę już przestać bo ten wynik czasowy co chciałem już osiągnąłem. Brzuch mam dosyć wyrobiony (kiedyś bawiłem się w rekordy to np. w szczytowej formie byłem wstanie zrobić 100 wznosów nóg w leżeniu, 1000 brzuszków na jednym treningu, ale oczywiście nie za jednym razem tylko w seriach ^^ i przerwach pomiędzy innymi ćwiczeniami) bo trenuje już go z dobre dwa lata, jestem już po A6W na przykład ;) , a wszechstronność to podstawa.

Mój stary plan jest co dosyć mocno wytrenowałem brzuch jest taki:
Brzuszki pełnie (czyli proste nogi) 4x25
Wznosy kolan w górę 4x20
Skrętoskłony 4x25
Wznosy nóg w leżeniu 4x20

Jedna rzecz dla tych co chcą mieć kratkę na brzuchu, z doświadczenia wiem, że katorżnicze plany w sumie niewiele dają jak mamy sporo tkanki tłuszczowej, owszem mięśnie się wzmacniają, niby są widoczne, ale najczęściej to tylko zarys, warto wykonywać na siłowni takie ćwiczenia co palą sporo tłuszczu i brzuch także pracuje czyli przysiady, martwe ciągi, wiosłowanie sztangą, najwięcej właśnie spalamy trenując nogi i plecy. Kratkę właściwie każdy ma, kwestia jak te mięśnie są wypracowane by były widoczne przez skórę :P
  • 0

#44 Tempest

Tempest

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 43 Postów:

Napisany 17.03.2009, 17:02

(...) z doświadczenia wiem, że katorżnicze plany w sumie niewiele dają jak mamy sporo tkanki tłuszczowej, owszem mięśnie się wzmacniają, niby są widoczne, ale najczęściej to tylko zarys, warto wykonywać na siłowni takie ćwiczenia co palą sporo tłuszczu i brzuch także pracuje czyli przysiady, martwe ciągi, wiosłowanie sztangą, najwięcej właśnie spalamy trenując nogi i plecy.

Zgadzam się. Spalanie tłuszczu i budowanie mięśni to dwa oddzielne procesy, o czym wiele osób zaczynających trening nie wie. Trenowanie okolic brzucha nie sprawi, że zniknie tłuszcz z okolic brzucha. Do spalania tłuszczu potrzeba ćwiczeń najbardziej pobudzających organizm do spalania tłuszczu. :)
  • 0

#45 Harima

Harima

Maniak

• Użytkownicy
  • 1327 Postów:

Napisany 17.03.2009, 18:55

Jeszcze inną ciekawą sprawą jest stosowanie suplementów, bawił się ktoś może w to ;) ? Są dobre jak ktoś chce zrobić większe efekty czy też schudnąć, złapać masę itd., ale nie warto się w to bawić jak się nie trenuje co najmniej pół roku. Trzeba z tym uważać bo suple tanie nie są, a i nic nie dadzą jak nie trenujemy albo źle stosujemy. Ja osobiście dwa razy w ciągu całego życia miałem cykl z monohydratem kreatyny, raz w 3 gimnazjum potem 1 klasa technikum. Suplement ten daje większą siłę, energię, ale ma jedną poważną wadę: spada drastycznie wydolność organizmu, przy dłuższym wysiłku beztlenowym typu bieganie, mięśnie tak się spinają zwłaszcza te duże partie, że nie wyrabiamy z oddechem i znacznie szybciej się męczymy. Aktualnie trenuje zupełnie inaczej i inne dyscypliny, więc jak wcześniej wspominałem siłownia to tylko dodatek ;) więc żadnych zabaw z suplementami przez dłuższy czas nie będzie choć jest parę dobrych produktów na wytrzymałość to jeszcze zbyt krótki staż od przerwy.

