Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdrowe odżywianie się

jedzenie odżywianie się odżywianie zdrowie

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 mlodzieniec

mlodzieniec

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 Postów:

Napisany 09.02.2014, 03:22

Hej :)

Chciałbym znaleźć jakieś info na temat zdrowego odzywiania się. Znacie jakieś strony, książki, cokolwiek? Może sami chcielibyście się podzielić swoją wiedzą na ten temat?

zapraszam do dyskusji :)

• 0

#2 Gość_misternight_*

Gość_misternight_*
  • Goście

Napisany 09.02.2014, 08:57

Polecam blog kefir2010.wordpress.com i zakładki dotyczące zdrowia.

• 0

#3 mlodzieniec

mlodzieniec

Bywalec

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 Postów:

Napisany 09.02.2014, 16:33

Dzięki, ale blog wygląda na pseudonaukowy i bazujący na teoriach spiskowych. A takie mnie nie interesują ;)

Jak znajdę coś na temat to wrzucę tutaj.

• 0

#4 Gość_misternight_*

Gość_misternight_*
  • Goście

Napisany 09.02.2014, 17:04

To zależy kto co uważa za teorie spiskowe.

Jak wolisz oficjalną naukę i kłamstwa , Twoja strata.

Pozdrawiam.

Ten post był edytowany przez misternight dnia: 09.02.2014, 17:07

• 1

#5 mlodzieniec

mlodzieniec

Bywalec

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 Postów:

Napisany 09.02.2014, 20:06

"Oficjalną naukę i kłamstwa" xD Bądź poważny. Założyłem temat o zdrowiu, a nie o jakichś niepotwierdzonych teoriach z wątpliwego źródła. Koniec dyskusji.

• 0

#6 Valentina

Valentina

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 Postów:

Napisany 11.02.2014, 19:39

seria filmów "wiem co jem" 

http://tvnplayer.pl/...em-odcinki,122/

• 0

#7 Mikaa

Mikaa

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 18.02.2014, 08:46

http://www.natmed.pl/    całkiem fajna strona poświęcona świadomemu patrzeniu na świat, także dużo tam jest o zdrowiu

• 0

#8 kabat_one

kabat_one

I'm an aligator

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 387 Postów:

Napisany 18.02.2014, 09:49

"Oficjalną naukę i kłamstwa" xD Bądź poważny. Założyłem temat o zdrowiu, a nie o jakichś niepotwierdzonych teoriach z wątpliwego źródła. Koniec dyskusji.

Tak się składa, że siedzę w tym naukowym światku ;) I to co misternight napisał, lepiej bym nie ujął. Kim są naukowcy żeby dyktować co jest prawdziwe? Jeden odkryje że coś szkodzi, drugi że pomaga... i tak dalej.  Nie biję do oldschoolowych sław, którzy naukę traktowali jako pasję, ulepszając ten świat, a nie publikując naciągane fakty dla pieniędzy.

Dla tych co chcą zjeść tanio, zdrowo i to co rośnie dookoła nich :) Polecam książkę, Dzika Kuchnia - Łukasz Łuczaj. (Dla kolegi tym lepsza że napisana przez naukowca).

• 0

#9 mlodzieniec

mlodzieniec

Bywalec

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 Postów:

Napisany 18.02.2014, 23:58

Eh, chciałem tego uniknąć, ale ok:

1. Nie powiedziałem (i nie twierdzę), że tzw. "oficjalna nauka" jest 100% prawdziwa, a każdy naukowiec to szlachetny osobnik dążący do poprawy świata.

2. Moje poglądy nie są ważne w tym temacie i nie zamierzam o nich dyskutować.

3. Tematem jest zdrowe odżywianie.

Mam nadzieję, że wszystko ok :) dzięki za polecenie książki, sprawdzę na necie-wygląda ciekawie :)

• 0

#10 Valentina

Valentina

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 136 Postów:

Napisany 19.02.2014, 17:40

Młody nie przeżywaj :) 

• 1

#11 mlodzieniec

mlodzieniec

Bywalec

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 149 Postów:

Napisany 19.02.2014, 22:13

Haha :P

• 0

#12 Attyla

Attyla

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 83 Postów:

Napisany 03.11.2015, 23:36

Załączam plik arkusza kalkulacyjnego, który może się przydać. Zawiera wartości odżywcze różnych produktów. Zrobiłem to w celu przeliczania jakie jest dobowe spożycie określonych składników (B = białka, T = tłuszcze, W = węglowodany). Sam nie używam, bo nie mam czasu mierzyć codziennie na wadze ile czego zjadam. Ale jeśli ktoś jest zawzięty to da radę. Wartości w przeliczeniu na 100 g dla każdego produktu wziąłem ze strony zasadyzywienia.pl

Załączone pliki

• 0

#13 Shin

Shin

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 270 Postów:

Napisany 02.12.2015, 01:07

seria filmów "wiem co jem" 

http://tvnplayer.pl/...em-odcinki,122/

Program nawet ciekawy, zwłaszcza w momencie, gdy wymieniają składniki powszechnie spożywanych produktów oraz omawiają ich właściwości. Największy ból w tym programie to prowadząca. Nie mogę pojąć tego, jak można prowadzić program poświęcony dietetyce, mówić co jest szkodliwe dla zdrowia, jednocześnie wyglądając, jak okaz osoby, która żre co popadnie. To jakby osoba otyła mówiła ci, jak zrobić rzeźbę na siłowni...

