Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zostać terapeutą uzależnień sksualnych?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shaleye

Shaleye

Wyga

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 601 Postów:

Napisany 15.06.2013, 14:24

Jak w temacie.

Szczególnie cenne wypowiedzi osób z grupy "specjaliści".

Jakie szkolenia, szkoły, kursy są najlepsze by rozpocząć współpracę z ośrodkami za granicą lub własną praktykę?

Czy konieczne są studia wyższe z dziedzin filozofia, pielęgniarstwo, itp? Czy można być dobrym terapeutą z wykształceniem w ramach szkoły średniej?

Dziękuję i pozdrawiam!

• 0

#2 Gość_babol_*

Gość_babol_*
  • Goście

Napisany 15.06.2013, 23:13

może psychologia?

• 0

#3 Patchfinder

Patchfinder

Kto

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 884 Postów:

Napisany 16.06.2013, 20:42

Terapeuta musi ukończyć studia medyczne lub humanistyczne np. pedagogikę, psychologię itd. Później jest kilkuletnie szkolenie i odbycie wymaganej liczby godzin własnej terapii w wybranym nurcie terapeutycznym. Ze średnią szkołą zdaje się nie ma co startować.

Polecam książkę - "Psychoterapia po ludzku".

Tam jest opisany cały proces uzyskania dokumentu.

• 0

#4 psNadie

psNadie

Sherlock

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 679 Postów:

Napisany 16.06.2013, 21:29

http://www.kul.pl/st...,art_30911.html

• 1

#5 Shaleye

Shaleye

Wyga

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 601 Postów:

Napisany 17.06.2013, 20:57

Czy wiecie może jakie doświadczenie/wykształcenie jest preferowane wobec terapeuty za granicą? Irlandia na przykład..

Czytałem o kursach na terapeutę. Ponoć nie trzeba wykształcenia wyższego. Takie coś znalazłem w sieci:

"Po pierwsze rozróżniamy dwa zawody: instruktor terapii uzależnień i specjalista psychoterapii uzależnień.
Instruktorem możne być każda osoba która ukończyła szkole średnią.
Specjalista to osoba z tytułem magistra z: medycyny, pielęgniarstwa, psychologii, pedagogiki, resocjalizacji, nauk o rodzinie, teologii, filozofii. Jak widzisz nie może to być praca socjalna.
Szkolenie na terapeutę obejmuje ok. 2 lata kursu i staż kliniczny. Zjazdy odbywają się zwykle raz na miesiąc. Następnie zdaje się egzamin certyfikacyjny.
Aby przystąpić do szkolenia trzeba mieć 2 lata doświadczenia w pracy w ośrodku uzależnień lub ukończyć jeszcze wcześniej krótkie szkolenie(max. 6 miesięcy)."

Czy to rzetelne informacje? Na czym polega różnica instruktor terapii uzależnień VS specjalista psychoterapii uzależnień ?

• 0

#6 Gość_iruda_*

Gość_iruda_*
  • Goście

Napisany 18.06.2013, 20:41

Czy wiecie może jakie doświadczenie/wykształcenie jest preferowane wobec terapeuty za granicą? Irlandia na przykład..

Czytałem o kursach na terapeutę. Ponoć nie trzeba wykształcenia wyższego. Takie coś znalazłem w sieci:

Czy to rzetelne informacje? Na czym polega różnica instruktor terapii uzależnień VS specjalista psychoterapii uzależnień ?

na uprawnieniach: terapeuta jest samodzielnym zawodem, z inną odpowiedzialnością, instruktor pracuje w pewnych ramach, pod nadzorem

instruktorami zostają np. trzeźwi alkoholicy, po wieloletniej terapii

• 0

#7 Shaleye

Shaleye

Wyga

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 601 Postów:

Napisany 18.06.2013, 22:39

dziękuję!

• 0