Skocz do zawartości

O kupnie komputera.

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_misternight_*

Gość_misternight_*
  • Goście

Napisany 08.07.2012, 18:55

Mam pytanie, czy zestaw:

Procesor Intel Core i5-2400 . 3,1 Ghz . 4 rdzenie
płyta główna 1155 , audio, LAN, H61
8GB DDR3 1333 Mhz
Karta graficzna GeForce GTS 450 1GB
Czytnik kart wewnętrzny
Nagrywarka DVD
Dysk 500 GB SATA
Obudowa ATX 600W
Klawiatura + Mysz

To dobry wybór dla mnie,
Komputer zamierzam wykorzystywać do pracy na Excelu i innych typu Office oraz do najnowszych gier piłkarskich -FIFA 12 oraz innych typu GTA.
Mam nadzieję, aby ten komp jak najdłużej wytrzymał (poprzedni, dość stary wytrzymał z 7-8 lat) oraz pracował dobrze.
  • 0

#2 N.N.

N.N.

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 Postów:

Napisany 08.07.2012, 21:13

Niezły ten sprzęt :) Moim zdaniem powinien spełnić Twoje wymagania. Obczaj wymagania sprzętowe FIFy i GTA, pomnóż przez dwa i zobacz, czy wystarczy.
  • 0

#3 Gość_falująca_sosna_*

Gość_falująca_sosna_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 09.07.2012, 06:58

zamiast kompa idź kup rower ;)
  • 0

#4 Fuszer

Fuszer

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 274 Postów:

Napisany 09.07.2012, 08:08

zamiast kompa idź kup rower ;)

Ja właśnie tak zrobiłem nie żałuje w 3 miesiące ponad 1000 km przejechane. Polecam
  • 0

#5 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4620 Postów:

Napisany 09.07.2012, 09:59

Komputer zamierzam wykorzystywać do pracy na Excelu i innych typu Office oraz do najnowszych gier piłkarskich

Zdecydowanie lepszym wyjściem byłby zakup komputera z niższej półki do prac biurowych, a do gier konsolę (np z Kinect).
  • 1

#6 Gość_Nautis12_*

Gość_Nautis12_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 09.07.2012, 11:29

Jak masz jż kzse uskładaną i kompa uatrzonego to kupuj,

A to nie jest Laptop?Bo ja tak trochę nie siedzę w temacie inforamtyki.
  • 0

#7 Gość_misternight_*

Gość_misternight_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 09.07.2012, 18:29

nie to nie laptop
  • 0

#8 grzesiek_1

grzesiek_1

Zadomowiony

• VIP
  • PipPipPipPipPip
  • 297 Postów:

Napisany 09.07.2012, 22:09

W zasadzie Sinner wyczerpał temat. Komputer do pracy, konsola do gier. Karta graficzna o dużej wydajności będzie się "dusić" w pracach biurowych i szybko padnie. Przy okazji ta Geforce GTS 450 to bez rewelacji. GTS to linia tanich kart, które mają tylko udawać porządne. GT i GTX to są produkty gamingowe.

Zrób jak mówi SInner. Zostanie Ci jeszcze kasa na kilka gier wtedy.
  • 0

#9 Gość_misternight_*

Gość_misternight_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 10.07.2012, 04:58

a karta GTX 550 Ti?
  • 0

#10 grzesiek_1

grzesiek_1

Zadomowiony

• VIP
  • PipPipPipPipPip
  • 297 Postów:

Napisany 10.07.2012, 09:23

To jest akurat taka karta średniej klasy. Kosztuje chyba coś ok. 400 - 500zł. Ten dopisek Ti na końcu to taki chwyt na obecne pokolenie osób przed trzedziestką, którzy z czasów swojego dzieciństwa pamiętają karty serii Titanium. Kosztowały wtedy horrendalne pieniądze i nie mogli sobie na nie pozwolić, bo rodzice by tyle nie dali, a dziś pracują, sami na siebie zarabiają i mogą spełnić swoje marzenie. W prawdziwej serii Ti i w nowej, gamingowej serii kart produkt z tym oznaczeniem będzie kosztował co najmniej 1200zł. Ewidentnie jednak ta GTX 550 Ti jest lepsza od GTS 450.

Ale posłuchaj nas w końcu i zrób jak mówię Ci ja czy Sinner. Naprawdę zaoszczędzisz na tym. Ten komputer co przedstawiłeś kosztować Cię będzie ok. 2500-3000zł. Kup więc podstawowy do biura za ok. 1200zł + konsolę (xbox od 800zł, PS3 od 1100zł lub Wii) i zapłacisz nieco ponad 2000zł.

