Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Rozwiązany] Chcę was tylko ostrzec

• Zamknięty Ten temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 manko

manko

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 16.10.2012, 10:32

Witam,

Nie wiem czy wszyscy którzy piszą na tym forum wiedzą o powszechnym szpiegowaniu przez internet. Niektórzy ludzie mają jakiś specjalny program do szpiegowania przez internet - ponoć sam dostawca neta im to udostępnia.
Mogą więc widzieć co robicie w internecie...Czy nie przeszkadza wam pisanie na tym forum tylu rzeczy o sobie w sytuacji gdy najbliższa osoba - sąsiad, znajomy może to wszystko widzieć?

Ten post był edytowany przez manko dnia: 16.10.2012, 10:36

• 0

#2 Artyom

Artyom

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 16.10.2012, 10:48

*
POPULARNY POST!

Pisałem nieco dłuższego posta, ale co tu się rozwlekać...jestem całkiem pewien, że mój sąsiad spędza swoje dni na szpiegowaniu tego co robię w Internecie. Czyta moje posty na temat mojej erotomanii i tego jak ją przeżywam, a potem skrzętnie to zapisuje i archiwizuje. Jego życie jest tak ubogie, że siedzi tutaj ze mną całe dnie, a potem myśli jak mnie zaszantażować i na jaką kwotę. Jakby tu w ogóle była możliwość zaszantażowania. Komu miałby to zdradzić? Rodzina wie, przyjaciele wiedzą, znajomych to nie obchodzi, dziewczyny nie mam. Potencjalnemu pracodawcy? Ewentualnie tak. Najpierw niech tylko mi znajdzie tego pracodawcę i załatwi u niego pracę :-)

Wydaje mi się, że gdyby dostawca neta udostępniał ludziom "jakiś specjalny program do szpiegowania przez Internet", to szybko by wybuchła taka afera, że dostawca zwinąłby interes w przeciągu tygodnia.
  • 5

#3 manko

manko

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 16.10.2012, 11:01

Tak dostawca neta udostępnia taki program ale ci którzy szpiegują się do tego nie przyznają. To jest taka umowa społeczna.... Możesz mówić co chcesz ale to prawda.
  • 0

#4 Artyom

Artyom

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 16.10.2012, 11:09

Tak dostawca neta udostępnia taki program ale ci którzy szpiegują się do tego nie przyznają. To jest taka umowa społeczna.... Możesz mówić co chcesz ale to prawda.

To musi być spisek. Prawdopodobnie niemieckich kryptonazistów oraz masonów - tych samych, którzy byli w Smoleńsku.

A tak na poważnie....skoro tyle o tym wiesz, to może powiesz też który dostawca neta?
  • 2

#5 manko

manko

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 16.10.2012, 11:29

Z tego co wiem to każdy dostawca neta - bo działa w całej polsce chyba...
  • 0

#6 grzesiek_1

grzesiek_1

Zadomowiony

• VIP
  • PipPipPipPipPip
  • 297 Postów:

Napisany 16.10.2012, 15:02

*
POPULARNY POST!

Przede wszystkim Manko, co rozumiesz przez określenie "dostawca neta"? Bo to jest zbyt ogólne i musisz to sprecyzować.

Tak naprawdę pod tym pojęciem kryje się tysiące rzeczy. Taka firma, z którą Ty podpisujesz umowę o świadczenie usługi przesyłu danych to marka stworzona dla konkretnego celu. Zazwyczaj wydzielona z większego przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego tak, żeby ładnie to wyglądało marketingowo. Z kolei to przedsiębiorstwo telekomunikacyjne świadczy swoje usługi w oparciu o istniejącą sieć telekomunikacyjną. W większośc przypadków stworzenie struktóry tej sieci zostało powierzone całkowicie innej specjalizującej się w tym firmie, do której należy wykorzystywana infrastruktura. Idąc dalej do tworzenie tej infrastruktury zostało zaangażowane tysiące drobnych podwykonaców w swoich okręgach, którzy rozliczali się ze zleceniodawcą na zasadzie należności za wykonaną usługę. Dochodzi jeszcze kolejny podwykonawca, czyli monter, który zakłada Ci w domu okablowanie i uruchamia usługę. W to, żebyś Ty miał internet w domu jak się okazuje, zaangażowanych musi być wiele osób i firm, więc to co mówisz jest po prostu nierealne. Tam, gdzie wie więcej, niż jedna osoba, to zawsze się wyda.

