Skocz do zawartości

Finał Ligi Mistrzów.

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kto zdobywcą Champions League? (16 użytkowników głosowało)

Kto wygra Ligę Mistrzów 2011/12?

1. Głosowanie Bayern Monachium (10 głosów [62.50%] - Zobacz)

Procent głosów: 62.50%

2. Głosowanie Chelsea Londyn (6 głosów [37.50%] - Zobacz)

Procent głosów: 37.50%

Kto strzeli pierwszą bramkę?

1. Głosowanie Bayern (6 głosów [37.50%] - Zobacz)

Procent głosów: 37.50%

2. Głosowanie Chelsea (10 głosów [62.50%] - Zobacz)

Procent głosów: 62.50%

Czy Roberto Di Matteo zostanie dalej trenerem Chelsea?

1. Głosowanie Tak (9 głosów [56.25%] - Zobacz)

Procent głosów: 56.25%

2. Głosowanie Nie (7 głosów [43.75%] - Zobacz)

Procent głosów: 43.75%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 Gość_misternight_*

Gość_misternight_*
  • Goście

Napisany 16.05.2012, 14:56

Jako że do 20.45 polskiego czasu w najbliższą sobotę zostało już tylko 3 dni to postanowiłem zapytać was jak typy na tegoroczny finał.
Oba kluby , Chelsea i Bayern poradziły sobie z teoretycznie mocniejszymi odpowiednio Barcą i Realem w półfinałach.
Tegoroczny marsz Chelsea po Finał LM można liczyć od pogromu Napoli 4:1 w 1/8 finału LM.
Po pierwszym meczu wszyscy już dawno widzieli Włochów w ćwiercfinale. A tu niespodzianka.
Były zawodnik londyńskiej The Blues, pracujący jako asystent nielubianego przez starszyznę drużyny (Drogbę, Terrego i Lamparda pomijanych często w składzie) Andre Villasa Boasa, Roberto di Matteo przywrócił do łask liderów Chelsea , polepszył atmosferę w klubie no i stało się. Potem przyszedł dwumecz z Benficą. Dodajmy, że Portugalczycy mieli w obu meczach (szczególnie tym w Anglii) wiele okazji do strzelenia gola ale tylko swojej indolencji strzeleckiej i skuteczności graczy Chelsea zawdzięczają odpadnięcie w 1/4 finału (co dla nich i tak powinno być sukcesem, bo dawno tak daleko nie zaszli). Następne mecze z Barcą to głównie gra na własnej połowie, obrona oblężonej twierdzy. Dodajmy bardzo rozsądna i skuteczna. Taktyka ta dała świetny wynik w 1 meczu gdzie po golu Drogby Anglicy wygrali 1:0 i ta bramka przesądziła o awansie po dwumeczu. Drugi mecz zaczął się dla Chelsea niedobrze. 2 bramki straty, czerwień Terrego. Ale był przecież świetnie dysponowany Ramires, który lobem pokonał Valdesa. I Barca od tego momentu prawie do końca meczu w ok. 80 % była przy piłce, tyle że nieefektywnie. Cóż z pięknych podań, prób, kiedy nawet karnego nie wykorzystuje Najlepszy piłkarz Świata - Leo Messi (ps. 50 bramek w Primera Division to rekord ligi od czasów Hugo Sancheza - 46 goli) a jego jeden ze strzałów pod koniec ląduje na słupku. Nieskuteczną Barcę dobił ten którego wyszydzano od długiego czasu za brak bramek, świetny Hiszpan- Fernando Torres, który wyszedł sam na sam z Valdesem i go minął po czym wrzucił piłkę do bramki.

Co do Bayernu to 1/8 finału zaczęła też się dla nich nieciekawie. Może zdawać się żę trochę zlekceważyli FC Basel robiąc nadzieję Szwajcarom porażką na wyjeździe 0:1
Następny mecz, to było lanie 7:0, gdzie bramki rozkładały się tak 4-2-1 dla Gomeza, Robbena i Muellera. Następna kolejka pucharowa to gładkie zwycięstwa z słabnącym Olympique Marsylia po 2:0 i awans do półfinału, gdzie już czekał Real. Pierwszy mecz z Realem zaczął się od 1:0 po golu Ribery`ego. Potem wyrównał Real, zaś na koniec nieuważnych Hiszpanów zaskoczył Mario Gomez (26 goli w lidze niemieckiej, drugi wynik za Klaasem Janem Huntelaarem - 29 goli).
Rewanż miał wprowadzić pierwszy raz od 10 lat do finału podopiecznych Mourinho, w to wierzyli wszyscy kibice Królewskich. Los był jednak sprawiedliwi. Królewscy grali dobrze 15 minut, kiedy strzelili 2 bramki - Ozil i Ronaldo(karny). Jednak bramka Robbena załatwiła w tym meczu dogrywkę. Podopieczni legendarnego szkoleniowca Juppa Heynckesa (m.in. zwycięstwo w LM 1998 z Realem) wykonali je lepiej i wygrali 3:1 Co ciekawe z Realu tylko Xabi Alonso nie zniszczył swojej okazji.
Co do finału to faworytem bukmacherów jest Bayern. Gra on na własnym stadionie, jest głodny jakiegoś pucharu w tym sezonie, ma wspaniałych skrzydłowych duet R-R i sprzodu Gomeza. Po drugie Chelsea nigdy nie wygrała LM, zaś Monachijczycy już to czynili.
  • 0

#2 Tseirp

Tseirp

Wiecznie upadający

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 376 Postów:

Napisany 16.05.2012, 14:58

Ja chciałbym, żeby wygrał Bayern.
  • 0

#3 Leopold

Leopold

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 141 Postów:

Napisany 16.05.2012, 15:18

Ja zdecydowanie stawiam na Bayern. To, co pokazali w tym rewanżu w Madrycie oglądało się z ogromną przyjemnością. Wydaje mi się, że właśnie takie mecz stanowią o popularności piłki.
Były widowiskowe akcje, było "zapierd***nie" (chociażby Ribery, biegający za kilku), była mądra gra w obronie - podobał mi się styl tego zespołu. I to z nie byle kim - wielkim Realem.

Swoją drogą, cieszy mnie bardzo, że skład finału jest jaki jest. Barcelona - Real... ile można?
  • 0

#4 Gość_magitronic_*

Gość_magitronic_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 16.05.2012, 19:13

Ja jestem za Chelsea, aczkolwiek moim zdaniem większe szanse ma Bayern. Visca el Chelsea! :)

Ten post był edytowany przez magitronic dnia: 16.05.2012, 19:13

• 0

#5 Gość_misternight_*

Gość_misternight_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 16.05.2012, 19:21

" Barcelona - Real... ile można? "
doskonale Cię rozumiem
  • 0

#6 Gość_Ummagumma_*

Gość_Ummagumma_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 17.05.2012, 09:01

!!!Chelsea rulez!!!
  • 0

#7 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Autor(ka) tematu
  • Goście

Napisany 17.05.2012, 17:56

Faworytem jest Bayern i myślę, że to oni wygrają. Mają atut własnego stadionu, lepiej się pokazali z Realem niż Chelsea z Barcą. Do tego brak Terrego. Mam nadzieję, że jednak zaskoczą i będzie dobry mecz, bo w ostatnich latach z tym bywało różnie.
  • 0

Zainspiruj się i działaj - szkolenia online