Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

CHAD - bardzo szybkie zmiany nastroju, co robić?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
1 odpowiedź w tym temacie

#1 nowicjusz1996

nowicjusz1996

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 04.03.2016, 19:22

Hej, nie wiem czy to odpowiednie forum, mimo to chciałem napisać. Kiedyś pisałem tu w związku z innym, oczywistym problemem - M...

Nie byłem u psychologa, lecz po przeczytaniu wielu artykułów w internecie doszedłem do wniosku, że od dłuższego czasu cierpię na CHAD. Czasem bywa tak, że gwałtowne zmiany nastroju mają miejsce dosłownie godzina po godzinie - to jest straszne, gdy w jednej chwili mam tyle ambitnych planów (dodatkowa praca jako dodatek do studiów, pisanie książki, wolontariat itd. itp.), a już niedługo opada mnie zwątpienie i nie jestem do niczego zdolny. Oprócz kwestii związanych z emocjami i życiem osobistym zaczynam uświadamiać sobie inny fakt - póki co, jestem niezdolny do stałej, systematycznej pracy - zawsze przykładałęm się do nauki, to nawet w pracy sezonowej w wakacje nie wytrwałem dłużej niż 3 tygodnie, niedawno również odrzuciłem niezłą ofertę pracy. Ktoś w temacie związanym  z CHAD napisał, że w okresie hipomanii ma o sobie zbyt wielkie mniemanie, uważa się za lepszego, a w gruncie rzeczy niewiele potrafi. Mam wrażenie że ze mną jest podobnie. 

Co robić? Nie chcę za kilka lat wylądować jako bezrobotny nieudacznik na utrzymaniu rodziców. Pytanie do tych, którzy żyją i pracują, cierpiąc na CHAD - jak zwalczać to schorzenie? Polecacie może jakieś lektury, strony internetowe, poradniki, cokolwiek, co może mi pomóc?

Proszę o odpowiedź

• 0

#2 Gawędziarz

Gawędziarz

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 05.03.2016, 22:17

http://davidicke.pl/...zyc-t14920.html

Kuracja, która postawiła mnie na nogi. Dobra jest również terapia behawioralno-poznawcza, jednak najpierw trzeba odbudować organizm. Odstawić wszystkie używki, jeśli takowe bierzesz, wyrzucić z diety pszenice i cukier. Przeczytaj dokładnie cały temat i postaraj się wdrożyć tą kuracje. 

• 0