Na dodatek to jest Polska. Opóźnienia w płatnościach i oczekiwanie na zapłatę za FV to norma. Niejeden wkurzony podwykonawca już dawno narobiłby dymu, a takie spiskowe teorie są po prostu zabawne. Pominę już to co z tego by mieli? Zamiast pracować to by podsłuchiwali? Owszem, z technicznego punktu widzenia jest to jak najbardziej możliwe, za to z realnego nie. Przesył danych jest filtrowany na wybiórcze frazy, ale tylko w celach bezpieczeństwa narodowego. Ustawa zabrania przechowywania danych identyfikowalnych, dlatego całość transmisji jest przechowywana jako dane identyfikowalne tylko na żadanie. W praktyce trwa to około 15 minut i wymaga bardzo ważnych papierów wykonawczych.

Mówiąc o szpiegowaniu przez sąsiada masz na myśli szantaż? Chciałbym widzieć jak do delikwenta przychodzi sąsiad i mówi mu, że go od roku szpieguje. Znając porywczość Polaków i stosunki sąsiedzkie skończyłby na oddziale ratunkowym albo w piachu.

Popadasz w paranoję jak Ci wszyscy gimnazjaliści dla których legendą wręcz stał się adres IP. Czasami jak słyszę ich rozmowy czy czytam wypociny w internecie o tym jak oni "hakują" komputery mając czyjś adres IP, to płakać mi się chce ze śmiechu. :) To informacja ogólnodostępna jak numer rejestracyjny samochodu. A to, że spiszesz rejestrację samochodu nie oznacza, że dostaniesz się do środka i uruchomisz go. Niemniej stało się to już legendą i strach się bać normalnie. :)

Nie zawracaj sobie takimi spiskowymi teoriami głowy. Uwierz, że są na świecie setki tysięcy osób ważniejszych od Ciebie, więc dlaczego akurat Ciebie ktoś miałby szpiegować? Jesteś celebrytą lub gwiazdą z WallStreet defraudującą miliardy dolarów? Nie? Więc nie masz się czym martwić.
  • 9

#7 Abigail

Abigail

Maniak

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 Postów:

Napisany 16.10.2012, 16:17

Jeden morał z tej historii, mieć trochę rozsądku i wiedzieć co się pisze. Wcale do końca nie jesteśmy anonimowi, szczególnie jak korzystamy
z komputera w miejscach publicznych (np.biblioteki). Nasze nicki zapisują się w pamięci komputera. Nie podawać prywatnych swoich danych. Chronić swoją anonimowość na ile to jest możliwe.
  • 0

#8 Another

Another

Krywań

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 264 Postów:

Napisany 16.10.2012, 19:57

Nie wiem czy wszyscy którzy piszą na tym forum wiedzą
Niektórzy ludzie mają jakiś specjalny program do szpiegowania przez internet
ponoć sam dostawca neta im to udostępnia.
Mogą więc widzieć co robicie w internecie.
Z tego co wiem to każdy dostawca neta - bo działa w całej polsce chyba...

Chyba chyba, chyba chyba... chyba zjadłem wieloryba :) No bo masło jest maślane, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka; chyba...
W zasadzie grzesiek_1 się konkretnie poświęcił i wyczerpał temat. :hi:
Autora odsyłam jeszcze do literatury technicznej z zakresu podstaw systemów i sieci komputerowych :)

Problem rozwiązany - temat wyczerpany.

Ewentualne uwagi i wątpliwości prosimy kierować do obsługi forum.

[Ta wiadomośc została wygenerowana automatycznie]
  • 2

#9 QqraA

QqraA

Dobry gips nie jest zły.

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2623 Postów:

Napisany 16.10.2012, 21:15

Panowie!

Nie robcie czlowiekowi wody z mozgu!

ONI tu sa!
Zawsze byli i szpieguja nas na potege!

Sam widzialem jak podlaczali takie urzadzenie do internetu w Poznaniu i Gorzowie!

Jednak mozecie byc spokojni - sa ludzie, ktorzy dbaja o bezpieczenstwo kazdego z nas i nie pozwalaja sledzic wpisow na onanizm.pl - sa specjalne jednostki oddelegowane do tego.
Niestety to kosztuje...

Jak ktos chce byc bezpieczny - to mozekontaktowac sie ze mna. Moge reprezentowac interesy oanistow przed ta organizacja.
Prosze o kontakt wszystkich potrzebujacych.
Dla tego forum mamy przygotowane upusty !

Trzeba sie w koncu wspierac. Walczcie!!!

Q.

PS. Uwazajcie zeby ktos wam nie wyedytowal emacsa przez shella uzywajac poisoningu trustow z basha!
  • 3