Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ukrywanie siebie przed innymi?

nice guy pytanie ukrywanie

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
1 odpowiedź w tym temacie

#1 zxcvb

zxcvb

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 05.02.2018, 12:34

Czytam od jakiegoś czasu No More Mr. Nice Guy.

I zastanawia mnie jak powinienem się zachowywać żeby nie popaść z ekstremum w drugie ekstremum. No bo widzę u siebie że mam skłonności do zatajania wielu informacji ze swojego życia czy to przed rodziną, czy to przed znajomymi bliższymi czy dalszymi i przez to pewnie nie potrafię tworzyć silnych więzi czy też odgradzam się od ludzi bardzo.

Możliwe że źle zrozumiałem przesłanie książki albo dobrze tylko że mózg nie chcę tego przetrawić.

Tak więc... Jak to powinno być u "normalnych" ludzi czyli takich którzy nie mają w sobie zbyt wiele albo wcale Nice Guy'a.

Czy Wy mówicie o wszystkim co się wydarzy w Waszym życiu bez zatajania żadnych informacji czy to przed rodziną czy znajomymi?

Czy jednak pewne poziomy izolacji są wskazane ale może mniejsze , albo dużo mniejsze niż te które mam "ustawione" aktualnie?

Bo mam wrażenie że przesłaniem książki jest całkowite porzucenie barier i nie ukrywanie niczego przed kimkolwiek...

• 0

#2 Matias

Matias

Fallen

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 Postów:

Napisany 06.02.2018, 23:53

Moim zdaniem chodzi bardziej o pozbycie się toksycznego wstydu i gotowość do rozmawiania o swoich

potrzebach, zachowaniach czy problemach. Miejscami autor faktycznie rzuca radykalnymi radami w stylu

"najlepiej nie mieć żadnych sekretów", ale w innych pisze, że chodzi o najbliższe, wspierające nas osoby.

Trochę zdrowego rozsądku nie zaszkodzi. Brak wstydu nie musi oznaczać, że powinniśmy się od razu

dzielić wszystkim ze wszystkimi w każdej sytuacji.

Tak swoją drogą, to wartościowa książka, jednak z dużą swobodą podchodzi do problemu uzależnienia od seksu

i może źle wpłynąć na niektóre osoby np. swoimi zaleceniami rozwijania "zdrowej" masturbacji.

Pozdrawiam

M.

• 0