Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cenzura internetu

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_timonek123_*

Gość_timonek123_*
  • Goście

Napisany 23.01.2012, 14:09

bo to pirackie strony
  • 0

#22 hetmann

hetmann

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 43 Postów:

Napisany 23.01.2012, 14:18

Tortila, ale ACTA jest złożona w tak durny sposób, że mogą się pojawić patenty na żywność, czy nawet wodę, a własność intelektualna jest pojęciem niezdefiniowanym. Jeśli ktoś myśli, że to ma być naprawdę młot na piractwo to nazwę takiego kogoś cielęciem.

A co się stanie jak ACTA wejdzie? Nic. I wtedy ludzie bierni będą szydzić i spać spokojnie. Do czasu. A stopniowo zaczniemy odczuwać tego skutki - najpierw w sprawach drobnych, potem coraz bardziej. I się obudzimy w 1984 u Orwella.
Już teraz przecież będą czipy w dowodach, potem pewnie i pod skórę, brakuje jeszcze tylko podsłuchu i kamer w każdym domu, ale np. w Wielkiej Brytanii już do tego niedaleko.

A co do megauplodu:
to tak jakbyś karał właściciela firmy kurierskiej, za to że kurier dostarczył Ci inny sweter niż sobie kupiłeś na alledrogo.

Ten post był edytowany przez hetmann dnia: 23.01.2012, 14:20

• 1

#23 tortila

tortila

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 45 Postów:

Napisany 23.01.2012, 14:26

To jest troszkę niepokojące jeśli chodzi o tą żywność i coś tam słyszałem z lekami, że z nimi ma coś być nie tak. Jak teraz zacząłem czytać o ACTA to mnie nie pokoi pewien fakt. Że dostawca internetu będzie mógł sprawdzać co czynię na moim komputerze i do tego ma prawo mi zablokować dostęp do internetu jak będę robił jakieś podejrzane rzeczy. Martwi mnie również to, że mogą być zamknięte strony www takie jak np. Kwejk czy demowywatory, jak również te serwisy informacyjne które są niezależne. Więc po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że jestem przeciw ACTA :)

Tylko co ja biedny człowiek mogę zrobić ? aby wspomóc tych hakerów z Anonymus. Podpisze jakąś petycję :)
  • 0

#24 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4636 Postów:

Napisany 23.01.2012, 14:55

Tylko co ja biedny człowiek mogę zrobić ?

Przeczytać raz jeszcze pierwszy post i..
1. wysyłać maile do polityków z Twojego regionu.
2. możesz też wybrać się na demonstrację anty-acta, które są organizowane w wielu miastach (szukaj info na FB)
  • 0

#25 Gość_timonek123_*

Gość_timonek123_*
  • Goście

Napisany 23.01.2012, 15:44

pilne od dzis do jutra do 24 nie bedzie działac mozilla i nne strony internetowe

to forum tez zamkna
  • 0

#26 QqraA

QqraA

Dobry gips nie jest zły.

• Moderatorzy
  • 2734 Postów:

Napisany 23.01.2012, 15:54

tiaaa a jak wode spuscicie w w ubikacji to nie poleci...
  • 0

#27 hetmann

hetmann

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 43 Postów:

Napisany 23.01.2012, 16:06

tiaaa a jak wode spuscicie w w ubikacji to nie poleci...

Ale, że o co chodzi?
  • 0

#28 QqraA

QqraA

Dobry gips nie jest zły.

• Moderatorzy
  • 2734 Postów:

Napisany 23.01.2012, 16:10

Jak teoria spiskowa to wszedzie ;)
  • 0

#29 stinkfist

stinkfist

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 23.01.2012, 21:09

Jutro blackout!
  • 0

#30 marco72

marco72

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 25.01.2012, 15:08

No i nasze forum nie działalo ;(
  • 0

#31 Gość_Nautis12_*

Gość_Nautis12_*
  • Goście

Napisany 25.01.2012, 17:12

do Hetmana,
zgadzam się z Tobą co do Acta.
Ktoś cenzuruje internet,podczas gdy ktoś z innej strony Globu bawi się genami roślin i testuje nowe uprawy...tego nie da się tak po prostu póżniej wytępić...a swoja drogą czy te wszystki np.groszki konserwowe z marketów nie są właśnie takie?A kogo dzisiaj stać na dobrą,zdrową(a właściwie tę droższą żywność)?

Dzisiaj-jazda na światłach 24h na dobę,jutro Acta...a w przyszłości ograniczenie co do ilości posiadanych dzieci ich przymusowe szczepienia(konsekwencje immunologiczne),obowiązkowa edukacja wg."oficjalnych trendów rzadu,po to aby ktoś stwierdził że "rasa ludzka powinna być kontrolowana"

A człowiek rodzi się z natury wolny.I nikt mu tej wolności nie moze odebrać,wolni pozostajemy az do naturalnej śmieci.

