Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prosty sposób na zerwanie z uzależnieniami

poradnik uzależnienie nałóg mindfulness

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shaleye

Shaleye

Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1114 Postów:

Napisany 19.05.2017, 12:35

Prosty, szybki, skuteczny.... te frazesy być może przykuły już nieraz waszą uwagę by coś kupić, wypróbować itd itp.

Często jednak te najprostsze metody okazują się najtrudniejsze! Nasz umysł walczy. Mówi: to nie może BYĆ AŻ TAK PROSTE.

Ten badacz wykazuje jednak na przykładach jakie osiągnięcia mają jego podopieczni.

Klucz: Mindfulness

Efekt: Kontrola

Zapraszam:

https://youtu.be/-moW9jvvMr4

• 2

#2 Dougles

Dougles

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 440 Postów:

Napisany 19.05.2017, 14:32

Wygląda to bardzo ciekawie. Zwrócę uwagę tylko na to, że ta metoda może być pomocna w aspekcie technicznym tj. samych kompulsywnych zachowań - w naszym wypadku - seksualnych. Nie zastąpi ona samego procesu zdrowienia, który nie jest ani prosty, ani szybki.

• 1

#3 Selsin

Selsin

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 344 Postów:

Napisany 20.05.2017, 14:47

Wrzucałem ten film w swojej ścieżce. Oczywiście uzależnienie to zespół różnych zachowań i ich współzależności, a nie jeden zły nawyk do pozbycia się. Niemniej jednak każda garść informacji i technik to mały lub większy krok do przodu:)

• 0

#4 Organizer

Organizer

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 31.12.2017, 15:24

Hej

Potwierdzam zbawienne działanie mindfulness na masturbację, postaram się niedługo napisać o tym wątek.

Ten post był edytowany przez Organizer dnia: 31.12.2017, 15:25

• 0

#5 wutek2

wutek2

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 31.12.2017, 17:44

Jakieś pomysły jak to zastosować w praktyce?

• 0

#6 Shaleye

Shaleye

Maniak

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • 1114 Postów:

Napisany 05.01.2018, 00:16

Jakieś pomysły jak to zastosować w praktyce?

Ten miły człowiek z filmu z YT ledwie uchylił drzwi do komnaty..rąbka "tajemnicy". niestety. Sprawa nie jest tak łatwa, na co również prezenter zwrócił uwagę. Jest to wymagające podejście całościowe. Od czego zacząć? Podstawą wszystkiego jest wiedza. Więc pewnie poleciłbym zaczerpnąć dzieł z gatunku Mindfulness/Awareness.

Mogę polecić Ekharta Tolle i John Kabat Zinn'a.

• 0

#7 Jurri

Jurri

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 06.01.2018, 21:38

Jakiś czas temu na jakiejś zagranicznej stronce wpadł mi w oko ciekawy pomysł na zerwanie ze złymi rzeczami, które w nas są złe. Potrzebujemy do tego kartki papieru długopisu i chwili skupienia. Doświadczenie polega na napisaniu listu do samego siebie ze wszystkim szczegółami co jest złe co boli, co naprawdę przeszkadza. Następnie to przed sobą na głos przeczytać (wiadomo dostosować do warunków czy ktoś tam obok nie jest). Zrobiłem to dzisiaj, miałem 2 godzinki spokoju, wracałem do domu i w samochodzie to przeczytałem. Powiem wprost: tak głupio mi było słuchać i czytać co tam napisałem. Wbija się w psychikę strasznie, ale może pomóc.

• 0

#8 Shaleye

Shaleye

Maniak

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • 1114 Postów:

Napisany 07.01.2018, 17:35

Ciekawy pomysł Jurii. A próbowałeś nagrać wideo z przemową "do siebie"? Też dziwne uczucie.. mocne narzędzie. Coś podobnego zalecał Alex na łamach FtRW, którego manuskrypt można pobrać w dziale poradniki.

• 0

#9 Jurri

Jurri

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 07.01.2018, 23:15

Trzeba będzie spróbować, na pewno będzie trema a najgorzej to jak się słyszy własny głos na nagraniu ahhh. Dzięki za sugestię poszukam tego manuskryptu.

• 0

#10 Shaleye

Shaleye

Maniak

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • 1114 Postów:

Napisany 08.01.2018, 19:14

Trzeba będzie spróbować, na pewno będzie trema a najgorzej to jak się słyszy własny głos na nagraniu ahhh. Dzięki za sugestię poszukam tego manuskryptu.

no problem
  • 0

#11 Brykiet

Brykiet

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 41 Postów:

Napisany 11.01.2018, 23:58

Jakiś czas temu na jakiejś zagranicznej stronce wpadł mi w oko ciekawy pomysł na zerwanie ze złymi rzeczami, które w nas są złe. Potrzebujemy do tego kartki papieru długopisu i chwili skupienia. Doświadczenie polega na napisaniu listu do samego siebie ze wszystkim szczegółami co jest złe co boli, co naprawdę przeszkadza. Następnie to przed sobą na głos przeczytać (wiadomo dostosować do warunków czy ktoś tam obok nie jest). Zrobiłem to dzisiaj, miałem 2 godzinki spokoju, wracałem do domu i w samochodzie to przeczytałem. Powiem wprost: tak głupio mi było słuchać i czytać co tam napisałem. Wbija się w psychikę strasznie, ale może pomóc.

Dokładnie w ten sam sposób działają nasze ścieżki. Ja tak mam, że jak coś napiszę to jeszcze przed wrzuceniem sprawdzę czy wszystko jest zrozumiałym językiem i czy nie ma błędów ortograficznych. Więc chcąc nie chcąc czytam swoje własne słowa. W stopce też mam cytat, który o tym mówi

Ten post był edytowany przez Brykiet dnia: 11.01.2018, 23:59

• 0

#12 Shaleye

Shaleye

Maniak

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • 1114 Postów:

Napisany 26.02.2018, 18:38

Znalazłem dłuższe wideo doktora Judsona Brewera o metodzie zastosowania techniki mindfulness (uważności) . Dla zainteresowanych link jest TU

• 0

Także oznaczono tymi tagami: poradnik, uzależnienie, nałóg, mindfulness