Ten post był edytowany przez Harima dnia: 17.03.2009, 18:56

• 0

#46 mikaelo

mikaelo

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 21.04.2009, 22:40

Co do spalania tkanki tłuszczowej to lepsze kardio od siłowni np. bieganie, pływanie czy sztuki walki :) Oczywiście można jechać typowo na rzeźbę, ale to już też chyba dla tych co nie mają zbędnych 20kg tłuszczu, a np. są po cyklu na masę ;)

Brzuch wychodzi jak się ma poniżej chyba 7% udziału tłuszczu w całkowitej masie ciała. Więc samymi brzuszkami człowiek sobie kaloryfera nie zrobi. Jak już wcześniej było wspomniane można mieć masywne mięśnie brzucha przykryte jeszcze większą warstwą tłuszczu ;)

Co do suplementów to ułatwiają życie np. białko serwatkowe pozwala łatwiej ułożyć dietę, bo nie każdy może sobie pozwolić na powiedzmy 30-40g białka w każdym posiłku z normalnych produktów. Co do kreatyny daje siłę, wytrzymałość i ładnie pompuje wodę w mięśnie. Osobiście na samej kreatce łapie 3kg w tydzień, dwa co oczywiście po odstawieniu "wyparowuje". L-glutamina pozwala szybciej regenerować mięśnie, które jak wiadomo przy intensywnym treningu lubią się rozpadać. HMB stosowane do spalania tłuszczu i rozwoju mięśni - opinie sprzeczne sam nie stosowałem. Kofeina, tauryna itd itp dobre na spalanie tłuszczu i przeprowadzanie intensywniejszego treningu. Dalej już mnie nie pociągło :)

Warto poczytać co komu i jak pasuje. Polecam :
http://www.kulturystyka.pl/
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

I ogolnie poszperać w necie, bo jest pełno informacji na ten temat.
  • 0

#47 Cezary

Cezary

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 345 Postów:

Napisany 15.07.2009, 10:53

To kto ćwiczy przez wakacje? :hyhy:
  • 0

#48 Lucius

Lucius

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 87 Postów:

Napisany 19.08.2009, 14:45

Witam. Chciałbym dojść do 100 pompek, na razie robię według planu z tej strony http://www.100pompek.pl/, mam 76 kg, 183 cm wzrostu

Jakies porady moze macie odnośnie tych pompek??
  • 0

#49 Harima

Harima

Maniak

• Użytkownicy
  • 1327 Postów:

Napisany 26.08.2009, 11:22

Witam. Chciałbym dojść do 100 pompek, na razie robię według planu z tej strony http://www.100pompek.pl/, mam 76 kg, 183 cm wzrostu

Jakies porady moze macie odnośnie tych pompek??

Tu raczej ciężko coś poradzić po prostu musisz być cierpliwy i pompować :P Jedyna rada to taka odnośnie tego planu co podałeś, że wybierz sobie jakiś dzień tygodnia w którym będziesz sprawdzał aktualny rekord pompek żeby wiedzieć na czym stoisz. Warunki masz dobre więc jest to do osiągnięcia. Pozdrawiam!
  • 0

#50 nuntius

nuntius

Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę!

• Użytkownicy
  • 1404 Postów:

Napisany 16.09.2011, 23:09

Nieźle. Widzę, że ostatni post jest z dnia wspomnienia liturgicznego Matki Boskiej Częstochowskiej czyli z 26 sierpnia 2009r. i nie wiadomo czy coś pisać czy nie :) Bracie Harima! Ćwiczysz jeszcze ? :)
Trochę wybrakowany wydaje mi się ten Twój program. Mam nadzieję, że obecnie się rozwinąłeś i dołożyłeś co nieco, bo mi brak tu czegoś.
Tricepsiki pięknie i ładnie, klatka, barki, naramienne, łydeczki, dwugłowy uda i czworogłowy, najszerszy grzbietu, przedramię.
A co z karkiem? Nie ładowałeś nigdy?
No i coś biceps też zaniedbywany z tego co widzę.
Może warto byłoby wprowadzić chociażby zwykłe podnoszenie hantli na przemian czy sztangi łamanej oburącz albo na maszynie. A jak nie, to zarwać w końcu jakąś fajną laskę i nosić ją na rękach - to najlepsze ćwiczenie, bo przyjemne z pożytecznym :)

Ten post był edytowany przez nuntius dnia: 16.09.2011, 23:11

• 0

#51 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • 1081 Postów:

Napisany 25.10.2011, 17:02

Harima nie zgodzę się z tym, co napisałeś o kreatynie. Mam za sobą nie jeden cykl na tym suplu. Brałem równocześnie aminokwasy, jakiegoś gainera, arthrostop - na stawy, i jak zawsze magnez.

