Skocz do zawartości

Zdjęcie

Błędy rzeczowe na stronie poważnego czasopisma

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dougles

Dougles

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 192 Postów:

Napisany 13.05.2017, 14:35

Najzupełniej przypadkowo natrafiłem na artykuł na stronie internetowej Polityki, w którym wspomniane jest nasze kochane forum. Jest dość świeży, sprzed tygodnia. Cytat który mnie zainteresował:

Cóż, poglądy Joycelyn Elders były na ówczesne czasy zbyt postępowe. Niestety, takimi pozostają do dziś. Wystarczy rzucić okiem na dyskusje prowadzone przez użytkowników forum onanizm.pl – nasycone są poczuciem winy i wstydu. Użytkownicy gardzą sobą, dlatego że się masturbują. Nie mogą tego faktu zaakceptować i pragną totalnej abstynencji.

Czasem pojawiają się użytkownicy, którzy nie czytają ze zrozumieniem regulaminu forum i nie rozumieją jego idei. Okazuje się również, że pan redaktor Grzegorz Gustaw, autor przytoczonego artykułu ze strony poważnego czasopisma, również nie rozumie, że onanizm.pl nie jest forum o masturbacji, nie rozstrzyga jej moralnej strony, tylko służy przede wszystkim jako grupa wsparcia dla osób dotkniętych kompulsywnymi zachowaniami seksualnymi, w tym masturbacją. Ech... :)

• 0

#2 Matias

Matias

Fallen

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 712 Postów:

Napisany 13.05.2017, 16:15

Okazuje się również, że pan redaktor Grzegorz Gustaw, autor przytoczonego artykułu ze strony poważnego czasopisma, również nie rozumie, że onanizm.pl nie jest forum o masturbacji, nie rozstrzyga jej moralnej strony, tylko służy przede wszystkim jako grupa wsparcia dla osób dotkniętych kompulsywnymi zachowaniami seksualnymi, w tym masturbacją.

Wcale bym się zdziwił, gdyby pan Gustaw nawet nigdy nie zajrzał na to forum, a swoją opinię nabył z drugiej ręki.

Poziom dziennikarstwa ostatnimi czasy podupada, nawet w "poważnych" mediach. Lub czasopismach ;-).

Pozdrawiam

M.

• 0

#3 Biały Wilk

Biały Wilk

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 297 Postów:

Napisany 13.05.2017, 18:28

Re: Użytkownicy gardzą sobą, dlatego że się masturbują. Nie mogą tego faktu zaakceptować i pragną totalnej abstynencji.

Gardzę to ja takimi pismakami z Polityki ;)
  • 0

#4 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1188 Postów:

Napisany 13.05.2017, 18:58

A mnie to zwisa kalafiorem :)

• 0

#5 makulko

makulko

Inspector

• Moderatorzy
  • 1881 Postów:

Napisany 14.05.2017, 05:27

Tekst został opublikowany 26 września 2012 roku w „Ja My Oni. Poradniku Psychologicznym Polityki”

Tymczasem od seksu podobnie jak od wszystkiego można się uzależnić, a zbyt częste ­masturbowanie się może mocno kolidować z życiem rodzinnym i zawodowym.

W dodatku "Ja My Oni" od początku ukazywało się dużo fajnych artykułów. Ponieważ temat takiej przystępnej, praktycznej psychologii jest dość nośny, redakcja postanowiła pociągnąć temat i ów dodatek zaczął wychodzić regularnie. Niestety, skutkiem takiego posunięcia, by zapewnić gazetową przestrzeń, coraz więcej artykułów tam jest zwykłymi wypełniaczami, niewiele wnoszącymi do wiedzy na temat człowieka. Ten artykuł zdecydowanie do nich należy.