Za pół roku gry będą się już zacinać, za rok żadna nowa gra nie pójdzie na tym komputerze. A na konsoli będziesz się bawić przez sześć lat. Ile zechcesz. Dodatkowo będziesz miał BluRay.
  • 1

#11 Depresja

Depresja

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 Postów:

Napisany 10.12.2016, 11:43

Karta graficzna o dużej wydajności będzie się "dusić" w pracach biurowych i szybko padnie.

Że co? Nie kłam. Karta się nie może udusić! Szczególnie, że ona prawie nie pracuje  w pracach biurowych. Wiem, że temat stary ale nie mogłem się powstrzymać.  Konsola lepsza od PC? Żarty? Bluray tylko w przypadku ps3 więc też nie masz racji. X360 ma DVD. A gry na konsole są droższe. Nie można pograć myszką i klawiaturą co ma znaczenie przy grach FPS. Do konsoli przydałby się też monitor/tv FHD. Wii to jest konsola tylko do grania razem z przyjaciółmi tam nie ma dobrych gier na jedną osobę. PS3 ma niby move ale to też jest kosztowne. Do X360 dolicz koszty kinecta lub drugiego pada. Acha i jeszcze jedno brak piratów!

• 0

#12 YourBrother

YourBrother

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 144 Postów:

Napisany 10.12.2016, 23:59

Za pół roku gry będą się już zacinać, za rok żadna nowa gra nie pójdzie na tym komputerze. A na konsoli będziesz się bawić przez sześć lat. Ile zechcesz. Dodatkowo będziesz miał BluRay.

Podpinam się pod tym co mówił Depresja i dodam jeszcze, że konsole same z siebie również są rozwijane, tj ps3 w dniu premiery była dużo "gorsza" od tej wyprodukowanej 6 lat później. Dodatkowo gry ( bo chyba ten aspekt głównie rozpatrujemy? ) wyglądają oraz "działają lepiej" na PC. Jeżeli nie wierzysz to odsyłam Cię do filmików przedstawiających video z obu sprzętów, które są chociażby na YT.

No i pół roku oraz rok do przedawnienia się komputerów to trochę niekonkretnie napisane, bo wszystko zależy od tego jakie komponenty zamówimy.

Jednakże co jak co, ale mając konsole nie trzeba się o nic martwić. Chociażby dlatego, że wszystkie parametry zostały dostosowane i dla kogoś starszego co niezbyt zna się na nowej technologii oraz chce sobie włożyć płytkę i rozpocząć rozkosz gry, również bym polecił konsole.

• 0

#13 Pan M

Pan M

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 39 Postów:

Napisany 11.12.2016, 10:11

Jednakże co jak co, ale mając konsole nie trzeba się o nic martwić. Chociażby dlatego, że wszystkie parametry zostały dostosowane i dla kogoś starszego co niezbyt zna się na nowej technologii oraz chce sobie włożyć płytkę i rozpocząć rozkosz gry, również bym polecił konsole

.

Zależy od kontekstu przez pryzmat konkretnej gry, gatunku etc. Pochwała należy się za to, że na konsole są sprzedawane nie tylko najbardziej komercyjne tytuły ale też bardziej indie gry pokroju Don't Strave czy Hot Line Miami.

No ale jak będę chciał zagrać na konsoli w np starcrafta 2 to w niego nie zagram. Wiem, że gatunek strategi jest dzisiaj już mocno wymarły, ale Starcraf 2 był swojego czasu fenomenem i jedyną grą, która ożywiła ten gatunek w 21 wieku na ogromną skale.

Idźmy dalej. Granie w ogromne sandboxy pokroju Skyrim  na konsolach to przez lata był bardzo średnio opłacalny "deal". Przez lata wersja konsolowa była wielokrotnie uboższa niż to co można z nią zrobic na PC, bo nie mająca przez lata możliwości modowania. Teraz się to trochę zmieniło, bo Special Edition daje konsolom możliwość instalowania modów, ale ile musieli na to czekać konsolowcy,w czasie gdy posiadacze komputerów bawili się jak chcieli? Nie oszukujmy się połowa sukcesu tej gry to możliwość modowania, bo sama gra pod kątem contentu stworzonego przez Bethesde jest nieco uboższa od poprzedniczek z cyklu TES  i masa ludzi patrzyła na możliwość modowania wyłącznie na PC z nutką zazdrości.

Ten post był edytowany przez Pan M dnia: 11.12.2016, 10:13

• 0