Mój trening nie jest nastawiony na zbudowanie wielkiej masy. Ważniejsza jest dla mnie siła dynamiczna (chociaż nie wyglądam na słabiaka), wytrzymałość oraz nade wszystko wydolność. I tutaj muszę napisać, że do zwiększenia swojej wydolności zawsze posługiwałem się kreatyną. Biegałem dkilkadziesiąt km tygodniowo, po kreatynie zwiększyła się wydolność tlenowa, wytrzymałość na długotrwały wysiłek.

Problemy, o których pisze mógły pojawić się z braku magnezu w organiźmie (tak myślę), lub dieta, którą prowadziłeś była nieodpowiednia. Nie wiem, może piłeś mało wody. A może po prostu masz początki astmy.

Polecam kreatynę wszystkim biegaczom.
  • 0

#52 Harima

Harima

Maniak

• Użytkownicy
  • 1327 Postów:

Napisany 26.10.2011, 09:34

Wszystko zależy jaką kreatynę brałeś -> ja mam doświadczenia z monohydratem i jabłczanem, a jeszcze masz estry i cytryniany. Może stosowałeś których z tych dwóch. Różnice są przede wszystkim dwie w tych wszystkich rodzajach kreatyn:
1) CENA
2) Efekt działania -> mono nawadnia i daje siłę, masę etc. Jabłczan robi to samo tylko, że znacznie mocniej, a przy okazji pompuje mięśnie, ale generalnie jest lepszy i lepiej działa. Cytryniany i estry tak samo, ale zmniejszają retencje wody.

Z tą astmą sobie raczysz żartować chyba gdyż nie tylko ja miałem takie skutki, np.

http://www.sfd.pl/dlaczego_kreatyna_pogarsza_moja_wydolnosc_i_kondycje_-t483453.html

http://www.kfd.pl/skutki-kreatyny-32635.html ->

Mianowicie post tej treści

obiło mi sie o uszy ze zostały przeprowadzone badania na piłkarzach. polegały one na tym ze przed rozpoczeciem cyklu na kreatynie kazdy wykonał bieg po kopercie na czas. Po kilkutygodniowym cyklu na monohydracie test został powtorzony. Okazało sie ze blisko 1/3 piłkarzy nie ukończyła biegu po kopercie. Każda z nich skarżyła sie na mocne "puchnięcie" oraz "palenie" w miesniach nóg. Reszta ktora ukonczyła miala lepsze wyniki niz przed cyklem.

Na kondycje to jest tauryna i carbo. Takie jest moje stanowisko w tej sprawie.

Ten post był edytowany przez Harima dnia: 26.10.2011, 09:34

• 0

#53 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • 1081 Postów:

Napisany 26.10.2011, 19:03

być może nie był bym w tej 1/3. Może po prostu na mnie krea działa. A dla Twojej info. stosowałem chyba najtańszą krea na rynku. monohydrat firmy Megabol. Z tym, że ja nie biegam po kopercie jak już pisałem.

Co do supli, które wymieniłeś, twierdząc, że działają na poprawę kondycji.
Tauryna - o ile mi wiadomo służy do lepszego transportowania krea do komórek? Czyli wzmaga działanie krea.
Co prawda obniża wydzielanie serotoniny, czyli mięśnie dłużej wytrzymają. Ale co jeśli to odstawisz? Po krea moja wydolność trzymała się bardzo długo.
Carbo - proszę Cię - przecież służy do uzupełniania minerałów itp. Więc jaki to ma bezpośredni wpływ na kondycję? Piłem to co prawda w czsie biegu, ale nie pijąc biegałem równie dobrze. Chyba, że o innym Carbo piszesz?

Odżywki, które wymieniłeś nie mają działania anabolicznego - czyli, bezpośrednio do żadnych wzrostów nie prowadzą, ani masy, ani wydolności.

