Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coolturystyka

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paladyn

Paladyn

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 04.12.2006, 19:41

Taak juz widze wasze miny- "przecież juz jest temat S P O R T" (Pozdrowienia dla Rocky'ego :ok: ) ale Kulturystyka jest podziedziną sportu dla której wg mnie można tutaj poświęcić troche wiecej niż tylko ogólny temat "sport" a więc:
Kulturystyka jest dla mnie całkiem dobrym nałogiem( taak to nałóg i to zaraźliwy) dobrym zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Niektórzy może pamietają mój post sprzed prawie roku kiedy to próbowałem zerwać z onanizmem poprzez ćwiczenia fizyczne, zaczęło sie w domu po zakupie hantli a zakończyło(w zasadzie sie nie zakończyło :P ) w siłowni. Poprzez ten post chciałbym otworzyć wzajemną komunikacje na temat kulturystyki jako takiej (bo wiem że na tym forum jest sporo osób zainteresowanych) chciałbym też pokazać wielu osobom że chodzić na siłownie to nie oznacza od razu zażywać sterydy i być super pakerkiem, karczkiem, u którego poprzez rozrost barków nie można zauważyć takiej cześci ciała jak szyja ;] ;P .Chociaż nie wątpie ze na osiedlowej siłowni takich ludzi spotkacie- wiadomo wszędzie sie taki znajdzie. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, spostrzeżenia to prosze pisać -ja oczywiście nie jestem jakiś super kulturysta że chodze na siłownie 10 lat itp. ale osobom które chcą rozpocząć przygode( lub nawet takim którzy troche czasu ćwiczą a mają jakieś pytania) z kulturystyką chętnie takiej pomocy udziele- i też mam nadzieje że sam sie czegoś dowiem ciekawego ;] .

Temat dla wszystkich ale szczególnie dla tych którzy nie majac żadnych uzdolnień w stosunku do sportu chcą popracować nad swoim ciałem ale i duchem (bo przecież "w zdrowym ciele zdrowy duch' ;] ). Ludzie naprawde siłownia nie gryzie - można zrzucić troche tłuszczu i poprawić swoją kondycje rzeźbe ciała....[możnaby wymieniać i wymieniać ;] kosztem silnej woli( bo to w tej zabawie najważniejsze)i jakichś 50 zł miesiecznie w zależności gdzie mieszkacie( nie wierze że nie macie- zrezygnować z paru paczek fajek, codziennych słodyczy - napewno sie znajdzie
  • 0

#2 kendey

kendey

Error 404

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 04.12.2006, 20:43

siemka...
siłownia fajna rzecz....
ale dziwi mnie podejście niektórych, że żeby mieć dobrą kondycję koniecznie trzeba chodzić na siłownię. czasem to da się odczuć. ale zamierzam nabyć hantelki i sobie popakować..

ps. czy to prawda ze w okresie dojrzewania nie powinno się chodzić na siłownię bo to ponoć m.in. hamuje wzrost? (ps. ja tak tylko słyszałem... nie wiem ile w tym prawdy. pzdr.)
  • 0

#3 Paladyn

Paladyn

Bywalec

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 04.12.2006, 21:03

ale dziwi mnie podejście niektórych, że żeby mieć dobrą kondycję koniecznie

ja nic nie mówie że tak nie jest- wg mnie siłownia jest dobrym sposobem ale nie jedynym :]

co do wzrostu- oczywiście hamują wzrost ale tylko niektóre ćwiczenia obciążające barki i plecy (mięśnie ramion, brzucha i klatki piersiowej nie kolidują ze wzrostem ciała spowodowanym dojrzewaniem)i oczywiście nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń- najlepiej poprosić jakiegoś "doświadczonego" lub lepiej trenera żeby pokazał jak sie robi jakie ćwiczenie ale mysle ze hantelkami sobie szkody nie zrobisz :]
  • 0

#4 Gość_lukas007_*

Gość_lukas007_*
  • Goście

Napisany 04.12.2006, 21:09

A możesz podpowiedzieć jakieś ćwiczenia na mięśnie brzucha i klaty, takie żeby można było w domu je robić?
  • 0

#5 Gość_Po prostu ja_*

Gość_Po prostu ja_*
  • Goście

Napisany 04.12.2006, 21:32

Ja mam chantle w domu i laweczke do brzuszkow i codziennie cwicze.
  • 0

#6 Gość_Po prostu ja_*

Gość_Po prostu ja_*
  • Goście

Napisany 04.12.2006, 21:33

A możesz podpowiedzieć jakieś ćwiczenia na mięśnie brzucha i klaty, takie żeby można było w domu je robić?

