Skocz do zawartości

Zdjęcie

Flatline, stany depresyjne jak sobie radzić?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chmiel2000

Chmiel2000

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 18.04.2020, 13:53

Witam. U mnie z abstynencją jest tak, że potrafię już sobie odmówić PMO ale nie potrafię przetrwać nawet jednego dnia dołka który zaczyna się u mnie jak i u większości około 20 dnia. Jak sobie z tym radzić? Przez ten stan tracę motywację i często upadam. Dodam też że w moim wypadku prawie niemożliwe jest być w takim stanie więcej niż tydzien. Więc jak sobie z tym radzić? Stosował ktoś z was zioło dziurawiec? Można ten stan poprawić czy po prostu przeczekac? Mam nadzieję że ten post będzie miał więcej odzewu niż poprzedni :-)
  • 0

#2 KociSamuraj

KociSamuraj

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 181 Postów:

Napisany 18.04.2020, 14:54

Trzeba Chwalic Pana i ladowac amunicje.
Jezus cierpial na krzyzu by potem sie odrodzic .
Jezus powiedział do Apostolow , ze ten kto mi zaufa po stokroc tyle co zostawil dostanie i zycie wieczne .
  • 1

#3 TakiTam1

TakiTam1

Wyga

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 600 Postów:

Napisany 18.04.2020, 17:22

Najlepiej wprowadzić do porządku dnia kilka spraw takich, które wypchną te dołki. Zasyp je czymś pożytecznym.

• 1

#4 Chmiel2000

Chmiel2000

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 18.04.2020, 18:31

Wiem tylko że właśnie dopóki mnie nie chyci stan depresyjny to cały dzień pracuje fizycznie, ćwiczę, teraz wprowadzam jeszcze jedna dyscyplinę sportową a po 20 dniu nie ma w ogóle siły do życia
  • 0

#5 KociSamuraj

KociSamuraj

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 181 Postów:

Napisany 18.04.2020, 20:12

Wiem tylko że właśnie dopóki mnie nie chyci stan depresyjny to cały dzień pracuje fizycznie, ćwiczę, teraz wprowadzam jeszcze jedna dyscyplinę sportową a po 20 dniu nie ma w ogóle siły do życia

Chmielu, to moze lepiej jakies rozciaganie po robocie , jak pracujesz fizycznie ?
  • 0

#6 Chmiel2000

Chmiel2000

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 18.04.2020, 20:59

O właśnie dobrze mi podpowiedziałes mimo że i tak będę chcial uprawiać sporty to czasem trzeba odpuścić a do rozciągania nie potrzeba energii wystarczy chęci, więc zacznę się również rozciągać, dzieki.
  • 0

#7 Dawca Pamięci

Dawca Pamięci

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 347 Postów:

Napisany 24.04.2020, 17:53

A do kogo się zwracać z podejrzeniem depresji?
  • 0

#8 KociSamuraj

KociSamuraj

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 181 Postów:

Napisany 24.04.2020, 18:40

Podejrzewam , ze psychiatra w pierwszej kolejnosci .
  • 0

#9 Dougles

Dougles

Wyga

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 Postów:

Napisany 24.04.2020, 19:14

Tylko dobry psychiatra, bo nie brakuje w tej profesji różnych dziwaków. W końcu z kim przestajesz, takim się stajesz ;)

• 1

#10 YourBrother

YourBrother

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 288 Postów:

Napisany 28.04.2020, 12:34

Myślę, że najlepiej najpierw iść do psychoterapeuty. Zacząć psychoterapie, ocenić razem z nim jak wygląda nasz stan, który pozwoli nam wyrobić sobie porządny ogląd na sprawę oraz zrozumienie własnego problemu. Następnie zaś z polecenia swojego terapeuty wybrać psychiatrę. Pamiętajcie, że psychiatra bazuje jedynie na tym co wy mu powiecie a wiele stanów pasuje do wielu jednostek chorobowych nie mówiąc, ze będąc zaburzonym często ciężej coś opisać. Ja tak zrobiłem i jest ok. W Polsce znaleźć dobrego specjalistę w tej dziedzinie graniczy z cudem. Są tacy co ładują tylko leki a są tacy co łączą psychoterapie z lekami. Niektórzy nadal bagatelizują problem seksoholizmu, więc możesz trafić na beton. No i psychiatria jest najbardziej niedofinansowaną i pomijaną gałęzią medycyny w naszym kraju, niestety zatem długo się czeka na NFZ.

• 1