Skocz do zawartościZdjęcie

Cenzura internetu


 • Zaloguj się aby odpowiedzieć
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 hetmann

hetmann

  Początkujący user

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 43 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 20.01.2012, 21:31


http://www.dobreprogramy.pl/Co-wiemy-o-ACTA-26-stycznia-Polska-je-podpisze,Aktualnosc,29888.html

ACTA dopuszcza monitorowanie i rejestrowanie działań podejmowanych w sieci przez miliony użytkowników, mimo braku uzasadnionych podejrzeń co do niezgodności ich zachowań z prawem. Przykładem takiej metody może być szczegółowy monitoring danych przesyłanych między użytkownikami przy użyciu technologii głębokiej analizy pakietów (ang. Deep Packet Inspection). Dla użytkowników Internetu oznacza to rażące naruszenie ich prywatności, a dla dostawców postawienie ich w roli „policji internetowej”.

ACTA obliguje dostawców Internetu do ujawniania danych osobowych osób podejrzanych o naruszanie prawa własności intelektualnej domniemanym posiadaczom praw autorskich (por. art. 11 ACTA). Dane te podlegają ujawnieniu na podstawie niejasnych standardów, przez organy, które trudno uznać za niezależne i bezstronne. Już dziś prawnicy i właściciele praw autorskich korzystają z tej możliwości, strasząc nierzadko niewinnych internautów kosztownymi procesami sądowymi i proponując zawarcie ugody w zamian za rezygnację z roszczeń.


OK Deadly, zastanawiam się trochę nad tym wszystkim i chyba wypadałoby nam coś zrobić, wiecie?

ACTA to takie [beeep] jak SOPA/PIPA amerykańska, tylko że dotycząca nas, w Europie, znaczy. Generalnie niby-nic-tam-nie-ma, ale napisana jest tak głupio, że jednak-bardzo-jest. Czytałem i wygląda to marnie, bo (już pomijając gospodarkę) to może:
a) zmusić dostawców internetu do monitorowania wszystkiego, czyli pan z tepsy będzie wiedzieć, że akurat oglądasz pornole
b) ...w konsekwencji w ramach cięcia kosztów może to po prostu zablokować wszystkie 'niewłaściwe strony', czyli PirateBay, chomikuj, peb, cokolwiek co będzie uznane za "nieodpowiednie", w tym byle 4Chan.
c) sprawi, że w razie czego nie będziecie płacić "realnej szkody" w ramach odszkodowania, bo sąd będzie sugerować się ceną detaliczną produktu
d) czyli generalnie taka TEPSA będzie czymś na kształt policji internetowej

I masa innych rzeczy tam jest, bardzo nieciekawych. Plus: kolesie robili to od 2007-2010 za zamkniętymi drzwiami, nikogo nie interesowało czy ktoś jest przeciw - pomimo protestów przekazywali dalej.

---

26 stycznia nasz minister szanowny pan Sikorski ma zamiar to podpisać, sprawiając tym samym że Polska dołączy do masy innych krajów. Dlaczego to zrobi? Żeby lizać dupę Ameryce, bo "wstyd by było teraz się wycofać", oraz bo dawno temu USA skreśliło nas z listy krajów, które traktowane są jako pirackie. W sensie: z wdzięczności za to, co powinno nas w ogóle nie obchodzić, bo kogo obchodzi zdanie USA?

---

Pytanie: co można zrobić? Ja się nie znam, oczywiście, ale przeglądam net i rozsądne wydaje mi się

a) wejście na stronę: http://sejm.gov.pl/S...owie_okregi.xsp
b) wybranie swojego okręgu i znalezienie listy posłów/etc.
c) wysłanie maila

ktoś na wykopie napisał nawet przykładowy tekst, brzmi tak:


Szanowny Panie Pośle

Jestem wyborcą z pańskiego okręgu wyborczego i chciałbym wyrazić swoje zaniepokojenie zapowiadanym przez Radę Ministrów podpisaniem Umowy handlowej dotyczącej obrotu towarami podrobionymi między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi, Australią, Kanadą, Japonią, Republiką Korei, Meksykańskimi Stanami Zjednoczonymi, Królestwem Marokańskim, Nową Zelandią, Republiką Singapuru, Konfederacją Szwajcarską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki zwaną ACTA.

