Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czego dobrego nauczyli was wasi rodzice?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 aniołek

aniołek

Lady in red :)

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1951 Postów:

Napisany 28.04.2017, 20:17

Moi kochani,

mam do Was ogromną prośbę - czy możecie opisać: czego dobrego nauczyli Was Wasi rodzice? Jakie dobre cechy, umiejętności, wartości wskazówki Wam dali, które teraz, gdy już jesteście dorośli, są dla Was pomocne?Proszę, skupcie się na tym, co pozytywne. Nie wyszukujmy tego, co trudne czy bolesne.

Jest temat założony przez matiasa, ale tam jest poruszana kwestia: za co dziękujemy rodzicom. Mi chodzi o to, czego nas nauczyli rodzicie - konkretne umiejętności, które stosujemy w życiu i które dalej moglibyśmy naszym dzieciom przekazać.

Będę Wam bardzo wdzięczna za Wasze odpowiedzi.

A.

• 0

#2 Patchfinder

Patchfinder

Maniak

• VIP
  • 1194 Postów:

Napisany 29.04.2017, 11:03

Ojciec:

Przekazał mi patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny, szacunek do symboli narodowych, do munduru. Obowiązkowość i umiejętność brania odpowiedzialności. Wydaje mi się, że również wierność - żonie, wyznawanym wartościom. Umiejętność przewodzenia ludziom, nawiązywania prostych (koleżeńskich) relacji z ludźmi.

Matka:

Nauczyła mnie czułości na ludzką krzywdę, tolerancji, oddania rodzinie, skromności. Dała mi umiejętność śmiania się z samego siebie.

Dziękuję Aniołku za to pytanie :)

Pozdrawiam

Patch

Ten post był edytowany przez Patchfinder dnia: 29.04.2017, 11:03

• 3

#3 aniołek

aniołek

Lady in red :)

• Autor(ka) tematu
  • VIP
  • 1951 Postów:

Napisany 29.04.2017, 22:37

To ja dziękuję Patch za to, co napisałeś.

Jestem bardzo ciekawa, co jest dla ludzi ważne, a co wynieśli z domu rodzinnego. Co ich buduje, umacnia, pomaga im.

Mam nadzieję, że inni też jeszcze poodpisują :) - zachęcam :)

Sama też zbieram się, by o sobie tutaj napisać, ale jest to dla mnie tak ważne, że muszę nad tym przysiąść porządnie :)

Pozdrawiam,

A. :)

• 0

#4 Zwycięski_Smeagol

Zwycięski_Smeagol

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 329 Postów:

Napisany 29.04.2017, 23:43

Wiary, modlitwy, samozaparcia w realizacji celów, nie rezygnowania ze związku, w którym coś mniej lub bardziej nie gra. Nauczyli mnie też, chyba nie bez trudu własnego, że mam swoje potrzeby i prawo do realizacji aspiracji zawodowych, niezależnie od przeszkód i uciążliwości po drodze. Tata nauczył mnie lepiej konstruować zdania, a mama techniki jazdy na nartach itp. Pewno jeszcze inne rzeczy, ale pewno części w tym momencie nie pamiętam, albo nawet nie jestem świadom.

• 1

#5 Mister

Mister

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 33 Postów:

Napisany 01.05.2017, 14:42

Ojciec:

Nauczył mnie szacunku do samego siebie, tego żebym stawiał na swoim i nie dawał sobie wchodzić na głowę. Pokazał mi odwagę, pracowitość, rozsądek, uczciwości wobec ludzi i nawiązywanie spontanicznych rozmów (np. w urzędach, w kolejkach, itp)

Ponadto nauczył mnie jeździć rowerem, posługiwać się niektórymi narzędziami oraz jeździć samochodem.

Matka:

Nauczyła mnie empatii, pomagania potrzebującym ludziom, dbania o przyjaźń, troski, wiary, motywowała mnie i wspierała w trudnych chwilach.

• 1

#6 Matias

Matias

Fallen

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 814 Postów:

Napisany 01.05.2017, 22:58

Jedną z najważniejszych lekcji, którą dali mi rodzice, a którą w pełni doceniłem znacznie później było to, że warto

wspierać pasje swoich dzieci, nawet jeśli do końca tych pasji nie rozumiemy.

Pozdrawiam

M.

• 1