Skocz do zawartościZdjęcie

Garść porad dotyczących zdrowiej i ładnej sylwetki


  • Zaloguj się aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi w tym temacie

#1 trojkat

trojkat

    Zadomowiony

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 206 Postów:
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 04.09.2016, 18:23

Witajcie. Chciałbym Wam przedstawić parę porad na temat utrzymania ładnej sylwetki bądź wypracowania jej. Będą to ogólne porady dla każdego. Mimo, że sezon na opalanie właściwie się skończył to myślę, że warto dbać o sylwetkę nawet teraz. No to zaczynamy!

1. Systematyczność.

Systematyczność jest to najważniejsza zasada tycząca się wszystkiego, co robimy. Jeżeli zaczynamy ćwiczyć to nieważne tak naprawdę, czy biegamy codziennie po 10 km w terenie, czy 1, 2 razy w tygodniu po 2 km, ważne że robimy to systematycznie. Nikt nie osiągnął fajnej sylwetki z dnia na dzień.

 

2. Unikaj wysoko przetworzonych produktów.

Wysoko przetworzona żywność, czyli taka, która przeszła kilka etapów przetworzenia zanim trafiła do sklepu, jest to żywność, która zawiera dosyć ubogą ilość mikroelementów, a może zawierać substancje szkodliwe dla naszej sylwetki, a bywa że też zdrowia. Z tego powodu unikajmy produktów wysoce przetworzonych i starajmy się jeść produkty mało przetworzone jak mięsa i jaja z chowu domowego, ryż, ziemniaki czy kasze.

 

3. Uważaj na spożywanie tłustych potraw.

Dawno już obalono mit na temat złego wpływu tłuszczów na nasz organizm. Mimo wszystko powinniśmy uważać, żeby nie spożywać ich zbyt dużo ze względu na ich kaloryczność. Produkty tłuszczowe są najbardziej kaloryczne ze wszystkich i ich nadwyżka może powodować odkładanie się w naszym organizmie tkanki tłuszczowej. Z tego powodu powinniśmy unikać spożywania ich w nadmiernej ilości, aczkolwiek nie unikajmy ich całkowicie, ponieważ są ważnym makroskładnikiem dla naszego organizmu.

 

4. Uważaj na alkohol.

U niektórych osób spożywanie nawet małej ilości alkoholu może zablokować proces odchudzania nawet na 2 tygodnie! Poza tym alkohol jest bardzo kaloryczny i oprócz chwilowej poprawy nastroju nie oddziałuje na nasz organizm w żaden inny pozytywny sposób. Tak więc starajmy się go unikać.

 

5. Nie używaj spalaczy tłuszczu, tabletek-cud i innych wynalazków.

Żeby wyrobić bądź utrzymać ładną sylwetkę niektórzy używają tzw. spalaczy tłuszczu. Są to substancje, które mają pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Niektóre z nich hamują apetyt jednocześnie dając kopa na treningu. Powinniśmy za wszelką cenę ich unikać! Powód? Słabsze spalacze tłuszczu działają prawie tak samo jak placebo, mocniejsze za to mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Niektóre spalacze opierają się o pochodne różnych substancji, m.in. amfetaminy (mowa o efedrynie) i mogą powodować palpitacje serca, problemy z ciśnieniem oraz uzależnienie. Poza tym nawet małe przedawkowanie może spowodować zgon. Udowodniono, że znany spalacz tłuszczu, clenbuterol, powoduje nieodwracalne zmiany sercowo naczyniowe, tak więc bardzo odradzam stosowanie tego produktu.

 

Tak jak pisałem są to ogólne porady dotyczące polepszenia naszej sylwetki. Mam nadzieję, że komuś się przydadzą. :)


  • 1