Porozumienie było ustalane w sposób niejawny przez ponad dwa lata. Dostęp do jego treści był ograniczony i opierał się na tzw. przeciekach m.in. na publikacjach serwisu Wikileaks.

Istotne informacje dotyczące jego ratyfikacji Komisja Europejska publikowała na ostatniej stronie raportu Departamentu Rybołówstwa mającego już w samej nazwie nikły związek z obrotem towarami, znakami handlowymi i szeroko pojętą własnością intelektualną.

Należy zaznaczyć, że porozumienie było ustalane wśród polityków piastujących urzędy z mianowania, a nie wśród reprezentantów wybranych w demokratycznych wyborach.

Podobne akty prawne tj SOPA i PIPA wprowadzane równolegle w Stanach Zjednoczonych Ameryki zostały szeroko oprotestowane jako sprzeczne z podstawowymi prawami obywatelskimi.

Do podstawowych postanowień ACTA należy możliwość zatrzymania z własnej inicjatywy czyli bez wyroku sądu partii towaru importowanego na podstawie wątpliwości co do jego legalności. Narusza to swobodę prowadzenia działalności gospodarczej i grozi znacznymi stratami przedsiębiorców wskutek przetrzymania ich własności co ogranicza czasowo kapitał spółki. W skrajnych przypadkach decyzja celnika może powodować upadłość.

W ustawie pojawia się wiele wyrażeń nieścisłych jak 'w rozsądnym terminie' co daje służbom prawo do nieograniczonego przetrzymywania towaru, mowa również o 'rozsądnej kaucji'. Te i wiele innych stwierdzeń daje szerokie pole do interpretacji i nadużyć.

Na szczególna uwagę zasługuje sekcja piąta umowy o dochodzeniu i egzekwowaniu praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym.
Ustawa umożliwia wydanie nakazu udostępniania danych osobowych abonenta sieci Internet przez dostawcę na podstawie podejrzeń o naruszenie praw autorskich (sekcja 5, par27 pkt5). Jest zaprzeczenie zasady domniemania niewinności i może uczynić przestępcą każdego zanim zapadnie wyrok. Naraża to obywateli m.in. na utratę dobrego imienia jak i celowe dręczenia oskarżeniami i wymaga dowodzenia swojej niewinności.

ACTA chroni de facto interesy wąskiej grupy mając niekorzystny wpływ na jakość życia przeciętnego obywatela dając korporacjom narzędzia do ataku oskarżeniami na podstawie jedynie podejrzeń.

Proszę o dokładne zapoznanie się z Umową, a w szczególności sekcją piątą i podjęcie wszelkich możliwych kroków, by nie doszlo do podpisania tego zamachu na wolność.

Z poważaniem

Lista mailów:
biuro@bielan.pl; lubin.biuro@wp.pl; js@buzek.pl; tadeusz_cymanski@poczta.onet.pl; ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu; kontakt@RyszardCzarnecki.pl; biuro@lgeringer.pl; gierek@interia.eu; marekjozef.grobarczyk@europarl.europa.eu; biuro@marekgrobarczyk.pl; andrzej.grzyb@europarl.europa.eu; biuro@hibner.pl; biuro.opole@jazlowiecka.pl; biuro.poznan@sidonia.pl; marek.sternalski@filipkaczmarek.pl; eurobiuro.warszawa@kalinowski.pl; dgrzebielucha@gmail.com; lenalubelska@lenalubelska.pl; lena.kolarska-bobinska@europarl.europa.eu; biuro@pawelkowal.pl; jan.kozlowski@europarl.europa.eu; biuro@rlegutko.pl; krzysztof.lisek@europarl.europa.eu; biuro@bogdanmarcinkiewicz.pl; slawomir.nitras@europarl.europa.eu; biuro@janolbrycht.pl; wojciech.olejniczak@europarl.europa.eu; biuro.rzeszow@tomaszporeba.pl; michal.kaczmarek@platforma.org; biuro@jaceksaryusz-wolski.pl; jacek.saryusz-wolski@europarl.europa.eu; eurobiuro.siekierski@op.pl; diana.senczyszyn@europarl.europa.eu; jacek.krawczykowski@mareksiwiec.pl; biuroposelskie@skrzydlewska.eu; anna.kuchta@europarl.europa.eu; boguslawsonik@boguslawsonik.pl; boguslaw.sonik@europarl.europa.eu; konrad.szymanski@europarl.europa.eu; listy@konradszymanski.pl; biuro@rozathun.pl; biuro@trzaskowski.pl; rafal.trzaskowski@europarl.europa.eu; kamilpiasecki@onet.pl; sylwia.wojciechowska@europarl.europa.eu; pawel.zalewski@europarl.europa.eu; janusz.zemke@op.pl; biuro@zbigniewziobro.pl; tadeusz.zwiefka@europarl.europa.euTreść umowy i petycja międzynarodowa:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:52011PC0380:PL:HTML
Myślę, że tyle na razie starczy. Post w zasadzie nie jest mojego autorstwa, tylko go tutaj przeklejam. Odpowiedniego tematu nie widzę.
 • 1

