Skocz do zawartościZdjęcie

Onanizm - Definicja


  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin

Admin

    Bywalec

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 116 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:z potrzeby

Napisany 15.09.2004, 15:42

Onanizm

Zaspokojenie popędu płciowego poprzez drażnienie własnych narządów płciowych. Samogwałt, onania, masturbacja. (Słownik Wyrazów Obcych)
Gwałt na sobie?Na pytanie: "Dlaczego się onanizujesz?" 99% respondentów odpowiedziało: "bo nie mogę się powstrzymać", dlatego jedna z nazw masturbacji to "samogwałt". Propaganda twierdzi, że nie można się samemu zgwałcić bo gwałt jest wbrew woli, a masturbacji chcemy. Zabójstwo też jest wbrew woli a mimo to zabicie siebie nazywa się samobójstwem. Skoro możliwym jest się samemu zabić to można się zgwałcić i to jest samogwałt.

Konsekwencje Onanizm powoduje obniżenie płodności, zaburzenia i spadek popędu co czasem może doprowadzić wręcz to do całkowitej lub częściowej impotencji. Są też doniesienia o zahamowaniu rozwoju układu rozrodczego. Onanizm, poprzez zjawiska psychiczne jakie wywołuje ma wpływ na gorsze wyniki w nauce, słabszy rozwój mechanizmów pamięci i kojarzenia.

Obniżenie płodności Okazuje się że częsty onanizm powoduje zmiejszenie ilości zdrowych komórek w nasieniu. (z rozmów prywatnych w ośrodku ds badań nasienia w Krakowie, Fertility Clinic - doc. dr hab. Klimek, oraz pracowni genetyki oddziału neonatologii w Krakowie)

Zaburzenie popędu Nie chodzi tutaj o osłabienie chęci przeżycia orgazmu, ale obniżenie zdrowego pociągu do osób płci przeciwnej. W skrajnych sytuacjach zanika on zupełnie. Zaburzenie polega też na niezdrowym rozroście chęci pokazywania sie nago - ekshibicjonizm. Występuje też zjawisko w którym współżycie nie jest w stanie dorównać fantazjom, przez co staje się ono mniej ciekawe. Onanizm utrudnia odkrycie pełnego znaczenia aktu małżeńskiego, utrudnia rozwój oraz możliwość przełamywania własnych niemożności i ograniczeń w tym obszarze.

Medycyna Oprócz wyżej wymienionych wiele źródeł twierdzi, że częsta masturbacja u mężczyzn może powodować osłabianie włosów, łysienie, słabą erekcję, przedwczesny wytrysk, ból w dolnych partiach pleców, przerost prostaty i przyczyniać się do raka prostaty. Związane jest to z praktyką masturbacji, która jest zazwyczaj czyniona często. W czasie tych czynności organizm przetwarza testosteron na DHT (dihydrotestosteron) który jest główną przyczyną łysienia. (www.4-men.org/prostatecancer.html)

Uzależnienie Niewątpliwe jest ze onanizm jest to uzależnienie - już samo to stanowi zagrożenie. Osobom robiącym to bardzo trudno jest przestać. Występuje rodzaj przymusu. Zachodzi reakcja identyczna jak w przypadku papierosów, narkotyków czy alkoholu: akt ten dokonywany jest w sytuacjach stresowych, jako odprężenie, jako tzw "głask", szczególnie w chwilach gdy ktoś się czuje niedoceniony. Z badań prowadzonych na czatach seksualnych, i erotycznych wynika, że przeważająca większość osób - jakkolwiek wypowiadając się często pozytywnie - zauważa te same zjawiska.

Opinia ministerstwa W 1993 Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało książkę "Zanim wybierzesz" wg której onanizm wywołuje: "życie w ciągłym poczuciu zniewolenia", "deformację popędu", "zaburzenia w kontaktach z płcią odmienną", "szkodę na własnej osobowości", "niemożność, aby uczyć się czekać na cokolwiek", "spadanie zdolność opanowania frustracji", "może dojść do zaburzeń we współżyciu".

Daniel Ange W "Twoje ciało stworzone do miłości" pisze: "Onanizm - gdy stanie się przyzwyczajeniem - może zahamować twój popęd ku innym. Płciowość - a więc cała twoja istota - oddziela się od osoby, którą możesz kochać, której możesz oddać się i poświęcić. Zwijasz się w kłębek"

Stanowisko Kościoła Kościół uznaje masturbację za grzech (np. Paweł VI - rok 1975), a skoro za grzech to za czynność która przynosi więcej szkody niż pożytku. Nie chodzi aby wywoływać w kimś poczucie winy, lecz przede wszystkim o praktyczny wymiar. Grzech jest po prostu zawsze niekorzystny.

Spowiedź Onanizm jest grzechem ciężkim i po jego odbyciu nie można przyjmować komunii. Jakkolwiek traktowany jest łagodnie, jeśli chodzi o czynność powtarzaną, świadczy o nieuprządkowanym stosunku do świata płciowości. Bardzo często łączy się z pornografią, często (w przypadku Internetu) z cudzołóstwem.

Nie zaczynać Niewątpliwy jest wniosek że jeśli się nie zaczęło to należy się postarać aby nigdy nie zacząć. "Pierwszy raz" jest w psychologii określany mianem "inicjacji" i wywołuje już psychiczną łatwość w podjęciu kolejnych decyzji. Podobnie jest ze wszystkimi rodzajami nałogów. Szczególnie dotyczy to osób mających ułatwione wpadanie w nałogi, o obniżonym poczuciu własnej wartości, znajdujących się w sytuacjach stresujących itp.
  • 0