Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Zdublowany] Proszę o rady od osób które wyszły z tego uzależnienia od masturbacji jak seksu

• Zamknięty Ten temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majkel88x

Majkel88x

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 02.06.2018, 19:57

Witam was wszystkich bardzo serdecznie, jestem tutaj nowy, kiedyś zdarzało mi się czytać posty innych na tym forum odnośnie tego uzależnienia, kieruję moje pytanie do tych którzy wyszli z tego uzależnienia 

bo chciałbym aby była jeszcze we mnie jakaś nadzieja że i ja z tego wyjdę, w jaki sposób wam się to udało, jakie macie sposoby na trwanie w trzeźwości,mi osobiście w 2016 roku udało się wytrzymać prawie 3 miesiące ale po tym czasie powróciłem do tego nałogu, obecnie zdarza mi się abstynencja na 3tygodnie a najczęściej zdarza mi się to raz w tygodniu, jest to o tyle dobijające że zauważam po sobie coraz to gorsze

samopoczucie, proszę o odpowiedź tych którzy sobie poradzili z tym nałogiem. z Góry dziękuję

• 0

#2 Dougles

Dougles

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 388 Postów:

Napisany 02.06.2018, 21:12

Cześć!

Wydaje mi się, że Twoja prośba jest trochę źle sformułowana. Po pierwsze, z uzależnienia nie można wyjść, bo uzależnionym się jest do końca życia. Można natomiast osiągnąć bardzo wysoki stopień trzeźwości, zdrowienia i to zapewne masz na myśli. Po drugie, niestety praca z uzależnieniem nie polega na tym, że zrobisz to, to i to i wtedy będzie dobrze. Każdy idzie tutaj swoją drogą.

W kwestii rad o które prosisz - nie jestem osobą specjalnie zaawansowaną w zdrowieniu, natomiast jednego jestem pewien: samemu najprawdopodobniej sobie nie poradzisz, dlatego nie utrudniaj sobie życia i skorzystaj z psychoterapii bądź którejś z grup wsparcia dla uzależnionych od seksu. To jest jedna z najważniejszych rzeczy.

Poza tym może Cię to zaskoczyć, ale to jest zdanie jednego z terapeutów specjalizujących się w uzależnieniu od seksu. To, że samemu wytrzymałeś 3 miesiące wcale nie musiało być dla Ciebie korzystne i najprawdopodobniej nie było, bo mogło Cię utwierdzić w błędnym przekonaniu, że samemu dasz sobie radę.

Powodzenia

• 0

#3 Luki7

Luki7

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 263 Postów:

Napisany 02.06.2018, 22:17

Miałem podobnie, raz udało się wytrwać 6 miesięcy (parę lat temu), a ostatnio tydzień góra dwa i wpadałem w ciągi. Zrozumiałem, że samemu nie dam rady i pojechałem na 2tyg do ośrodka leczenia uzależnień i obecnie mam 6tyg abstynencji i czuję się o wiele lepiej.

Pójście do terapeuty, jak pisze Dougles, to najlepsze co możesz zrobić, on Cię odpowiednio pokieruje i pokaże nad czym musisz popracować, oczywiście nie zrobi tego ot tak, musisz się przed nim otworzyć i powiedzieć o wszystkim. Naprawdę warto.

Forum także dużo Ci da, przede wszystkim wsparcie i możliwość wylania tego co Ci na sercu leży, ale nie zastąpi to nigdy terapii...

Śmiem powiedzieć, że każdy, kto na forum cieszy się długą abstynencją, pracował bądź nadal pracuje wspólnie z terapeutą.

• 0

#4 zsszc

zsszc

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 02.06.2018, 23:42

Nie prawda. Ja już 6 lat nie wale i nie oglądam zboczenstw. Nie mam nieskromnych spojrzeń i myśli, ale nadal nie sadze ze jestem zdrowy, ale fakt zacząłem w wieku 15 lat kończyć
  • 0

#5 Matias

Matias

Fallen

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 850 Postów:

Napisany 02.06.2018, 23:47

Temat zdublowany.

Wątek był już poruszany na forum - prosimy o korzystanie z wyszukiwarki.

[ta wiadomość została wygenerowana automatycznie]

Temat poruszano np. tutaj:

http://onanizm.pl/in...iem/?hl=wyszedł

• 0