Brzuchy.
  • 0

#7 Gość_lukas007_*

Gość_lukas007_*
  • Goście

Napisany 04.12.2006, 21:41

dzięki
  • 0

#8 pirat

pirat

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 04.12.2006, 21:43

A ja nie moge bo trace wage :P Mam spora niedowage i poprzez ćwiczenia tylko pogłębiam ją. Chciałbym troche popakowć ale niestety nie nadaje sie :/
Z drugiej strony szkoda mi kasy na odrzywki i specjalną diete.
Jednak przyznam że jest to dobry sposób na zabicie czasu a co wiecej na walke.

Pozdrawiam
pirat
  • 0

#9 kendey

kendey

Error 404

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 04.12.2006, 21:51

Paladyn, wiem, że od hantelek mi sie nic nie stanie :D
ale... siłownia... no właśnie, żeby dobrze cwicyzć, najlepiej mieć trenera, żeby doradzil, rzeba się z tym grzbać. to raczej nei dla mnie... mnie takie ćwiczenia nudzą. a wiadomo, ruch ma być przyjemnością, a nie obowiązkiem. dla mnie radościa i przyjemnością jest jazda na rowerze...

http://www.allegro.p...rzod_wawa_.html
jak myślicie - dobry rower kupiłem? mnie się na nim super jeździ... :D
pzdr.! ;)
  • 0

#10 Paladyn

Paladyn

Bywalec

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 04.12.2006, 21:55

to tak- lukas007, oczywiście jeśli chodzi o domowy trening to brzuszki są najlepsze, jeśli masz drążek spróbuj też podciągania kolan do klatki w zwisie, a na klatke to oczywiście pompki z tym że jak będą sprawiać Ci łatwość to zacznij robić tak aby mieć nogi wyżej od głowy( np podstaw sobie jakis mały stołek lub oprzyj je o łóżko) możesz też spróbować pompek na stołkach chociaż najlepsze są do tego pufy bo stołki łatwo sie przewracają imożna sobie coś zrobić :] (potrzebne 3 stołki/pufy najlepiej takie same- robisz podpór jedną reką o jeden stołek, drugą o drugi i nogami o trzeci i pompujesz- ładne efekty wychodzą ale trzeba uważać na stabilność )

Pirat co do Ciebie- staraj się wiecej jeść i cześciej( np nie 3 duże posiłki w ciągu dnia a np 5-6) i oczywiście oprucz diety liczy sie to czy wysypiasz sie w nocy

jopopoj spoko każdy ma swoje zdanie masz jeszcze czas może kiedyś sie Ci sie to spodoba :]
  • 0

#11 nevermind

nevermind

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 473 Postów:

Napisany 04.12.2006, 23:21

ja od dłuższego czasu planuję zacząć ćwiczyć, ale jakoś nie mogę znaleźć czasu i ochoty ;) .

jopopoj: rowery GTIX są dalekie od ideału, ale w tej cenie to trudno o coś dobrego. Na przyszłość pomyś może o jakimś unibike. [chyba trochę zrzędzę ;] ]
  • 0

#12 Gość_przechodzień_*

Gość_przechodzień_*
  • Goście

Napisany 05.12.2006, 00:27

Cieszę się że założyłeś ten temat, ponieważ ja także uważam że ćwiczenia fizyczne pomagają z "oderwaniu" myśli od onanizmu - dlatego chętnie będe tu dyskutował.

Na chwilę obecną głównie wykonuję ćwiczenia aerobowe (rower stacjonarny, bieżnia, wiosła) oraz w domu brzuszki w kilku modyfikacjach, pompki i przerzucanie żelastwa (hantle :P ).

Z radością podyskutuję tu zarówno o ćwiczeniach jak i diecie, znacznie chętniej niż na portalach kulturystycznych bo po pierwsze żadnym kulturystą być nie zamierzam, a po drugie tu mamy wspólny punkt wyjścia którym jest "pożegnanie się" z wiadomą sprawą.

