Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bieganie

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
126 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gofer

Gofer

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Postów:

Napisany 03.01.2014, 10:15

Myślę, że koledzy, których cytuję poniżej nie obrażą się, żeprzenoszę tenn wątek z tematu Wecana do tego tematu.

Jeżeli chodzi o mnie to nastawiam się na październikowy maraton w Poznaniu.

Kto chętny na grupę wsparcia dotyczącą przygotowań do maratonu (albo chociaż półmaratonu) 2014?

Okej, zaczynam zabawę w drugi maraton  :)

Celem w tym roku było ukończenie tego biegu, co się udało (czas 4:21:14).

We wrześniu 2014 zamierzam złamać granicę 3:30, w najgorszym wypadku 3:45.

2 treningi już za mną. Na razie przypominam mojemu organizmowi co to wysiłek. Powiem szczerze, że po 3 miesięcznej przerwie od biegania ruszenie [beeep] i pokonanie 6 km to było wspaniałe uczucie. Poczułem, że żyję. Brakuje mi wysiłku, codziennej diety, przestrzegania określonych rzeczy - wtedy czuję, że naprawdę żyje  :) Będę tutaj prowadził dziennik moich przygotowań, jak również nie zaniedbam pisać o codziennym moim życiu. To tylko jedno z moich postanowień noworocznych o których nie będę tutaj pisał bo nie widzę powodu dla którego miałbym to robić. Jak coś uda mi się osiągnąć to nie omieszkam wspomnieć  :)

Pozdrawiam i życzę Wam sukcesów w nadchodzącym 2014r. 

Też myślę (dosyć poważnie) o ukończeniu maratonu w przyszłym roku. Myślę o Poznaniu, bo z tego co czytałem, jest przyjazny dla początkujących, a i termin umożliwi mi podjęcie skutecznych przygotowań. Biegam od dawna (z przerwami), więc 9 miesięcy powinno mi wystarczyć na jakiś taki czas podobny do Twojego tegorocznego. W kwietniu wystartowałbym w półmaratonie również w Poznaniu. Ty na drodze swoich przygotowań miałeś półmaraton?

Ja decydując się na maraton nie patrzyłem na profil trasy, bo szczerze mówiąc to nie ma wielkiego znaczenia jeśli dobrze się przygotujesz. 

U mnie było tak, że zanim zdecydowałem się na przebiegnięcie maratonu to wystartowałem w biegu na 10 km. Spodobała mi się idea biegania i chwilę po ukończeniu biegu zdecydowałem, że w niedługim czasie pobiegnę półmaraton. 7 tygodni później byłem na mecie z niezłym czasem. Półmaraton jest ważny, ale nie niezbędny. Podczas swoich przygotowań prawdopodobnie będziesz biegł trochę dłuższe dystanse. Najważniejsze w treningu są wybiegania, bez nich nie myśl o maratonie. 

Jakbyś miał jakieś pytania, wal śmiało.

Z teorią o wybieganiach i innych takich rzeczach jest u mnie nie najgorzej. Kupiłem sobie kiedyś książkę Dariusza Sidora: "Ukończyć maraton cz. 1 DEBIUT". Tobie pewnie pomogłaby nieco "cz. 2 REKORD". To wydanie co ja mam jest z 2003 roku. Pod względem metodyki treningu pewnie wiele się od tamtego czasu nie zmieniło, co najwyżej technika poszła do przodu i już nie ma na przykład takiego problemu, o którym wspomina autor, czy lepiej biegać odmierzając czas czy dystans. Dzisiaj w dobie dołączonych do telefonów komórkowych urządzeń GPS można rejestrować oba te parametry niezależnie od miejsca treningu (no może poza tunelami i jaskiniami  :))

(2013-12-28) Trening nr 3. Spokojny bieg w zakresie WB 1 5 km + 5 przebieżek 5 x 100m. 

(2013-12-29) Trening nr 4. Spokojny bieg w zakresie WB 1 6 km + 5 przebieżek 5 x 100m

@Gofer

W takim razie widzę, że znasz się na rzeczy  ;) Od kiedy rozpoczynasz przygotowanie? Wybrałeś już plan treningowy wg którego będziesz trenował?