#2 Orion18

Orion18

  Wyga

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 661 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 20.01.2012, 22:48

Nie podobają mi się te pakty, one w żaden sposób nie ograniczą piractwa, w żaden konkretny sposób nie ochraniają praw autorskich (nie wnoszą niczego nowego, do tego co jest teraz), a otwierają drogę do permamentnej kontroli internetu, w imię "bezpieczeństwa". Ktoś kiedyś powiedział: "Ten kto przedkłada wolność nad bezpieczeństwo, nie jest godzien jednego, ani drugiego". Ja jestem przeciw, jak wielu ludzi. Tylko szkoda, że jakoś nikt nie raczył mnie, i tych innych ludzi zapytać o zdanie, "Co ja o tym myślę", podobno mamy demokrację...

Ten post był edytowany przez Orion18 dnia: 20.01.2012, 22:49

 • 0

#3 stinkfist

stinkfist

  Początkujący user

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 18 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 21.01.2012, 09:17

Cała sytuacja z ACTA wybuchła wczoraj do południa. (oczywiście o sprawie wiedziano już wcześniej ale to była garstka ludzi)...
Wszystko tak naprawdę zaczęło się od SOPA i PIPA - ustaw które kolejno przez amerykański kongres i senat miały być wprowadzone w USA.
Zastrajkowało tysiące stron internetowych w tym anglojęzyczna wikipedia i to dzięki tym strajkom liczba ludzi która "otworzyła oczy" na całą sprawę wzrosła drastycznie.
Wczoraj z rana dowiedzieliśmy się że Megaupload został zamknięty przez federalnych i w ramach odwetu grupa internetowych hackerów "Anonymous" zablokowało (na kilka tylko godzin) wiele stron internetowych w tym oficjalną stronę FBI. Amerykanie zaczęli ostro ujawniać swój sprzeciw przeciw SAPA i PIPA... O ile mi wiadomo to udało im się i ustawy nie przejdą. W międzyczasie Polacy zaczęli węszyć i pomniejsze media ujawniły, że ACTA ma zostać wprowadzona (po cichu) w naszym kraju już 26 stycznia... Informacja ta jak lawina przedostała się do internautów i ci zaczęli ujawniać swój sprzeciw. Nie oglądam telewizji ale wczoraj obejrzałem sobie Fakty i Wiadomości - nasze kochane serwisy informacyjne o całej "wojnie internetowej" milczą! Za to pół serwisu musiałem wysłuchiwać czy Palikot zapalił jointa czy nie...
Moim zdaniem ACTA nie przejdzie w naszym kraju - tylko jeden dzień wystarczył aby obudzić tysiące internautów a to dopiero początek;)
Wprowadzając tą ustawę nasi kochani rządzący strzelili by sobie samobója...

pozdrawiam
 • 0

#4 stinkfist

stinkfist

  Początkujący user

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 18 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 21.01.2012, 09:56

Czym jest ACTA:

 • 1

#5 stinkfist

stinkfist

  Początkujący user

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 18 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 21.01.2012, 11:24

Tak do przemyślenia dla każdego:
Taki syf ma przejść niby jako "ochrona przed piractwem" a strony pornograficzne (których zapewne nikt z nas nie chce) tym czasem mają i będą się miały dobrze...
Oj źle się dzieje na tym świecie...
 • 0

#6 sinn3r

sinn3r

  [tech admin]

 • Root Admin
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4646 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:Łódź

Napisany 21.01.2012, 13:11

ACTA jest bardzo ważnym dokumentem dla każdego z nas i może poważnie przyczynić się do tego jak będzie wyglądała przyszłość demokracji i swobód obywatelskich.

