Skocz do zawartościZdjęcie

Jeden z lepszych tekstów jakie znalazłem


  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin

Admin

    Bywalec

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 116 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:z potrzeby

Napisany 15.09.2004, 15:45

Tekst ze strony http://seksuologia.w.interia.pl

Człowiek prawidłowo rozwinięty psychicznie i fizycznie - pragnie dawać, http://onanizm.pl/pu...tyle_emoticons/default/excl.gif otrzymywać i posiadać - uczucie i radość, satysfakcję i zaufanie oraz pomoc i pewność. Aby to mogło zaistnieć niezbędne jest wyobrażenie własnych pragnień, zdecydowana wola, warunki i środki realizacji. Ogólny ich schemat i sposoby realizacji kształtujemy w naszej podświadomości przez całe życie.
Następuje to pod wpływem otoczenia, środowiska jak i odziedziczonych cech genetycznych. Aby ludzie w pełni doświadczali swojego człowieczeństwa powinni pozytywnie realizować się - tak pod względem osobistym jak społecznym. Prawidłowe wzorce matki i ojca a z nich wynikające wzorce kobiety i mężczyzny - to drogowskazy wskazujące dobry kierunek. SILNA WOLA jest warunkiem sukcesu, powodzenia, satysfakcji oraz osobistego szczęścia. To narzędzie opanowania emocji, kształtowania charakteru, budowania i rozwoju człowieka i jego pełnej realizacji. W dzieciństwie otrzymujemy gruntowną hierarchię wartości, potem ją o różne elementy uzupełniamy; jest nam niezbędna w świadomym rozpoznawaniu naszego życia. Powinna zawierać uczciwość, poczucie godności i szacunek dla siebie i innych ludzi. ONANIZM - to samotne doprowadzenie swojego ciała do orgazmu. EGOIZM i ZUBOŻENIE ,ograniczenie do elementu fizjologicznego - możliwości wzbogacającego i pięknego przeżycia między ludźmi. To słabe wola i brak motywacji do zdobywania drugiego człowieka, NISKA SAMOOCENA, LENISTWO a także nieuczciwość bo jeśli ktoś jest w tym czasie w związku z drugą osobą - niszczy pozytywne emocje, którymi powinien się dzielić. Nieumiejętność lub niechęć opanowania ogranicza perspektywy na sukces życiowy, zawodowy i osobisty. To przyczyna późniejszych problemów z erekcją, impotencją, orgazmem, depresją, nieudanym życiem małżeńskim, rozwodem, samotnością, egocentryzmem, dewiacjami i psychicznymi uzależnieniami.

Jeśli usłyszysz pogląd, że onanizm jest dobry to zaraz pomyśl, że jest to pogląd fałszywy i bardzo szkodliwy. Pragnąc szczęśliwego życia z drugim człowiekiem musisz być z nim gotowy do jedności i integracji psychicznej i fizycznej. A będzie to trudne gdy przyzwyczaisz się, że możesz się zaspokoić sam. Nawet Twoje uczucia będą miały trudności aby się rozwinąć i nie będziesz drugiego człowieka kochać w pełni bo nie będzie on dla Ciebie niezbędny. Zapamiętaj, że przyzwyczajenia stają się naszą drugą naturą i trudno się ich pozbyć.

ONANIZM, SAMOGWAŁT, MASTURBACJA
to nie zbrodnia, " włosy między palcami także nie wyrastają " - a może nawet inteligencja pozostaje taka sama...ale bądź pewny, że Twoje życie nie będzie pełne i to nie jest droga do Twojego szczęścia. Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu medycznemu i psychologicznemu oraz najnowszym badaniom nauki.

ONANIZM nie może być sposobem na życie i stałym jego elementem, stając się uzależnieniem.
Ewentualnie tolerowany bywa jako wyjątkowy i sporadyczny epizod z głęboką świadomością, że na pewno nie dostarcza on nawet najmniejszej seksualnej satysfakcji i należy o nim szybko zapomnieć na jak najdłużej - aby się od tego nie uzależnić. Podchodząc do tego spokojnie i z dystansem jako do zachowania nie właściwego - nie katując się jednak wielkim poczuciem winy.

KTO SIĘ ONANIZUJE ?

ONANIZM - pojawia się w sytuacjach ograniczeń subiektywnych lub obiektywnych przeszkadzających ludziom w zbliżeniu.
Jeśli są oni pełnosprawni i dorośli o niczym nie ograniczonej osobistej wolności i swobodzie wyboru - to znaczy, że mają jakieś problemy i tak naprawdę nie są zadowoleni ze swojego życia. Im później tym jest trudniej zmienić się - ale należy pracować nad sobą i podejmować próby. Zwłaszcza należy otworzyć się na uczucie i kogoś pokochać, ofiarować i otrzymywać miłość. PAMIĘTAJMY , ŻE CAŁE NASZE ŻYCIE JEST WALKĄ Z PRZECIWNOŚCIAMI W NAS SAMYCH I OBOK NAS.

