Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Być "z klasą"

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 genesislp

genesislp

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 43 Postów:

Napisany 03.05.2017, 14:33

Może to dziwne pytanie , ale jak wiadomo onanizm powoduje że czujemy się ogólnie gorzej , i przez to też jesteśmy tak odbierani (wyglądamy ogólnie gorzej). Chodzi nie tylko o wygląd ale i o zachowanie ,kulurę osobistą itd.

Można jakoś wytrenować "bycie człowiekiem z klasą" ?
Jeśli tak to w jaki sposób można by zacząć tego rodzaju pracę nad sobą ?
  • 0

#2 karel

karel

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 03.05.2017, 15:29

Chyba jakiejś super recepty to Ci nikt nie udzieli, bo jej chyba nie ma.

Ważne aby mieć otwarty umysł i nie bać się zmian oraz żyć chwilą obecną a nie jakąś przyszłości oraz przeszłość, bo jak wiadomo mamy na nią mały wpływ zwłaszcza przeszłość, gdzie czasu nie cofniemy.

Ważne, żeby podchodzić do życia na spokojnie i wprowadzać w nim małe zmiany, nie ma szans stać się z dnia na dzień duszą towarzystwa, ale gdy codziennie robimy cokolwiek aby nasze życie stawało się coraz lepsze to po pewnym czasie odczujemy różnice [ja przynajmniej odczuwam]. 

Warto też ruszać sie z domu nawet jak się mega nie chce, bo tylko gdy coś działamy może się coś stać w życiu co zmieni je o 180%. Przesiadując tylko w domu w czterech ścianach sam na sam jest małe prawdopodobieństwo, że życie stanie się lepsze.

• 0

#3 krz29

krz29

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 03.05.2017, 18:10

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale ostatnio natrafiłem na stronę http://czasgentlemanow.pl/

Być może znajdziesz na niej jakieś inspiracje :)

• 0

#4 poezja

poezja

Zeszłam na ziemię i żyję

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1748 Postów:

Napisany 03.05.2017, 20:24

a co dla Ciebie oznacza bycie "człowiekiem z klasą"?

• 1

#5 dr_Hammer

dr_Hammer

Weteran

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3363 Postów:

Napisany 03.05.2017, 21:48

Ja za dużo bluźnie i chyba nie jestem człowiek z klasą. Nawet na terapii co jakiś czas poleci k***a. Ale staram się powstrzymać.
  • 0

#6 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • 1194 Postów:

Napisany 06.05.2017, 09:52

A ja myślę, że wystarczy odbudować swoją godność osobistą.

• 1

#7 makulko

makulko

Inspector

• Moderatorzy
  • 1916 Postów:

Napisany 13.05.2017, 06:39

Chciałbym prosić autora wątku, by postarał się w kilku punktach bardziej szczegółowo opisać, co rozumie pod pojęciem bycia "człowiekiem z klasą". Najlepiej żeby też do każdego punktu podał jakiś przykład z życia.

Temat może być ciekawy, ale na razie to nie bardzo wiadomo o czym tu dyskutować.

• 0

#8 krz29

krz29

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 13.05.2017, 14:16

Kolejny inspirujący materiał znaleziony w internecie:

o. Szustak OP, Czy jesteś wystarczająco atrakcyjny?

Słowa, z tej krótkiej konferencji, które są dla mnie szczególnie inspirujące:

"(...) jeśli jesteś niewolnikiem samego siebie to jesteś słaby. Kobiety najbardziej są pociągnięte rzeczywiście silnymi mężczyznami. (...) Jeżeli chcesz rzeczywiście dla kobiety stać się kimś totalnie atrakcyjnym i fascynującym to zacznij pracować na władzą nad samym sobą."

• 0

#9 trzepak

trzepak

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 133 Postów:

Napisany 12.08.2017, 02:50

Mysle ze wiekszosc ludzi bez zadnych nalogow "nie ma klasy".

W skrocie jak sobie poobserwujesz ludzi ktorzy sa uznawani za ludzi z klasa to chodzi o to ze nie okazujesz swiatu negatywnych emocji w surowej postaci np.

Jak masz zly dzien, slabo wygladasz i ktos to widzi i sie pyta:

- co, gorszy dzien dzisiaj?

to nie mowisz mu, "no najgorzej , glowa mnie boli nic mi sie nie chce i mnie wszyscy irtytuja" itd gorzkie zale, tylko zastepujesz to lagodna forma np. "bywaly lepsze" z usmiechem.

Mysle ze to kwestia nastawienia i wychowania.

• 0

#10 Shaleye

Shaleye

Wyga

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 Postów:

Napisany 17.08.2017, 10:36

Kiedyś byłem z klasą....na wycieczce szkolnej :rofl: czyli klasa znika jak się skończy szkoła..chyba że się jest na "naszejklasie"...

a tak na serio, wśród moich znajomych ten temat często jest poruszany. Często metka (bo wg mnie to kolejna metka którą przypinamy ludziom by ich jakoś zaszufladkować) osoby z klasą stała się synonimem zamożności, elegancji, stylu w ubiorze i wyglądzie. Ale wg mnie prawdziwe bycie "classy" to coś więcej. Bycie prawdziwym gentlemanem, chociażby.. bycie szarmanckim. Bycie erudytą, znać się na tym i owym a z drugiej strony nie udawać że zna się na wszystkim i przyznanie że inni wiedzę lepiej. Potrafić posłuchać. Mieć jednak swoje pasje i koniki. To sztuka podtrzymywania rozmowy i wciągania w nią wszystkich obecnych.

Uważam że klasę ma się w głównej mierze dla siebie. I dobrze. Chodzi o prezentowanie wysokiego standardu. Często chyba występuje przy tym kontekst atrakcyjności. Nie wiem czy o tenże kontekst chodziło autorowi.. Koniec końców jeśli jesteśmy przyjemni dla innych-nasze szanse na znalezienie partnerki, przyjaciół, rosną.

Warto być osobą z klasą.

• 0

#11 makulko

makulko

Inspector

• Moderatorzy
  • 1916 Postów:

Napisany 12.10.2017, 19:53

Co oznacza być z klasą? Może chodzi o coś np. takiego:

• 0