Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomocy, hakerzy

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Artyom

Artyom

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 14.01.2014, 20:11

Hej, mam taki problem: ktoś do mnie napisał maila, podszywając się pod byłego mojej dziewczyny. Z początku nie zwróciłem uwagi na adres mailowy i uwierzyłem, że to on. Facet (albo kobieta) podesłał mi fragment jej rozmowy na FB z jej byłym, w której to pada jeden głupi żart, który naturalnie mi się nie spodobał.

Pogooglowałem trochę o wyciąganiu IP z wiadomości email i ustaliłem tyle, ile chyba można w danej ustalić - że mail wysłano z jednego, konkretnego miasta.

I tu mam pytanie: co mogę dalej zrobić? Czy coś się w ogóle da zrobić? Dysponuję jedynie jego adresem IP i miastem, no i jego adresem mailowym, który jest na 99% sfałszowany i pewnie do niego nie sięgnie nigdy więcej.

Logowałem się jego loginem na yahoo mail, której ten ktoś użył, i użyłem opcji przypomnienia hasła - jego numer kończy się na 00, choć oczywiście nie jestem na tyle naiwny by sądzić, że to prawdziwy numer.

Tak więc: co mogę zrobić? Są jakieś metody, które mogę zastosować we własnym zakresie? Są jakieś firmy, które się tym zajmują?

• 0

• Goście

Napisany 14.01.2014, 20:48

To spróbuj zobaczyć z jakiego miejsca jest dla innych widoczny Twój adres IP, tylko nie zdziw się jeśli pokaże, że łączyłeś się z drugiego końca Polski :D 

Jeśli to był żart to sobie odpuść. Później są problemy i niedomówienia w znalezionych prywatnych wiadomościach. Jeśli naprawdę coś jest na rzeczy wyczujesz to po jakichś innych dziwnych zachowaniach, ale nie wpadnij w obsesje śledzenia...

• 0

#3 QqraA

QqraA

Dobry gips nie jest zły.

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2702 Postów:

Napisany 14.01.2014, 20:58

zadaj sobie pytanie, jaka szkode ktos Ci wyzadzil i co chcesz dalej osiagnac - do czego to moze prowadzic

to moze wystarczyc by przestac zajmowac sie tym "problemem"

• 0

#4 Artyom

Artyom

Bywalec

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 14.01.2014, 21:19

Panowie, nie próbuję śledzić dziewczyny, nie próbuję znaleźć tego kogoś żeby dowiedzieć się co on tam jeszcze może o niej wiedzieć, czy nie ma ona jakiś grzeszków. Próbuję jakoś dotrzeć kto to może być

• 0

#5 QqraA

QqraA

Dobry gips nie jest zły.

• Moderatorzy
  • 2702 Postów:

Napisany 14.01.2014, 21:29

ktokolwiek

jak umial uzyc czyjegos konta to na pewno nie bedziesz w stanie dowiedziec sie kto to - daj sobue spokoj

co Ci to pomoze taka wiedza?

Jesli jednak Twoja osobista paranoja nie daje Ci spac to szukaj na innych forach a nie na tym (wpadnij potem pochwalic sie ile czasu straciles uzyskujac NIC)

• 0

#6 QqraA

QqraA

Dobry gips nie jest zły.

• Moderatorzy
  • 2702 Postów:

Napisany 15.01.2014, 09:11

Zeby nie bylo - ze robie OT - pamietaj o ataku emacsem przez sendmail - mam nadzieje ze pomoglem

• 2

#7 kabat_one

kabat_one

I'm an aligator

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 390 Postów:

Napisany 16.01.2014, 20:27

Szukanie po ip da ci tyle co nic, zlokalizujesz miejscowość, położenie komputera, ale nie człowieka.  Rozumiem twoje motywy, coś cię mocno ruszyło że temat zakładasz, ale daj pan spokój, nie można traktować poważnie internetowego prowokatora. Co innego bezpośrednia konfrontacja   :diablo:

Panowie, nie próbuję śledzić dziewczyny, nie próbuję znaleźć tego kogoś żeby dowiedzieć się co on tam jeszcze może o niej wiedzieć, czy nie ma ona jakiś grzeszków. Próbuję jakoś dotrzeć kto to może być

Tak się tylko mówi ... Później zabawa w detektywa staje się samonakręcającą obsesją.

Filozoficzne reasumując...

Czasem lepiej czegoś nie wiedzieć, niż wiedzieć ;)

A jeżeli chcesz coś wiedzieć, to wiedz, że ta wiedza przyprawi cię z reguły tylko o ból i niewygodne fakty.

Ten post był edytowany przez kabat_one dnia: 16.01.2014, 20:29

• 0

#8 mar1000

mar1000

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 Postów:

Napisany 19.01.2014, 17:33

Logowałem się jego loginem na yahoo mail, której ten ktoś użył, i użyłem opcji przypomnienia hasła - jego numer kończy się na 00, choć oczywiście nie jestem na tyle naiwny by sądzić, że to prawdziwy numer.

Nie wiem czy masz cały numer, ale jeśli tak to jest raczej prawdziwy. Z tego co pamiętam do założenia konta na yahoo trzeba przejść weryfikację sms więc ten ktoś, albo podał swoj numer, albo musiał biegać do sklepu po starter.

• 0