Dlaczego dla wielu ludzi onanizm jest tak bardzo pociągający ?
teksty pochodzą ze strony http://onanizmonan2.w.interia.pl/Świat seksu to dla każdego fascynująca część życia, rządzą w nim instynkty oraz wrodzone i nabyte wzory zachowania. Czasem w jego poznawaniu biorą czynny lub bierny udział osoby postronne, których rola może być w różnym stopniu pozytywna lub negatywna a czasem destrukcyjna. Bo można dziecku w okresie dorastania bardzo pomóc tak samo jak je unieszczęśliwić. Bywa, że niczego nie świadomy dzieciak jest wykorzystywany seksualnie przez osobę starszą czy inne bardziej doświadczone lub już zdeprawowane dziecko szukające możliwości zaspokojenia otrzymanych od kogoś zniekształconych wzorców i fantazji erotycznych czy też odpowiedzi na własne pytania. Przy swojej niewiedzy, ciekawości i hormonalnej burzy okresu dojrzewania oraz wstydliwości - dziecko chętnie i łatwo przyzwala na dotykanie jego organów płciowych a i samo z ciekawości dotyka ich u drugiej osoby. Jeśli te pierwsze eksperymenty mają miejsce w gronie mało uświadomionych rówieśników to niebezpieczeństwo jest minimalne. Gorzej jeśli pierwsze doświadczenia seksualne są z dorosłym, który dziecko wykorzystuje przyuczając do rożnych praktyk seksualnych, wcześnie rozbudzając w nim erotyzm i wpajając swoje wzorce zachowań seksualnych stające się obciążeniem i mrocznym cieniem na przyszłym, dorosłym życiu intymnym dziecka. Pamięć o tym jest jego wielkim problemem z którym często nie może sam sobie dać rady. Nie będziemy tutaj cytowali drastycznych opisów takich wspomnień z otrzymywanych listów ale pragniemy ostrzec przed kontaktami seksualnymi dzieci i młodzieży z dorosłymi. Te doświadczenia mogą bardzo powikłać przyszłe życie intymne człowieka i ukształtować w osobnika nieszczęśliwego o bardzo obciążonej psychice i osobowości, który mieć będzie ze sobą poważne kłopoty osobiste.

Na tym tle onanizm wykraczający poza parokrotne, incydentalne i epizodyczne poznawanie ciała, stający się częstą i nawracającą praktyką - jest niebezpieczny przez łatwość z jaką może dostarczyć w każdym miejscu i chwili - tego pozornego - fizycznego i psychicznego -rozładowania i momentu egoistycznej, "niskich lotów" - małej i przyziemnej przyjemności. Powtarzanie tego aktu buduje w psychice schemat łatwej i stale dostępnej możliwości samozaspokajania się, który może stać się jedynym sposobem uzyskiwania erotycznej satysfakcji kompletnie blokującym inne doznania, które zostaną zminimalizowane jako zbyt trudne i skomplikowane. Jest także niebezpieczeństwo nienaturalnego wyolbrzymiania potrzeb częstego, wielokrotnego w ciągu dnia onanizmu prowadzącego do dezintegracji psychicznej i wyczerpania fizycznego o złym wpływie na rozwój fizyczny, psychiczny i umysłowy szczególnie w okresie dorastania – prowadząc także do wczesnego wypalania potrzeb i możliwości seksualnych oraz bywa pretekstem do poszukiwania nowej, bardziej perwersyjnej erotyki. Zapamiętane doznania erotyczne z dzieciństwa mogą przyczynić się do ukształtowania osobowości i zdeterminować całe życie. Najkorzystniejsze dla rozwoju człowieka tak pod względem psychicznym, intelektualnym jak społecznym są umiarkowane i nie rozbudowane pod względem formy i treści potrzeby seksualne, które powinien realizować z podobną sobie osobą w związku uczuciowym. Im więcej doznań seksualnych tym bardziej rośnie oczekiwanie następnych i następnych i trudno wydostać się z tej emocjonalno-erotycznej lawiny tym bardziej, że tak łatwo można sobie ulżyć dokonując masturbacji w każdej chwili.

Propagowanie onanizmu jako zachowania typowego i nieszkodliwego jest naukowo potwierdzonym błędem podobnie jak wybujały erotyzm i seksualizm współczesnej cywilizacji, której cechą jest alienacja jednostki popadającej w infantylizm dziecka pragnącego coraz to nowej zabawki, permanentny stres i osobiste niedowartościowanie- czego odreagowaniem bywa m.in. niekontrolowana agresja i dewiacje , jako skutki i przyczyny rozluźnienia więzi międzyludzkich i erozji ich pozytywnej i kreatywnej emocjonalności.

Jeśli pragniesz się uwolnić od swojego uzależnienia od onanizmu - możesz poddać się specjalnej psychoterapii w
Poradni Psychoseksuologicznej - Centrum Zdrowia Rodziny
w Poznaniu, ul.Ziębicka 1A tel. (0-61)868-98-04 (zapisy codziennie od 9.00 do 12.00)

Warto poczytać teksty na temat życia seksualnego w portalu:
http://seksuologia.w.interia.pl
  • 0