Dlatego oprócz narzekania i protestów, które idą w próżnie warto skierować swoje uwagi do osób, które mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na proces ratyfikowania ACTA (czyt. polityków)

To dosłownie 2 minuty - skopiowanie treści e-maila z pierwszego posta i przesłanie pod odpowiedni adres.

Do dzieła! :)

PS: Więcej info: http://www.laquadrat...walczyć_z_ACTA
 • 0

#7 stinkfist

stinkfist

  Początkujący user

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 18 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 21.01.2012, 14:33

Sinn3r masz rację...
Jednak czym więcej ludzi się o tym dowie tym więcej z nich będzie rozsyłało meile do polityków i tym większą szansę mamy...
http://niedlaacta.pl/
23 stycznia blackout w polskim internecie...
Czy onanizm.pl się przyłączy? ;)

Ten post był edytowany przez stinkfist dnia: 21.01.2012, 14:34

 • 0

#8 sinn3r

sinn3r

  [tech admin]

 • Root Admin
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4646 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:Łódź

Napisany 21.01.2012, 15:25

http://niedlaacta.pl/
23 stycznia blackout w polskim internecie...
Czy onanizm.pl się przyłączy? ;)


TAK.
23.01.2012 forum onanizm.pl będzie niedostępne.

Tymczasem raz jeszcze zachęcam do pisania e-maili do polityków, najlepiej z naszego regionu. :)
 • 0

#9 phoenix

phoenix

  Bywalec

 • Użytkownicy
 • PipPipPip
 • 113 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 21.01.2012, 16:05

Chyba ta ACTA chce zacząć wojne między nimi a zwykłymi użytkownikami. No bo jak to ma się inaczej skończyć? Ludzie nie mogą tego przyjąć od tak, bo potem będą działy się jeszcze gorsze rzeczy. Poza tym to już jest naruszenie prywatności ;/
 • 0

#10 piotrekrz1

piotrekrz1

  Zadomowiony

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 411 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:Rzeszów

Napisany 22.01.2012, 00:55

Niesamowite co się dzieje od kilku godzin w Internecie. Strona sejmu, prezydenta, premiera, kilku ministerstw zostały zablokowane. Strona ZAIKSu, Parlamentu Europejskiego i wiele innych, także padły. Nie potrafię wymienić wszystkich, bo sytuacja ciągle się zmienia. Z tego co widzę nastąpił efekt domina. W polskim Internecie zaczęło się od strony sejmu i dalej już samo się wszystko potoczyło.

Oby tylko nie była to prowokacja któregoś z rządów (np. USA), mająca na celu zaostrzenie przepisów odnośnie wolności obywatelskich, pod pretekstem walki z hakerami :nono:
 • 0

#11 stinkfist

stinkfist

  Początkujący user

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 18 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22.01.2012, 08:48

piotrekrz1 możesz mieć rację!
Najbardziej niepokojące jest to, że nasz rząd milczy w tej sprawie i czaka na rozwój wydarzeń jak gdyby liczył na odwet hakerów i przedstawienie wszystkich przeciwników ACTA w złym świetle. Wtedy może się zdarzyć, że ta lub inna ustawa przejdzie właśnie pod pretekstem walki z hakerami.

Trzeba walczyć i uświadamiać społeczeństwo!!!

