Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ściągnąć filmy z tego bloga? Na jakim serwerze się znajdują?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 melancholia

melancholia

Wyga

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 795 Postów:

Napisany 10.11.2015, 01:50

Cześć wszystkim i bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieję, że to odpowiedni dział i że nie łamię regulaminu...

Moja dziewczyna uczy się języka hiszpańskiego, możliwe że i ja wkrótce się do tego zabiorę. Wszyscy, którzy mieli z nim styczność wiedzą, jak bardzo może pomóc w nauce oglądanie telenowel w oryginale.

Znalazłem bloga, na którym udostępnione jest kilka takich produkcji. I tutaj przechodzę do mojego problemu.

Nie zawsze wszystko da się usłyszeć w obcym języku, często miałoby się ochotę zatrzymać, cofnąć, sprawdzić jakieś słowo w słowniku itp. Niestety „przewijanie” w filmach online jest możliwe tylko w teorii. Chodzi mi zwłaszcza o cofnięcie np. o te 5 sekund. To praktycznie niemożliwe – pasek postępu, brak dokładności przy tego typu operacjach... Zwykle wygląda to tak, że chcąc cofnąć o 5 sekund, cofam o 20 i wkurzam się, bo muszę oglądać niemal całą scenę po raz drugi.

Dlatego właśnie dotarło do mnie, że muszę takie filmy ściągać, a cofać będę zwyczajnie w odtwarzaczu.

Od razu mówię, że nie chodzi mi o gromadzenie, chomikowanie piratów. Każdy kto miał styczność z jakąś telenowelą wie, że oglądanie po raz drugi takiego tasiemca to kompletna strata czasu, zwłaszcza jak zna się fabułę! Innych telenowel jest tyle, że życia nie starczy – po co oglądać w kółko to samo, a tym bardziej chomikować tego typu filmy, „bo może kiedyś obejrzę znowu”. To nie w moim stylu – zawsze usuwam film po obejrzeniu, zresztą najczęściej oglądam właśnie online (po co tracić czas na ściąganie?).

Znam kilka sposobów na ściąganie filmów, które normalnie powinno się oglądać online, ale żaden z nich nie działa na filmach z tego bloga. Programy, czy nakładki na przeglądarkę „nie widzą” filmów z tej strony. I tutaj przechodzę do meritum:

Prosiłbym kogoś kto nie ma problemów w tego typu sprawach, zna się na komputerach, programach, serwerach (na programowaniu?), by sprawdził za pomocą znanych mu narzędzi i sposobów, czy filmy te da się ściągnąć i zdradził sposób (program?) jak to zrobić.

Druga prośba to informacja: na jakim serwerze te filmy się znajdują? Ktoś kto się zna na programowaniu dla sieci będzie potrafił dotrzeć do tej informacji?

Od razu mówię: nie chodzi mi o sugestię jakim programem MOŻE się uda ściągnąć film, ale o to, by ktoś sprawdził, czy tym którego używa się da. Sam mam kilka takich programów, próbowałem w tym celu zainstalować kilka nowych, ale żaden nie działa (nie potrafię go odpowiednio skonfigurować?).

A więc: 1. jak ściągnąć, za pomocą jakiego programu, czy nakładki, jakiejś techniki 2. gdzie te materiały się znajdują (na jakim serwerze). Ta druga informacja mnie interesuje nawet w przypadku, gdy nie ma możliwości ściągnięcia.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość. Oto link do tego bloga:

http://rosario-de.bl...da-me-robo.html

P.S. Próbowałem też zapisywać ekran (jak to wytłumaczyć?), cały ruch (??), ale za dużo zajmowało to miejsca. Mnie chodzi jednak o dotarcie do pliku źródłowego (chyba że nie ma innej możliwości i trzeba zapisywać tak „mało inteligentnie).

• 0

#2 Harima

Harima

Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1328 Postów:

Napisany 10.11.2015, 10:51

Ojej czyżby to był Sebastian Rulli tzw. latynoski Brad Pitt, ten sam który grał Hectora w chyba mojej ulubionej tego typu telenoweli "Rubi La Descarada"?  To chyba będzie dobra :> Lol, zaczynam się martwić o siebie, że to wiem :D

Rozczaruje Cię, bo zamiast bloga będę namawiał na inne rozwiązanie:

Stary nie lepiej Ci z YT to ściągnąć? Pobieranie z bloga to różne sposoby i kombinacje związane z konwersją, tym bardziej, że niektóre odcinki umieszczone na rosyjskim serwerze "vimple" zdążyły wygasnąć, a są na nim epizody od 45 wzwyż. Tak czy siak by cały serial skompletować będziesz musiał poszukać innych miejsc :)

Na upartego można:

1) Gdy załaduje się cały filmik to zapisze się on w formacie FLV  w folderze tymczasowych plików internetowych: Temporary Internet Files.