Oczywiście postawiona teza, jest mocno dla nas krzywdząca, świadcząca o tym, że dziennikarz mocno pobieżnie przejrzał temat naszego forum i niuanse związane z masturbacją. Dla równowagi, na zakończenie artykułu, rzutem na taśmie umieścił zdanie, przytoczone przeze mnie powyżej. Z drugiej strony, patrząc choćby na niektóre nicki czy tematy ścieżek na naszym "kochanym" forum, można odnieść takie wrażenie jak ów redaktor, choć wszyscy wiemy, że depresyjne nastawienie jest często tutaj raczej pochodną ogólnie nastawienia do swojego życia i braku nad nim kontroli a nie samej masturbacji. Zresztą tak ujęta problematyka forum wraca co jakiś czas w różnych mediach (ja np. byłem cytowany w radiu TOK FM ;))

Ja tam lubię Politykę, dalej uważam, że na tle innych gazet dalej trzyma dość wysoki poziom dziennikarstwa i jest dość niezależna, choć światopoglądowo mi ona raczej nie odpowiada i się z wieloma tezami tam mocno nie zgadzam. 

• 0

#6 Dougles

Dougles

Bywalec

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 192 Postów:

Napisany 14.05.2017, 05:49

Tekst został opublikowany 26 września 2012 roku w „Ja My Oni. Poradniku Psychologicznym Polityki”

Zupełnie to przeoczyłem - kajam się ;) Niestety nie mogę edytować pierwszego post u temacie. Zaznaczę też, że to nie miał być atak na to czasopismo czy którykolwiek z jego dodatków. Raczej miało to być zachęcenie do krytycznego podejścia do tekstów także ukazujących się na łamach poważnych gazet i czasopism.

Ten post był edytowany przez Dougles dnia: 14.05.2017, 05:51

• 0

#7 QqraA

QqraA

Dobry gips nie jest zły.

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2657 Postów:

Napisany 14.05.2017, 09:22

Psy szczekają a karawana jedzie dalej...

Nie pierwsza i nie ostatnia taka publikacja. Nie ma sie co przejmować.

Q.

• 0

#8 Arbeiter

Arbeiter

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 69 Postów:

Napisany 14.05.2017, 12:43

A ja zupełnie nie jestem zaskoczony takim artykułem i zawartą w nim opinią. Żyjemy w czasach takich w jakich żyjemy, wokoło pełno dezinformacji, półprawd, ćwierćprawd i innego badziewia. Można odnieść wrażenie, że cały świat postawiony został do góry nogami. Lekarze leczą ludzi po to, żeby leczyć, a nie wyleczyć, politycy zajmują się utrudnianiem wszystkim życia itp. W to wszystko świetnie wpisuje się taki artykulik, w którym osoby uzależnione równa się z dewocyjnymi, katolickimi obłąkańcami (tak można wywnioskować jak się czyta o poczuciu winy i wstydu) nie wnikając zupełnie w temat i w fakt, że jest to normalne uzależnienie, może nawet cięższe niż np alkoholizm. Przez takie opinie ja sam długo nie chciałem zaakceptować, że jestem w nałogu. Cały czas powtarzałem sobie, że to jest korzystne, że każdy tak robi itp. Wydaje mi się, że dyskusja nad tym artykułem i jego autorem nie jest wskazana, bo to jest woda na młyn dla autora. Rzeczywistość, a co za tym idzie prawda i tak się sama zawsze obroni.

• 0

#9 Matias

Matias

Fallen

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 712 Postów:

Napisany 15.05.2017, 09:35

Nie pierwsza i nie ostatnia taka publikacja. Nie ma sie co przejmować.

Niby tak, ale czy spotkaliście się kiedykolwiek z jakąś rzetelną publikacją nt. tego forum?

Jeśli jedyne, co mamy, to tylko czarny/mylący PR, to jest jednak trochę niepokojące.

• 0

#10 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • 1188 Postów:

Napisany 15.05.2017, 21:10

Wczoraj rozmawialiśmy o tym z Poezją. Prostować, czy nie prostować? Z jednej strony zwisa mi co kto myśli o forum. Ważne, że my wiemy co jest grane. Ale z drugiej strony może to kogoś odstręczyć od szukania u nas wsparcia.

Niby tak, ale czy spotkaliście się kiedykolwiek z jakąś rzetelną publikacją nt. tego forum?

Kiedyś mówili o nas dobrze w śniadaniowym programie TVN-u. 

• 0

#11 QqraA

QqraA

Dobry gips nie jest zły.

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2657 Postów:

Napisany 16.05.2017, 05:41

Czyba w "Charakterach" tez kiedyś normalnie pisali.

• 0