Czołem Panowie. Widzę, że mamy podobny cel. Ja również zamierzam wystartować za parę miesięcy. Zastanawialiście się gdzie pobiegniecie? Ja najbardziej poważnie myślę nad Krakowem w połowie maja. Może byśmy coś razem podziałali jak oczywiście nie macie nić przeciwko spotkaniu w realu osób z forum:). Co do mojego przygotowania to 2 lata temu dość mocno przygotowywałem się do maratonu (biegałem tygodniowo po 40 - 50 km). Jednak zrezygnowałem z powodu młodego wieku usłyszawszy jakieś rady, że lepiej z tym trochę poczekać. Dajcie znać co uważacie o pomyśle wspólnego wystartowania.

@wecanstopit,

gratuluję pozytywnych zmian w Twoim życiu. oby tak dalej

Też planuję 3:30 w Warszawie we wrześniu:)

Bliższym celem jest złamanie 40 min na 10 km, gdzieś na początku wiosny. Wczoraj w ramach przygotowań startowałem z biegu z cyklu GrandPrix zBiegiem Natury na 5 km. Czas 20:48, co po świątecznym obżarstwie i ogólnie niewielkiej ilości przebiegniętych kilometrów w grudniu uznaję za dobry czes.

Jeśli chodzi o jakiś wspólny start, jestem za:)

Powodzenia w Waszych przygotowaniach

Witam  :)

Ja planuję Orlen Warsaw Marathon we wrześniu - w grę wchodzi również inne miasto, więc jestem otwarty na propozycje.

W połowie maja dla mnie to zdecydowanie za wcześnie. 

Dziękuję za gratulacje.

40min..życzę powodzenia! Ja póki co przypominam organizmowi co to wysiłek hyhy, i w głównej mierze zacznę przygotowania już pod kątem maratonu. 

5 km w czasie 20:48 to bardzo dobry wynik IMO. Chyba długo trenujesz prawda? 

Co do maratonu, to ja będę się przygotowywał wg planu Skażyńskiego, a Ty?

A Orlen nie jest czasami gdzieś koło marca?

Biegam od jakichś 3 lat. Powiem szczerze, nie korzystam z profesjonalnych planów treningowych. "Układam je" sam, choć to na zasadzie 3-4 treningi w tygodniu, na przemian siła biegowa, interwały, przebieżki, wybieganie, stopniowo zwiększając  obciążenie.

• 0

#22 Gość_Bruce Wayne_*

Gość_Bruce Wayne_*
  • Goście

Napisany 03.01.2014, 10:24

OWM jest w kwietniu... we wrześniu jest maraton warszawski

• 0

#23 Wecanstopit

Wecanstopit

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 183 Postów:

Napisany 03.01.2014, 12:13

Jeden grzyb. :)
  • 0

#24 Gość_Bruce Wayne_*

Gość_Bruce Wayne_*
  • Goście

Napisany 03.01.2014, 12:49

jest różnica przygotować się na wrzesień a na kwiecień...
  • 0

#25 Wecanstopit

Wecanstopit

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 183 Postów:

Napisany 03.01.2014, 13:39

Owszem,ale pomyliłem nazwy imprez a nie miesięcy.
  • 0

#26 Spadochroniarz

Spadochroniarz

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 206 Postów:

Napisany 03.01.2014, 14:40

Świetnie, że Gofer uporządkować to wszystko. Mam nadzieje że wspólnie będziemy się tutaj motywować do treningów.

Widzę, że jednak nie za bardzo jesteście chętni na wspólny start, bo jak na razie wszyscy wybierają inne imprezy.

Co do motywacji to z mojej strony mogę polecieć Wam wszystkim bardzo fajny i prosty sposób. Otóż zapiszcie się już teraz na zaplanowaną imprezę i koniecznie wpłaćcie już opłatę startową. Ja już coś takiego uczyniłem. Będzie Wam dużo ciężej zaprzestać treningów wiedząc, że już jakieś środki pieniężne w to zainwestowaliście. U mnie jak na razie działa to idealnie:)

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

• 0

#27 woojnar

woojnar

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 89 Postów:

Napisany 04.01.2014, 09:54

Myślę że "imprezy główne" ciężko będzie wspólnie dostosować, jeśli już układa się w głowie plan przygotowań do nich.

póki co mamy:

1x Kraków w maju

2x Warszawa we wrześniu

1x Poznań w październiku

Jeśli nie tam, to może gdzieś podczas krótszych startów w ramach przygotowań - 10, 15, 21 km?

http://www.maratonyp...pl/mp_index.php - tutaj jest kalendarz imprez na 2014, może uda się wybrać coś stąd.

