Skocz do zawartościZdjęcie

Nie każdy jest podatny na uzależnienie. Masturbacja może sta


  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin

Admin

    Bywalec

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 116 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:z potrzeby

Napisany 15.09.2004, 15:44

http://tygodnikforum...32,0,forum.html

Nie każdy jest podatny na uzależnienie. Masturbacja może stać się uzależnieniem

Nie należy upraszczać i uogólniać tego problemu.
Jeśli ktoś masturbuje się bo nie ma możliwości w inny sposób się zaspokoić to juz inny problem. Jest np inwalidą na wózku, lub więźniem, marynarzem itd uroda tej osoby jest tak fatalna , ze nie ma szans - to jest zrozumiałe, że ten sposób pozwala tej osobie egzystować jakoś tam. Ale napewno nie jest to powód do szczęścia.
Jednak osoby, które mogłyby mieć swoich partnerów gdyby tylko popracowali nad sobą i poszukali, okazali odwagę i silną wolę - to te osoby jeśli nic nie robią są leniwe a tylko się masturbują to mogą się od tego tak uzależnić, że juz partner nie jest potrzebny, a czasem nawet przeszkadza, a orgazm staje się utrudniony lub nie możliwy.
Ale są osoby , które mogą się masturbować a także przeżywać orgazmy z partnerem i wszystko będzie ok.
A więc nie uogólniajmy. Masturbacja sama w sobie nie jest chorobą i nie jest szkodliwa - tak jak alkohol używany z umiarem. Ale wszelka przesada i nałóg = to już może być katastrofą totalną.
Artykuł jest beznadziejny. Zawiera pełno półprawd i uogólnień. Wprowadza ludzi w błąd. Nie jest profesjonalny a tylko usiłuje takim być.
A więc z dystansem i umiarem do masturbacji jak i do treści tego artykułu oraz do wypowiedzi sympatycznego Woody Allena, który przecież nie jest autorytetem w dziedzinie seksuologii jak i pismak z Der Spiegla.
Na tym targowisku próżności trzeba ciągle coś sprzedawać aby zaistnieć za wszelką cenę nawet pisząc czy wypowiadając się na tematy o których nie ma się zielonego pojęcia. Ale o czym można najłatwiej pozytywnie pisać jak nie o czymś co któś robi na codzień - ale nie chciałby tego robić... ale musi i chce to jakoś usprawiedliwić.....~hipokratesius, 2004-06-21 12:24
  • 0