Skocz do zawartości

- - - - -

Dziki wolny kapitalizm vs. opiekuńczy interwencjonalny socjalizm

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Matthew.Koliber_*

Gość_Matthew.Koliber_*
  • Goście

Napisany 15.03.2016, 08:50

Proszę o zdanie i opinie :)

Ten post był edytowany przez Matthew.Koliber dnia: 15.03.2016, 08:54

• 0

#2 tomek007

tomek007

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 110 Postów:

Napisany 15.03.2016, 16:01

Zdecydowanie wyznaje wartości związane z wolnym rynkiem kojarzącym się z kapitalizmem. Żadnych zasiłków, zapomóg jak najniższe podatki i brak ingerencji państwa w sprawy obywateli (z wyjątkiem zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego). Powszechne prawo do posiadania broni oraz przywrócenie kary śmierci za morderstwa z premedytacją.

• 0

#3 Rafcio78

Rafcio78

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 16.03.2016, 20:17

Ja natomiast uważam, że należy chronić ludzi słabszych, mniej zaradnych, w trudnych sytuacjach życiowych, np: samotne matki, ofiary przestępstw, samotne starsze osoby. Chronić ich przede wszystkim przed innymi obywatelami, którzy niestety często myślą wyłącznie o swoim własnym zysku, bez żadnych skrupułów oszukując, kradnąc, krzywdząc, zastraszając itd. Naprawdę dobre społeczeństwo, to takie, w którym jest OK sprzedawać emerytom kołdry i garnki za 5000 PLN, oferować umowy z drobnym drukiem, które jest bardzo trudno i/lub bardzo kosztownie rozwiązać, płacić za pracę samotnym matkom po 1200 PLN miesięcznie? I dać tym ludziom prawo do posiadania broni, to menele zaczną strzelać, żeby ukraść komuś 10 PLN. Uważam, że wartości kapitalistyczne może pochwalać wyłącznie egoista, człowiek, który po prostu nienawidzi ludzi i gardzi nimi. Ale czy mu się to podoba, czy nie, to nie jest sam na świecie i ktoś w trudnej sytuacji materialnej może go np: zabić, wychodząc z założenia, że i tak nic nie traci, nawet pod groźbą kary śmierci, bo przecież i tak nie ma za co żyć. Naprawdę mnie martwi, jak wielu młodych ludzi wierzy w brednie Korwin-Mikke, nieświadomi tego, że poza 2-3 procentami najbogatszych, reszcie społeczeństwa żyłoby się wtedy dużo, dużo gorzej, niż obecnie.

Ten post był edytowany przez Rafcio78 dnia: 16.03.2016, 20:18

• 0

#4 Depresja

Depresja

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 33 Postów:

Napisany 10.12.2016, 11:18

Tomek007 ma racje! Rafcio78 niestety głupota ludzi którzy płacą 5000zł za garnki jest możliwa. Takie osoby używają pięknych argumentów, żeby ktoś coś kupił. Menel zacznie strzelać to do pierdla go! To co TOmek007 + zwiększenie kar! Popierasz wysokie podatki? Przecież zamiast 2000zł zarabiabyś ok. 2600-2800zł. To źle? Mógłbyś wtedy dać te pieniądze na swoją rodzinę. Starsi ludzie będą pod opieką swojej rodziny. Zresztą każdy zaradny wybierze sobie emeryturę i będzie dawał tyle ile chce.

Ale czy mu się to podoba, czy nie, to nie jest sam na świecie i ktoś w trudnej sytuacji materialnej może go np: zabić, wychodząc z założenia, że i tak nic nie traci, nawet pod groźbą kary śmierci, bo przecież i tak nie ma za co żyć.

Wiesz co? Ludzie zdrowi psychicznie chcą i pragną żyć. Gdyby nie podatki i biurokracja z pewnością dało by się takie osoby zatrudniać za małe pieniądze ale wystarczające do życia. Kapitalizm ma swoje wady ale z drugiej strony dlaczego mamy płacić za jakiś przestępców w więzieniu? Mnie nie obchodzą! Niech gniją. A co do broni od wielu lat jest legalna broń czarnoprochowa. Tania mocna i legalna. A przestępstwa z tej broni? Nie słyszałem.

Chętnie pogadam rafcio.

Ten post był edytowany przez Depresja dnia: 10.12.2016, 11:19

• 0

#5 YourBrother

YourBrother

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 138 Postów:

Napisany 24.03.2017, 22:07

Raczej wolny rynek. Socjalizm de facto piękny z idei, ale w praktyce, bardzo podatny na nadużycia. Dość skomplikowany.w prowadzeniu i zapobieganiu przestępstw.

Prawdziwy kapitalizm lubię za to, że po prostu nie ma co się w nim zepsuć. 

Ja wiem, że to się wydaje straszne i nieczułe. Jednakże w obliczu potencjalnego zagrożenia wobec osób słabszych, uwierz mi, że nawet twarde serca potrafią się skruszyć a tak ... Przecież dostanie pomoc od państwa.

• 0