Może też macie jakieś imprezy które warto było by odwiedzić ponownie? Ja polecam Bieg "o złote gacie" w Brzeszczach k Oświęcimia - 10 km, w ub. roku impreza była na początku marca. W tym roku również się tam wybieram

pozdrawiam

Ten post był edytowany przez woojnar dnia: 04.01.2014, 10:47

• 0

#28 woojnar

woojnar

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 89 Postów:

Napisany 04.01.2014, 15:25

co powiecie na 5km/15km  w stolicy za 2 tyg?

19.01 jest XXXI Bieg Chomczówki na 15 km i IX Bieg o Puchar Bielan na 5 km. Na ten pierwszy  zostało ok 100 miejsc na liście rezerwowej. Na drugi zapisy jeszcze trwają. Planuje wystartować na tym krótszym dystansie. Ktoś jeszcze? 

pozdrawiam

• 0

#29 Spadochroniarz

Spadochroniarz

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 206 Postów:

Napisany 04.01.2014, 19:58

Wojnar - szacun, że chce Ci się ze śląska do stolicy jechać by pobiegać. Ale czy nie lepiej coś w okolicy poszukać. Po sąsiedzku mamy coś takiego http://www.fsis.pl/n...h-marzeń.html. Biegłem tam 2 lata temu i impreza naprawdę godna polecenia. Jak by nie fakt, że zacząłem (po długiej przerwie) biegać od Nowego roku (2 treningi:)) to bym na pewno biegł. Co do ,,złotych gaci" to jak najbardziej jestem chętny:)  

• 0

#30 woojnar

woojnar

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 89 Postów:

Napisany 04.01.2014, 20:13

Warszawa zaproponowałem z 2 powodów

-"dla nas" -jako taka uniwersalna propozycja, bo nie wiem skąd jesteście. Grunt stolicy jest taki myślę neutralny, no i dystans do ogarnięcia dla wszystkich:)

- dla siebie-  jako poniekąd opisany przez Ciebie sposób na motywację:P Bo tego samego dnia mogę startować na 5 km u siebie, w kolejnym biegu GrandPrix zBN, ale pewnie potraktował bym go tylko jako trening. Widząc ten sam dystans w Warszawie podczas większej imprezy od razu wykreował mi się cel - złamać 20 minut, przez co najbliższe treningi były by realizowane bardziej sumiennie:)

co do "złotych gaci" nie ma jeszcze oficjalnej daty, ani inf czy w ogóle to się odbędzie. mam nadzieję, bo te 40 minut chciałem łamać właśnie tam :)

• 0

#31 Wecanstopit

Wecanstopit

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 183 Postów:

Napisany 05.01.2014, 19:21

Co do wspólnego startu, ja planuję w kwietniu uczestniczyć w półmaratonie. Z tego co się orientuje w Krakowie organizowany jest co roku taki bieg i prawdopodobnie tam wystartuje. Jakby ktoś miał ochotę dołączyć to zapraszam.

Ten post był edytowany przez Wecanstopit dnia: 05.01.2014, 19:27

• 0

#32 Gofer

Gofer

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Postów:

Napisany 05.01.2014, 22:32

Ja właśnie też planuję półmaraton w kwietniu, ale w Poznaniu http://halfmarathon.poznan.pl/ (6 kwiecień 2014). Maraton chcę ukończyć w Poznaniu, więc przy okazji półmaratonu poznałbym miasto i organizatorów. No i stosunkowo niedaleko mam z pomorza.