To atak na naszą wolność!
 • 0

#12 hetmann

hetmann

  Początkujący user

 • Autor(ka) tematu
 • Użytkownicy
 • Pip
 • 43 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22.01.2012, 12:08

Ja tak teraz myślę, że może lepiej byłoby przesunąć temat do offtopu ogólnego? Wiem, to trochę zgrzyta z regulaminem, ale są poważne ku temu przesłanki:
1)Sprawa jest raczej dość dużej wagi
2)ACTA nie dotyczy tylko piractwa, są tam też zapisy o żywności i patentowaniu - problem jest więc bardziej złożony
 • 0

#13 stinkfist

stinkfist

  Początkujący user

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 18 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22.01.2012, 17:54

Popieram :)
 • 0

#14 Another

Another

  Krywań

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 270 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22.01.2012, 20:32

Problem związany z tą cichą ustawą jest niezwykle poważny.

Jeszcze jakiś czas temu z dużym przymróżeniem oka oglądałem filmy Chrisa Everalda i Davida Icke'a,a z bajek o reptilianach przez nich głoszonych mozna się było pośmiać, podobnie jak z bajek o NWO, Illuminatach czy Wolnomularzach... jednak jak to zawsze w każdej legendzie jest trochę prawdy :)

Medialne pranie mózgu to również złożony fakt.
Ważniejsze jest pytanie jak się takim działaniom ze strony rządzących SKUTECZNIE przeciwstawić/zaprostestować?...

Dlatego oprócz narzekania i protestów, które idą w próżnie warto skierować swoje uwagi do osób, które mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na proces ratyfikowania ACTA (czyt. polityków)

Owszem ta droga wydaje się najrozsądzniejsza, sam wysłałem takie listy, podpisalem w sieci kilka petycji...
Strony rządowe zostały zaatakowane przez hakerów...
Jutro zniknie w imię protestu spora cześć witryn internetowych itd.

Niby ok, wywołano publiczną burzę i dyskusję na ten temat, co jest szalenie ważne, ale widzę w takim działaniu/rozumowaniu pewną nieporawność, żeby nie napisać "walkę z wiatrakami".

Zauważcie:
- wyślemy tysiące listów i petycji z poczuciem protestu, a oni je potem zwyczajnie... usuną nawet nie przeczytawszy;

- hakerzy zaatakowali strony rządowe - które de facto są...dla nas ( ten atak/protest nie dotyka w zaden dosadny bezpośredni sposób rządzących odpowiedzialnych za tę inwigilacyjną akcję, którzy często mają słabe pojęcie nawet o obsludze komputera, a co dopiero o obsłudze internetu; można odnieść wrażenie, że nawet nie czytali tej ACTA która chcą podpisać jedynie w imię poddaństwa);

- podobnie np. najblizszy protest kierowców w sprawie wysokich cen paliw... niby ok ale.. bedą się poruszac przez miasta z prędkoscią 40 km/h, lub tankować za 1zł, lub nawet blokować stacje - to spowoduje... nasz paraliż! podczas gdy politycy latają sobie samolotami i mają to delikatnie mówiąc gdzies, bo protest sparaliżuje samych strajkujących, a nie dotknie bezpośrednio rządzących, którzy doją nas jak chcą - to nie oni nie dojadą do pracy tylko my; do tego inteligencja na forum onetu ciągle kłóci się co lepsze: diesel/benzyna/lpg, zupełnie jak dzieci na podwórku;

-przykładów możnaby wymieniać dziesiątki.

Pozostaje pytanie w jaki sposób możemy DOSADNIE zaprotestować, tak aby rządzący sami poczuli prostest i jego wagę na własnej skórze?
Wcale nie chodzi mi o to żeby ich bić, tylko dać im do zrozumienia, że oni są tylko jednymi z nas wybranymi po to, by nam służyć.
Uważam że nie ma innej drogi, bo wygląda na to że demokracja jest już tylko na papierze.

Jakieś pomysły?...

Pozdrawiam :)

P.S. Pozdrawiam również tych którzy wybierają od 20 lat tych samych rządzących, którzy tylko zmieniają nazwę partii i czynią ten kraj poddaństwem obcych mocarstw... i mnie wyśmiewają, gdy stanowczo do dziś dnia wypowiadam swój głos przeciwny wejsciu Polski do UE; podobnie wyśmiewają gdy mówię że to USA jest najeźdzcą, grabieżcą i niebezpiecznym mordercą, a nie Afganistan czy np. Iran, który od 50 lat nie wypowiedział wojny żadnemu krajowi.

Dziś mamy ACTA, a jutro?... Wojnę?