Z konwersją musisz sam sobie poradzić: ja się bawiłem np. Sony Vegasem, ale to juz obróbka filmu dla średnio-zaawansowanych.

2)  W przypadku udostępnienia go na Facebooku tworzy się nowe źródło, dzięki czemu można pobrać filmik.

Taki poradnik:

http://www.superbelf...ow-z-facebooka/

W każdym razie pierwsze 45 odcinków jest umieszczone na serwerze hqq.tv -> to również serwer rosyjski, ale za cholerę nie wiem czemu nie mogę bezpośrednio na niego wejść. Jak sprawdzać na przyszłość? 

Zanim klikniesz w "player" i leci film to "Zbadaj element -> iFrame lub Body (w każdym razie początkowe struktury) na dolnym pasku i teoretycznie powinien być link do źródła.

Polecam mimo wszystko YouTube:

https://www.youtube....5ChsY9uwVEp87qk

Lepsza jakość od tej na blogu, a programów czy dodatków do przeglądarek żeby to uzyskać a jest multum:

Z dodatków polecam: VideoDownload Helper. Ja korzystam z Mozilli ;) Zapewnia on taką samą jakość jak w oryginale

Z programów:

http://www.savetube.com/

http://www.videograbber.net/

Jak temat poleci to wyślę PW

Ten post był edytowany przez Harima dnia: 10.11.2015, 10:57

• 1

#3 melancholia

melancholia

Wyga

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 795 Postów:

Napisany 11.11.2015, 19:38

Bardzo Ci dziękuję za tego posta :) Gdybym wiedział, że to Ty odpowiesz, napisałbym na PW.

Jak temat poleci to wyślę PW

Już sobie skopiowałem całego posta do .txt, ale dziękuję za takie podejście. Rzeczywiście mi zależy.

Ojej czyżby to był Sebastian Rulli tzw. latynoski Brad Pitt, ten sam który grał Hectora w chyba mojej ulubionej tego typu telenoweli "Rubi La Descarada"? To chyba będzie dobra :> Lol, zaczynam się martwić o siebie, że to wiem :D

Jakby to powiedziała do swojej córki doña Refugio, matka Teresy (z telenoweli „Teresa”):

Me das miedo! (Przerażasz mnie!) :D

Swoją drogą ja go znam właśnie z Teresy :)

Stary nie lepiej Ci z YT to ściągnąć?

Pewnie że lepiej. Wydawało mi się po prostu, że na blogu jest jakość 720p. Niby nie to jest najważniejsze, ale jak można mieć a nie mieć... Ostatnio na legalnych VODach itp. oglądałem w HD za darmo (z lektorem) i przyzwyczaiłem się do luksusów. Ale skoro mówisz, że na YouTube jest lepsza jakość, a na blogu nie ma całej serii (kliknąłem wcześniej kilka na chybił trafił i nie zauważyłem) to nie będę zastanawiał się nawet chwili.

Z dodatków polecam: VideoDownload Helper. Ja korzystam z Mozilli ;) Zapewnia on taką samą jakość jak w oryginale

Oczywiście korzystam z Mozilli i zawsze używałem VDH ;), ale w tym przypadku nie „łapał” filmu.

VideoGrabbera kojarzę, na pewno miałem, ale już nie pamiętam który to był (jak pisałem kilku programów próbowałem).

Gdy załaduje się cały filmik to zapisze się on w formacie FLV w folderze tymczasowych plików internetowych: Temporary Internet Files.

Tego też próbowałem. Zawsze działało, a tym razem jakby jednak nie. Za mało miałem pamięci przeznaczonej na pliki tymczasowe?

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Bardzo pomogłeś.

Cześć!

• 0

#4 MaryAnnUselm

MaryAnnUselm

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 18.01.2017, 14:24

Jak masz tylko 1 partycję a musisz sformatować to tylko z poziomu instalacji systemu. Po co się meczyć z programami skoro i tak kasujesz cały system i musisz od nowa instalowac ?
  • 0