A więc STOP ABORCJI,EUTANAZJI,GMO ,DOSWIETLANIU ASFALU NA DRODZE W DZIEŃ IPT...w dwóch słowach STOP ZACHODNIM EUROCWELOM !!!
  • 0

#32 Rammadhan

Rammadhan

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 25.01.2012, 19:12

Jeśli chodzi o ACTA to niebezpieczne wydają mi się przede wszystkim trzy sprawy:

1) Sfera Internetu jest wyjątkowo niejasno uregulowana prawnie - ACTA nie konkretyzuje przepisów, tylko za nieprzestrzeganie de facto niejasnych zasad, nakłada wyjątkowo poważne sankcje

2) W interesie ISP (dostawców internetu) będzie leżała inwigilacja i ccenzurowanie dostępu do sieci - bo zgodnie z artykułami ACTA na nich właśnie skupi się odpowiedzialność karna, jeśli użytkownicy będą naruszali prawa autorskie etc.

3) Nie przeprowadzono prawdziwych konsultacji społecznych - jak się okazało, kosnultacje były prowadzone jedynie z tymi podmiotami, którym zależy na wprowadzeniu ACTA, ponieważ będą czerpać z tego tytułu poważne korzyści finansowe
(to ich lista: 1. Business Software Alliance, Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak; 2. Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT; 3. Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej; 4. Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych; 5. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji; 6. Polska Izba Komunikacji Elektronicznej; 7. Polskie Stowarzyszenie Wytwórców Produktów Markowych ProMarka; 8. Stowarzyszenie Aktorów Filmowych i Telewizyjnych SAFT; 9. Stowarzyszenie Architektów Polskich; 10.Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP; 11. Stowarzyszenie Autorów i Wydawców "Polska Książka"; 12. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS; 13. Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych "SYGNAŁ"; 14. Stowarzyszenie Filmowców Polskich; 15. Stowarzyszenie Ochrony Własności Przemysłowej; 16. Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania PRO; 17. Stowarzyszenie Twórców Ludowych; 18. Stowarzyszenie Wydawców REPROPOL; 19. Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL; 20. Telewizja POLSAT S.A.; 21. Telewizja Polska S.A.; 22. TVN S.A.; 23. Związek Artystów Scen Polskich ZASP; 24. Związek Artystów Wykonawców STOART; 25. Związek Polskich Artystów Fotografików; 26. Związek Polskich Artystów Plastyków; 27. Związek Producentów Audio Video ZPAV)

Cała ta sprawa to bardzo niebezpieczny precedens - państwo musi najwyraźniej kontrolować wszelkie aspekty życia społecznego, a nieuregulowany Internet jest mu solą w oku :P

Ten post był edytowany przez Rammadhan dnia: 25.01.2012, 19:12

• 1

#33 Nathalie

Nathalie

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 340 Postów:

Napisany 26.01.2012, 00:27

Mały protest song ;)

They will not force us
They will stop degrading us
They will not control us
We will be victorious!

• 0

#34 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Root Admin
  • 4636 Postów:

Napisany 27.01.2012, 11:25

Dla tych, którzy pytają "Co mogę zrobić?"

ReferendumACTA.pl - Ogólnopolska akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem referendum ws. ACTA.

Nie siedzieć na d**ie i psioczyć, zostawić w spokoju rozporek + xxx i zabrać się do roboty!
  • 4

#35 Nathalie

Nathalie

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 340 Postów:

Napisany 29.01.2012, 11:35

Zbieranie podpisów przez internet: http://www.jestemprzeciwacta.pl/
  • 0

#36 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Root Admin
  • 4636 Postów:

Napisany 29.01.2012, 11:59

@Nathalie: muszę zareagować.

Podpisy zebrane przez internet są NIC nie warte w świetle prawa. To po prostu kolejna petycja. Nikt z polityków nie bierze tego na poważnie.

Co więcej - organizator protestu zbiera nasze dane osobowe:

Akceptuję brzmienie Zasad Akcji „Zbieramy Podpisy” oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie przez Wykop sp. z o.o. moich danych w celu prowadzenia Akcji.

W regulaminie za to możemy przeczytać "Organizator może zmienić Zasady w każdym czasie." Jak widać, sprawa jest niezbyt przejrzysta.

Dlatego jeszcze raz apeluję o podpisywanie się pod papierowymi wnioskami ze strony http://ReferendumACTA.pl
  • 0

#37 Nathalie

Nathalie

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 340 Postów:

Napisany 29.01.2012, 12:45

Tak właśnie mi się wydawało, że to zbyt proste. Mój błąd, że tego nie sprawdziłam. Dzięki, Sinn ;)

No nic, to do roboty, onaniści! Drukujemy te wnioski! ;)
  • 1

#38 ona

ona

Wyga

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 673 Postów:

Napisany 04.02.2012, 21:33

Znalezione w necie, wiec za zamieszczenie tego na forum nic mi nie zrobią, najwyżej moderatorzy usuną posta :>
To z cyklu "na wesoło" :D

http://www.furkot.pl...podpisalem_ACTA
  • 0

#39 Skowronek

Skowronek

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1454 Postów:

Napisany 02.04.2012, 01:43

chociaz to wyborcza - http://wyborcza.pl/5...440328.html?i=0

Ten post był edytowany przez Skowronek dnia: 02.04.2012, 02:13

• 0

#40 Kid A

Kid A

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 30.06.2012, 21:06

http://acta-powraca.yoyo.pl - głosowanie nad acta 4 lipca w europarlamencie! ostatni dzwonek aby utwierdzić posłów w przekonaniu żeby glosowali odpowiednio!
  • 0