• 0

#14 Gość_Moscati_*

Gość_Moscati_*
  • Goście

Napisany 02.12.2015, 07:31

http://www.akademiawitalnosci.pl/

Nie znam lepszej strony o tej tematyce. Polecam, jednak nie ponoszę odpowiedzialności za godziny spędzone przy komputerze...:) 

• 1

#15 Shin

Shin

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 270 Postów:

Napisany 02.12.2015, 09:52

http://www.akademiawitalnosci.pl/

Nie znam lepszej strony o tej tematyce. Polecam, jednak nie ponoszę odpowiedzialności za godziny spędzone przy komputerze... :)

Dosyć ciekawa strona, poza tym dużo lepiej spędzać czas na przydatnych artykułach, niż trwonić go w onanizm. Od siebie mogę dorzucić dosyć, ciekawą stronę, o dietetyce i nie tylko.

http://www.webmd.com/

• 0

#16 trojkat

trojkat

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 198 Postów:

Napisany 08.12.2015, 20:57

sfd, kfd, body factory - jak dla mnie 3 najlepsze polskojęzyczne fora, na których jest bardzo dużo informacji na temat zdrowego odżywiania, odchudzania, różnych treningów, itd. Polecam :)

• 0

#17 StaryWyjadacz

StaryWyjadacz

Początkujący user

• Banici
  • Pip
  • 48 Postów:

Napisany 24.05.2016, 22:07

Popieram posta wyzej. W 100% polecam sfd i kfd,a zwlaszcza sfd

#18 Maartra

Maartra

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 21.11.2016, 12:25

Ja powoli przechodzę na zdrowe odżywianie, ale wydaje mi się że to przede wszystkim trzeba poczuć ;) Możesz dużo rzeczy dowiedzieć się z książek, ale przede wszystkim samodzielnie wiele rzeczy można zrobić, zdecydować się na coś. W pierwszej kolejności na pewno od razu nie rezygnuj ze swoich wszystkich starych przyzwyczajeń, szczególnie jeżeli były one bardzo złe. Lepiej jest stopniowo zmieniać swoje nawyki. Nie warto wydawać pieniędzy na wszystkie bio/eko produkty. Jednak warto znaleźć lokalnych dostawców, czytać wszystkie etykiety. Wprowadzić warzywa, owoce, zioła, wszystkie elementy które pobudzają organizm.

• 0

#19 Szymonn

Szymonn

z problemami

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 Postów:

Napisany 21.11.2016, 14:19

I jeśli ktoś na codzień nie jada ciemnego pieczywa to polecam nie zapychać się nim od razu. Nadmiar błonnika to jest coś strasznego :s
  • 0

#20 anula

anula

Weteran

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3556 Postów:

Napisany 07.02.2017, 08:15

przede wszystkim ustalić jakie jest moje zapotrzebowanie kcal, można to zrobić używając 

http://potreningu.pl/calculators/bmr

wychodzą dwie wartości:

- wskaźnik BMR (niższa wartość) to ilość kcal którą spala organizm w stanie spoczynku czyli na przykład w stanie śpiączki, żadnego ruchu, tylko podtrzymywanie czynności życiowych. Poniżej tej wartości wchodzimy w stan głodówki, organizm zamiast spalać tkankę tłuszczową, wszystko stara się odkładać na później co powoduje, że pomimo iż b mało jemy (np dieta 1200 kcal) to i tak albo nie chudniemy, albo chudniemy ale z efektem jojo (bo ile można być na głodówce?)

- wskaźnik o nazwie "aby utrzymać wagę" to ilość kcal, która jest potrzebna nam do życia włączając w to ruch.

Wszystkim wydaje się, że dużo jedzą i dlatego tyją a prawda jest taka, że jedzą nieprawidłowo bo trzeba jeszcze patrzeć na podział makro (tłuszcze / węgle oraz bialko), które jest u nas zaburzone. Dużo kobiet ogranicza tłuszcze (to jest zabójcze dla naszej gospodarki hormonalnej), dorzucając sobie węglowodany. 

więcej można dowiedzieć się na grupach na fb, na przyklad "Jedz i Chudnij"

http://www.calculato...tit=0&x=71&y=16

ten kalkulator też jest niezły, ale nieprawidłowo pokazuje ilość kcal którą powinniśmy spożywać jeśli chcemy schudnąć.

Prawidłowe podejście do odjęcie od wyniku ok 10-15% (nie więcej!)

• 0

Także oznaczono tymi tagami: jedzenie, odżywianie się, odżywianie, zdrowie