Ten post był edytowany przez Gofer dnia: 05.01.2014, 22:33

• 0

#33 Gość_Bruce Wayne_*

Gość_Bruce Wayne_*
  • Goście

Napisany 05.01.2014, 22:47

też tam będę

• 1

#34 Gofer

Gofer

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Postów:

Napisany 09.01.2014, 15:53

Przez długi czas żyłem w przekonaniu, że buty do biegania kosztują jakieś 300 zł. albo drożej. Do czasu, gdy natrafiłem na ten wpis blogowy: http://www.pawelbieg...nie-do-zdarcia/

Powiem tak: przeczytałem, zakupiłem, wypróbowałem!

Co prawda nie zapłaciłem za nie 50 zł, tylko 60 zł (widocznie inflacja robi swoje), ale i tak współczynnik cena/jakość w mojej ocenie to 10/10 (przynajmniej po jednym treningu :))

• 0

#35 Shin

Shin

Zadomowiony

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 270 Postów:

Napisany 11.01.2014, 14:37

Ciekawi mnie, jako iż jestem na dzień dzisiejszy osobą biegającą w celu rekreacyjnym ile czasu trwają wasze przygotowania do takiego maratonu i na jaki dystans zdarzało wam się biegać ;)?

• 0

#36 Spadochroniarz

Spadochroniarz

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 206 Postów:

Napisany 11.01.2014, 17:08

Szczerze to ja się zacząłem przygotowywać wraz z początkiem roku:). Postanowiłem, że w końcu przebiegnę maraton bo już od dawna jest to jeden z podpunktów z mojej listy marzeń. Miałem około półroczny okres przerwy od regularnego biegania ale mimo tego, zamierzam pobiec w połowie maja w Krakowie i myślę że taki okres przygotowania dla osoby aktywnej jest jak najbardziej wystarczający jeśli się nie ma jakiś wielkich założeń czasowych:)

• 0

#37 Wecanstopit

Wecanstopit

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 183 Postów:

Napisany 11.01.2014, 17:52

Spadochroniarz,skup się na najważniejszym elemencie treningu-wybieganiach. Jeżeli odpuścisz,szykuj się na ścianę w okolicy 30 km. Myślę,że jeżeli zrobisz wszystkie treningi starannie to zmieścisz się w przedziale 4:00-4:30,chociaż wiele będzie zależało od Twojej psychiki,kiedy spotkają Cię trudne momenty na trasie.
Życzę powodzenia w przygotowaniach!

Ten post był edytowany przez Wecanstopit dnia: 11.01.2014, 17:55

• 0

#38 Gość_Bruce Wayne_*

Gość_Bruce Wayne_*
  • Goście

Napisany 11.01.2014, 20:05

Ciekawi mnie, jako iż jestem na dzień dzisiejszy osobą biegającą w celu rekreacyjnym ile czasu trwają wasze przygotowania do takiego maratonu i na jaki dystans zdarzało wam się biegać ;)?

zrealizowane: półmaraton w październiku i 6 km w grudniu

cele: półmaraton w kwietniu, 10 w maju, 15 w czerwcu, maraton we wrześniu albo październiku (jeśli we wrześniu, to półmaraton w październiku)

przygotowuje się po prostu do startów, a tak ogólnie biegam 2-3 razy w tygodniu po 40-60 minut

• 0

#39 woojnar

woojnar

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 89 Postów:

Napisany 12.01.2014, 08:12

ja zacząłem biegać w lutym, pierwszy maraton ukończyłem we wrześniu (4:12:23), wiec po 7 miesiącach. po drodze do niego były jeszcze starty na 10, 15 i 21 km.

Pamiętam ze we Wrocławiu gdzie startowałem w swoim pierwszym maratonie, była również klasyfikacja dla uczestników akcji "i ty możesz zostać maratończykiem" czy jakoś tak. Jego uczestnicy przygotowywali się "od zera", i ich przygotowania były rozpisane na jakieś 9 miesięcy.

• 0

#40 Gofer

Gofer

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 304 Postów:

Napisany 12.01.2014, 23:04

Kilka razy biegłem na 10 km, a przygotowania trwają cały czas. No chyba, że akurat jest jakaś przerwa. :-) Natenczas przygotowuję się do półmaratonu w kwietniu, który będzie dla mnie pewną weryfikacją, a potem dalej mam zamiar trenować do maratonu w październiku. 

• 0