Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki język programowania wybrać?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 kendey

kendey

Error 404

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 04.06.2006, 21:41

Witam!
ostatnio chciałem nauczyć się programowania, lecz nie wiem jakiego języka się uczyć. jaki polecacie? (chciałbymtaki, aby nie był zbyt trudny a miał w miarę duże możliwości)
doświadczenia nie mam dużego, kiedyś bawiłem się troszke w Delphi, a poza tym umiem tylko HTML. myślałem, żeby nauczyć się PHP, skoro znam już HTML, ale nie mam żadnej strony internetowej i nie wiem czy by mi się to przydało. myślałem nad C++....
kiedyś przejrzałem kurs tego języka i wydał się bardzo trudny....
choć wiem że możliwości ma ogromne....
proszę o odpowiedź :)
pozdro http://onanizm.pl/pu...tyle_emoticons/default/003.gif
  • 0

#2 Slave of Slaanesh

Slave of Slaanesh

Wyga

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 536 Postów:

Napisany 04.06.2006, 22:31

Php jest przydatny, ale jeśli chcesz się pobawić nim w domu, możesz być skazany na różnego typu nieciekawe przygody związane z instalacją serwera. Jako że php często współdziała z MySQL musiałbyś i tego się nauczyć.
Myślę, że najlepiej byłoby gdybyś zaczął się uczyć javy. Jest to powszechnie wykorzystywany język programowania, powstaje w nim dziś mnóstwo rzeczy - od appletów po aplikacje. Do rozpoczęcia zabawy wystarczy, że ściągniesz darmowy kompilator Borland JBuilder. Istnieje bardzo ciekawa darmowa aplikacja napisana w Javie - nazywa się robocode. Jest to gra w której na arenie walczą czołgi-roboty, każdy może stworzyć swojego robota pisząc go w edytorze robocode'a w Javie. Świetny sposób na nauczenie się programowania w tym języku - od razu widać efekty :) Swego czasu trochę się tym bawiłem, darmowych tutoriali zarówno do javy jak i do robocode jest na sieci pełno więc w zasadzie gdybyś chciał mógłbyś zacząć już jutro.
  • 0

#3 Gość_Niepewny_*

Gość_Niepewny_*
  • Goście

Napisany 04.06.2006, 22:54

Jezyk Rusz-Sie-Z-Domu
  • 0

#4 bezimienny

bezimienny

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 430 Postów:

Napisany 04.06.2006, 23:00

Jeśli chcesz nauczyć się programowania to proponuje Delphi, ma on obecnie duże możliwości i jest prosty składniowo i łatwy w nauce.
C++ to już wyższa szkoła jazdy gdyż tak na prawdę to może 10% ludzi któym się wydaje że potrafią programować w C++ umie programować w C++ reszta pisze w sumie w brzydkim C z dodatkiem C++ (np. niestety ja), ogólnie C++ odradzam bo b. łatwo nabrać złych nawyków jeśli nie uczysz się z dobrej książki (a DOBRYCH jest jak na lekarstwo)
  • 0

#5 Gość_Oxandrolone_*

Gość_Oxandrolone_*
  • Goście

Napisany 04.06.2006, 23:05

C++ jest bardzo logiczny i wcale nie trudniejszy niż inne. Jest nawet przyjemniejszy, bo nie ma żadnych durnych beginów i endów, tylko nawiasy i dzięki temu kod jest bardziej przejżysty. Jak nie pisze się w notatniku, tylko specjalnym edytorze, 'rozumiejącym' składnie tego języka, to łatwo jest się ustrzec błędów. Wogóle cokolwiek byś nie wybrał, to proponuję najpierw zacząć pisanie programów w trybie tekstowym, w ten sposób skupisz się od razu na istocie programowania i znacznie więcej się nauczysz. Jak później będziesz chciał napisać aplikację na windowsa, to zobazysz, że stwożenie samych okienek, przycisków, menu itd jest banalnie łatwe we wspólczesnych, stworzonych do tego kompilatorach, takich jak np. Borland C++ albo Visual Basic. Najważniejsze jest skupić się na samym kodzie a do tego w zupełności wystarczy pisanie programów tekstowych. Myślę, ze jak dobrze poznasz C++, to potem łatwo będzie się nauczyć każdego innego języka w zależności od potrzeb. Jest chyba darmowy kompilator tego języka DevC++, czy jakoś tak. Na pewno znajdziesz.
  • 0

#6 lego

lego

Wyga

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 578 Postów:

Napisany 05.06.2006, 00:31

chciałbymtaki, aby nie był zbyt trudny a miał w miarę duże możliwości

Więc może python?

Jeśli chcesz czegoś bardziej profesjonalnego, to moim zdaniem C++ rządzi wśród języków programowania.
  • 0

#7 kendey

kendey

Error 404

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 05.06.2006, 14:38

witam!
dzięki za odp.
chyba jednak spróbuję nauczyć się C++.
pozdrawiam. :D
  • 0

#8 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4646 Postów:

Napisany 05.06.2006, 19:50

jopopoj, dobry wybór.. ale wchodzisz na głęboką wodę.. ;)

Chyba mnie zmobilizowałeś, żebym przypomniał sobie, a raczej nauczył się od nowa c/c++
  • 0

#9 Gość_Oxandrolone_*

Gość_Oxandrolone_*
  • Goście

Napisany 05.06.2006, 19:57

Chyba mnie zmobilizowałeś, żebym przypomniał sobie, a raczej nauczył się od nowa c/c++

No, mnie też, bo tak naprawdę to nigdy nic poważnego nie napisałem, dawno, dawno temu trochę się w to bawiłem.
  • 0

#10 Gość_zmarniały_*

Gość_zmarniały_*
  • Goście

Napisany 24.06.2006, 21:58

naucz sie PROLOGA, zabawa jakich mało!! :D
  • 0

#11 Gość_Oxandrolone_*

Gość_Oxandrolone_*
  • Goście

Napisany 25.06.2006, 08:00

Co w nim takiego zabawnego? To chyba jakaś straszna staroć?
  • 0

#12 Gość_zmarniały_*

Gość_zmarniały_*
  • Goście

Napisany 25.06.2006, 10:17

to jest język predykatów, używany głównie do sztucznej inteligencji. zabawne jest w nim to że kazdy program to taka łamigłówka dla mózgu:) powaga! zabawa na wiele dni! jest taka stronka 99 prolog problems. nie pamietam adresu, ale siadasz i piszesz z zapartym tchem :) oczywiście język sam w sobie abstrakcyjny i niebardzo przydatny.. czy staroć.. a c++ to nie staroć? coraz mniej ludzi z niego korzysta..
  • 0

#13 lego

lego

Wyga

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 578 Postów:

Napisany 25.06.2006, 11:36

a c++ to nie staroć? coraz mniej ludzi z niego korzysta..

Coraz szybsze komputery -> coraz mniej liczy się wydajność a coraz bardziej łatwość programowania...
  • 0