Pozdrawiam
  • 0

#54 Harima

Harima

Maniak

• Użytkownicy
  • 1327 Postów:

Napisany 26.10.2011, 20:35

One nie mają na celu bezpośrednia poprawę wydolności, ale pobudzenie + szybszą regeneracje stawów i ścięgien -> stąd te minerały.
Zapomniałem wymienić Inozyny.
  • 0

#55 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • 1081 Postów:

Napisany 27.10.2011, 10:46

Jesli chodzi o regenerację, to masz rację. Ja zabezpieczam stawy i ścięgna arthro stopem albo podobnymi suplami, które wcale nie są drogie. Robię 2 miesięczne cykle z 4 m - cami przerwy. Jesli chodzi o regenerację mięśni - bardzo polecam L - Glutaminę. Trochę kosztuje, ale warto - efekt kataboliczny znacznie zmniejszony.

A o Inozynie nie słyszałem. Co to jest?
  • 0

#56 Harima

Harima

Maniak

• Użytkownicy
  • 1327 Postów:

Napisany 31.10.2011, 10:56

A o Inozynie nie słyszałem. Co to jest?

Bardzo fajny suplement ^^

Daje kopa do treningów, a przede wszystkim podnosi wytrzymałość na której Ci tak zależy -> taki booster z lekka.
http://www.kiedrowska.com/zobacz-info-P0309.html -> przykładowo.

Wiadomo ma to swoją cenę, ale jakie efekty!
  • 0

#57 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • 1081 Postów:

Napisany 31.10.2011, 13:46

Może być dobre. Jak uzbieram kasiutę to wypróbuję. A słyszałeś kiedyś o takim suplu - Expander. Też pod wydolność, z tym, że on coś tam z krwią robił. Ale czytałem opinie według, których nie był polecany. I tak się łamię czy go kupić. Może znasz kogoś kto brał tą miksturę.

Pozdro
  • 1

#58 zed

zed

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 26.11.2011, 18:30

Witam wszystkich "pakujących"

Ostatniego czasu wpadła mi do głowy teoria którą chciałbym się z wami podzielić no i oczywiście poznać Wasze zdanie na jej temat. Przypuśćmy że istnieje sobie chłopak onanizujący się od 12 roku życia, od 18 zaczyna trening (kulturystyka) w połączeniu z abstynencją sexualną - brak sexu , onanizowania się itd.

W teorii organizm powinien wytwarzać więcej testosteronu, w końcu jest przyzwyczajony do jego ciągłych braków które musi nadrobić, co w praktyce powinno się przełożyć na leprze wyniki/rezultaty w ćwiczeniach fizycznych.

Ćwicząc "uszkadzamy" włókna mięśniowe a nasz organizm regeneruje je z nawiązką dzięki temu procesowi nasze mięśnie stopniowo powiększają się - jest to rodzaj porównania budowy mięśni do produkcji hormonów.

Wykorzystajmy nasze słabości by mieć z nich pożytek :oczami:
  • 0

#59 lukkkm

lukkkm

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 39 Postów:

Napisany 10.10.2012, 17:22

Od miesięcy chodzę na siłownię i przyznam że wyniki mi szybko szły i ciekawe czy to od nałogowej masturbacji od nastolatka. Niemniej jednak o ile ćwiczenia na górne partia ciała nic nie burzyły o tyle trening nóg powodował wzrost testosteronu i zwiększona potrzeba na seks i masturbację. Ale świadomość że przez masturbację wypłuczę odrobinę go i osłabię organizm skutecznie mnie od niej powstrzymywała. Niemniej jednak nie wiedziałem że siłownia da takiego kopa by człowiekowi tak mocno ochota na masturbację przychodziło. Mimo że ją odstawiłem to siłownia i jej skutki mnie tak zaskoczyły że znów było się ciężko powstrzymać....
  • 0

#60 skajter30

skajter30

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 338 Postów:

Napisany 10.10.2012, 17:38

Witam
Ja rówież rozpoczołem trening. Miałem trzy miesiące przerwy ze wzgledu na wakacje. Całe 3 miesiące pracowałem. Zaczołem trening na mase i mam pytanie. W jakim tępie następuje przypływ masy mięsniowej. Wiem że jest to dosyć indywidualna sprawa i ma na to wpływ wiele czynników. Ale moze każdy niech sie wypowie na podstawie swoich doświadczen i obserwacji.
  • 0