Zatem mam nadzieję że do spisania.
Pozdrawiam
  • 0

#13 pirat

pirat

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 60 Postów:

Napisany 05.12.2006, 11:33

Moze byście chłopaki rozwineli troche ten temat tzn podając przykładowe ćwiczenia dokładny opis ich wykonywania. Wtedy to wiecej osób może by sie przekonało do kulturystyki.

jopopoj: Tak jak nevermind napisął za ta cene nic lepszego się nie dostanie :/ Najważniejsze że jeździ się tobie dobrze na nim.

Pozdrawiam
pirat
  • 0

#14 Paladyn

Paladyn

Bywalec

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 05.12.2006, 22:21

hmm no wiesz pirat jak dla mnie głupotą troche jest kopiowanie innych for o kulturystyce tutaj( jesli chodzi o ćwiczenia tzn zdjecia)- raz że to jest oficjalne forum i plagiatu nie bedziemy robic a dwa że nie dla każdego są takie same ćwiczenia najlepsze jak dla innych( mówie tu o cechach np wzrost, waga) więc jak ktoś ma jakieś pytanie to odpowiadam( zaznaczam że żadnym trenerem nie jestem i profesjonalnej diety i treningu nie moge oferować ale jak ktos ma pytania to w sumie moge cos pokminic( zaznaczam bedzie nie profesjonalne ale fachowe :P )
  • 0

#15 Gość_Sigmar_*

Gość_Sigmar_*
  • Goście

Napisany 06.12.2006, 00:22

W takim razie ja mam pytanko
- Czy palenie spowalnia przyrost masy
  • 0

#16 nevermind

nevermind

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 473 Postów:

Napisany 06.12.2006, 12:19

-Czy walenie spowolnia przyrost masy?

sorry nie mogłem się powstrzymać :hyhy:
  • 0

#17 kendey

kendey

Error 404

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 06.12.2006, 13:52

jopopoj: rowery GTIX są dalekie od ideału

sorry, jeśli robię trochę offtopicu, ale dlaczego? czy mają jakieś wady? ps. idę bo zaraz będe miał zupę a potem idę na rower :hyhy:
  • 0

#18 Paladyn

Paladyn

Bywalec

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 06.12.2006, 14:44

Sigmar zależy czy chodzi Ci o papierosy czy o jakieś inne używki (np trawa).Domyslam sie że raczej papierosy- myśle że nie zmniejszają one zbytnio przyrostu masy mięśniowej ale palenie zmniejsza wydolność oddechową organizmu (smoła zalegająca w płucach zmniejsza ilość tlenu doprowadzanego do komórek) przez co będziesz się szybciej męczyć podczas ćwiczeń
  • 0

#19 Gość_kanzas_*

Gość_kanzas_*
  • Goście

Napisany 06.12.2006, 14:47

Wysoki poziom testosteronu wspomaga znacznie przyrost masy czyli walenie może spowalniać.

http://img396.images...mage=a6wsa9.gif

To tak jakby ktoś był zainteresowany Aerobiczną 6 Weidera. Świetny program, który daje bardzo dobry efekty, ale dopiero w połączenie z odpowiednią dietą.

Siłownia świetna sprawa, ale przez to 'rozbicie' nigdy nie mogłem się zebrać do tego, żeby wyjść na siłownie i poćwiczyć.
  • 0

#20 nevermind

nevermind

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 473 Postów:

Napisany 06.12.2006, 15:26

palenie niszczy też tętnice (albo żyły nie pamiętam :P ) w dłuższej mierze doprowadza do miażdżycy. a wiadomo ile krwi muszą dostarczać tętnice podczas siłki i każdego innego sportu. o nowotworach nie wspomnę.

a GTiX zajmuje się generalnie produkcją rowerów zwanych makrokeszami (od tego sklepu w którym zaczęło się ich sprzedawanie). mają 'dobrze' (jak dla kogo) wyglądać a nie jeździć. w rzeczywistości to często imitacja roweru mtb. bo prawda jest taka, że za 600 złoztych nie da się kupić roweru z pełnym zawieszeniem, tarczówkami itd. sam zestaw dobrych hamulców hydraulicznych kosztuje ~600zł :/ (w Polsce ceny są zawyżone). ten rower który kupiłeś nie jest taki zły. na czymś podobnym jeździłem 3 lata. i plus, że na osprzęcia[oddaję kał]a. tylko nie próbuj na nim skakać ;)
  • 0

Zainspiruj się i działaj - szkolenia online