Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

Jak zacz望 od zera, pytanie od nerda?

• Zaloguj si aby odpowiedzie
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 YourBrother

YourBrother

Zadomowiony

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 265 Post闚:
  • P貫:M篹czyzna

Napisany 19.06.2019, 19:14

Cześć,

od dłuższego czasu planuje coś zacząć ćwiczyć, bo czuję że potrzebuje czegoś takiego. :-)

Problem w tym, że jestem totalnie asportowy, z WF zawsze na ostatnim miejscu a kondycha to szkoda gadać. Praca w 100% siedząca. Może pytanie do innych nerdów, od czego wy zaczynaliście? Ćwiczyć codziennie po 1,5h czy może mniej? Nie znam się na siłce, ani na bieganiu. Zależy mi na tym, aby nie robić tego w domu, bo się nie zbiorę do tego, oraz mam małe mieszkanko :D.

• 0

#2 Dougles

Dougles

Wyga

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 617 Post闚:
  • Sk康:Pozna

Napisany 19.06.2019, 21:06

Jak jesteś totalnie asportowy, to na pewno nie codziennie po 1,5h.
2 - 3 razy w tygodniu do 1h spokojnie na początek będzie ok - ważne żebyś nabrał regularności i się nie zniechęcił, że jest Ci za ciężko. Ma Ci to dawać radość, satysfakcję, a nie być przykrym obowiązkiem. A co powiesz na basen?

• 0

#3 Wheel

Wheel

Pocz徠kuj帷y user

• U篡tkownicy
  • Pip
  • 2 Post闚:

Napisany 20.06.2019, 10:24

Nawet prowadząc sportowy styl życia nie ma potrzeby ćwiczyć codziennie ;) 

Fajną opcją jest dłuższy spacer lub rower w piątek i niedzielę. Z czasem można dorzucić bieganie, ale też spokojne na start- trochę truchtu, trochę marszu. Tyle ile dasz radę, sukcesywnie będziesz mógł to wydłużyć. Dodatkowo można to urozmaicić- np pozwiedzać okolicę, dojechać w jakieś miejsce i tam przeczytać rozdział książki.

To też może być pomocne w realizacji- jak już powiesz sobie, że zmierzasz do konkretnego miejsca to nie masz później wyboru, musisz dojść bo już za daleko żeby wracać 

• 0

#4 omarmolina

omarmolina

Pocz徠kuj帷y user

• U篡tkownicy
  • Pip
  • 9 Post闚:
  • Sk康:Braga (POR)

Napisany 20.06.2019, 17:11

Biegam od więcej jak dwa tygodnie. Trzeba po prostu chcieć. Nie kupuję żadnych zegarków, specjalnych ubrań czy innych nie potrzebnych rzeczy. Stawiam butelkę wody pod domem i biegam od końca do końca ulicy. Bieg przerwa trucht bieg i tak do końca. Przyjemne uczucie.
  • 0

#5 mokronos098

mokronos098

Bywalec

• U篡tkownicy
  • PipPipPip
  • 164 Post闚:

Napisany 22.06.2019, 11:12

Wyjdź na zewnątrz i zacznij biegać. Na początek 30 minut. Jak złapiesz zadyszkę to idź szybkim tempem. Potwórz to po 2 dniach. Znowu 30 minut. I tak dalej. Zobaczyć jak będzie łatwo. Po 6-8 tygodniach przebiegniesz 10 km bez zatrzymywania się. ;)

• 0

#6 YourBrother

YourBrother

Zadomowiony

• Autor(ka) tematu
  • U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 265 Post闚:

Napisany 22.06.2019, 17:48

Czasem chodzę po górach jak mam z kim, np Bieszczady. Swego czasu robiłem pompki, ostatnio coś tam machnąłem, ale ogólne narasta mi ból psychiczny jak ćwiczę, taka nienawiść i niechęć do siebie. Po kilku pompkach czuje niesamowicie duże takie dziwne negatywne uczucie w sobie, troche depresyjne, taka nienawisc chyba. Nie wiem czy ktoś tak miał, jedna z rzeczy, która mnie zatrzymuje przed treningiem.
Sprobuje z tym bieganiem, ale chcialbym też nabrać masy. Nie chce wyglądać jak szczypior z oponką na brzuchu :P
  • 0

#7 dr_Hammer

dr_Hammer

Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4175 Post闚:
  • Sk康:L.Stadt

Napisany 25.06.2019, 19:53

Ja uzywam takiej appki na androida ( jesli mozesz miec taki sprzet, chodzi mi o trzezwosc)

https://play.google....orkoutapp&hl=pl

fajna sprawa, sa gify pokazujace jak cwiczyc

• 0

#8 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1212 Post闚:

Napisany 10.07.2019, 10:19

Na początek ja bym wziął marszobiegi co drugi dzień. Fajny jest program od 0 do półgodzinnego ciągłego biegu. A na siłę na początek pompki, podciągania do krawędzi stołu, może przysiady, wspięcia na palce. Poczytaj w necie o programach dla początkujących.
  • 0

#9 Dawca Pami璚i

Dawca Pami璚i

Zadomowiony

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 286 Post闚:

Napisany 10.07.2019, 22:28

Podciągania do krawędzi stołu?
  • 0

#10 YourBrother

YourBrother

Zadomowiony

• Autor(ka) tematu
  • U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 265 Post闚:

Napisany 11.07.2019, 17:47

Już biegałem 2 razy. Nie wychodzi mi co 2 dni, albo codziennie, lecz co jakiś czas jest w porządku. Zaczynam wyrabiać sobie jakąś technikę i sposób. Spodobało mi się. Umiem biec tak 15 minut na razie, później jakaś przerwa z marszem i tak do 30 minut. :-)

Zawsze łapie mnie jakaś kolka, albo czasem ból brzucha pomimo, że zadyszany mocno nie jestem.

• 0

#11 YourBrother

YourBrother

Zadomowiony

• Autor(ka) tematu
  • U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 265 Post闚:

Napisany 11.07.2019, 20:44

6,3km dzisiaj w 42 minuty ! To chyba nie tak tragicznie jak na razie :D

• 0

#12 Dawca Pami璚i

Dawca Pami璚i

Zadomowiony

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 286 Post闚:

Napisany 11.07.2019, 20:53

To lekko szybciej niż 7:00 na kilometr. Dobrze na początek. Na początku biegaj jak wyjdzie. Baw się tym. Raz szybciej raz wolniej - jak złapiesz zadyszkę to przejdź w chód. Kolka pojawia się jak zmieniasz tempo zbyt gwałtownie. U wprawionych biegaczy się nie pojawia.
  • 0

#13 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1212 Post闚:

Napisany 14.07.2019, 22:27

Podciągania z użyciem stołu. Kładziesz się pod stołem, nogi leżą na krześle, łapiesz krawędź stołu i podciągasz się, tak jak na drążki. W zależności od ułożenia względem stołu można nachwytem bądź podchwytem
  • 0

#14 Dawca Pami璚i

Dawca Pami璚i

Zadomowiony

• U篡tkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 286 Post闚:

Napisany 15.07.2019, 20:46

Dzięki. Opuszczać się do poziomu stóp czy niżej?
  • 0