Warto się nad tym poważnie zastanowić i nie pozostawać obojętnym. Każdy powinien w imię własnej osobistej wolności i suwerenności w jakis sposób zaprotestować.
Ruszmy mózgami i nie dajmy sobie ich programować przez media. Wpłynięcie na zablokowanie tej ustawy to bardzo ważny krok w utrzymaniu jako takiej niezależności społeczeństwa i pokazaniu jego siły.

Ten post był edytowany przez Another dnia: 22.01.2012, 20:46

 • 2

#15 piotrekrz1

piotrekrz1

  Zadomowiony

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 411 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:Rzeszów

Napisany 22.01.2012, 22:56

@Another :padam:

Informację o ACTA mogłem czytać już od kilku tygodni i na niektórych portalach była codziennie wałkowanym tematem. Jednak dopiero wczoraj naprawdę zaczęło się dziać. Do tej pory media kompletnie milczały na ten temat, nie miało być żadnych konsultacji. Dokument, tak jak został skonstruowany, tak też miał być podpisany - po cichu, za plecami obywateli.

Niesamowite jest to, co się obecnie dzieje. To nie tylko grupa Anonymous atakuje. Zwykli użytkownicy Internetu całym sercem włączyli się w tę akcję. Korzystają z odpowiednich aplikacji, które pomagają w przeprowadzaniu ataków DDoS. Ludzie są zjednoczeni tak, jak pewnie dawno nie byli - walczą w jednym głównym celu. Nagle media zaczęły przedstawiać obiektywnie informacje - te które znam z Internetu. Nagle pojawiła się otwarta krytyka Rządu - czego wcześniej na wielu portalach łatwo nie można było znaleźć.

Interesujący artykuł:
http://politykier.pl...ml?ticaid=5dc96

25. stycznia w całej Polsce organizowane są masowe protesty Polaków. Tysiące ludzi już potwierdziło swoją obecność w manifestacjach. Tutaj lista miast z odnośnikami do wydarzenia na Facebooku - dochodzą ciągle nowe:

WARSZAWA https://www.facebook...31718760242341/

KRAKÓW https://www.facebook...15317315225357/
WROCŁAW https://www.facebook...32274416793882/
ŁÓDŹ https://www.facebook...6075406511048//
SZCZECIN https://www.facebook...80653448656301/
GDAŃSK https://www.facebook...53301034699480/
TORUŃ https://www.facebook...39838672758381/
LUBLIN https://www.facebook...74048566035586/
KATOWICE https://www.facebook...74724099301513/
BIAŁYSTOK http://www.facebook....56392994434523/
GORZÓW https://www.facebook...35788003207252/
RZESZÓW https://www.facebook...34706133314328/
OLSZTYN https://www.facebook...49441668418318/
BYDGOSZCZ https://www.facebook...12620175499352/
KIELCE https://www.facebook...16763271746396/
POZNAŃ https://www.facebook...74451399329583/

Pozostałe miasta:

BIAŁA PODLASKA https://www.facebook...54443481334137/
BIELSKO- BIAŁA https://www.facebook...42876392398818/
CZĘSTOCHOWA https://www.facebook...15644171811283/
EŁK http://www.facebook....52653108080797/
GDYNIA https://www.facebook...08132032565777/
JASTRZĘBIE ZDRÓJ http://www.facebook....77715198961253/
KOSZALIN https://www.facebook...66544826693312/
LUBIĘCIN https://www.facebook...80049205428002/
MIELEC https://www.facebook...15960131828288/
PIŁA https://www.facebook...63770730315314/
RADOM https://www.facebook...14278065333774/
RADOMSKO https://www.facebook...33422520024895/
RYBNIK https://www.facebook...17531361672321/
SŁUPSK https://www.facebook...55576864469738/
SOSNOWIEC https://www.facebook...27134550660857/
SZCZYTNO https://www.facebook...04287716283865/
TARNÓW https://www.facebook...95948973836535/
TARNOWSKIE GÓRY https://www.facebook...26874334064657/
TOMASZÓW MAZOWIECKI https://www.facebook...17180361704882/
ZAMOŚĆ https://www.facebook...72542776144232/
 • 0

#16 sinn3r

sinn3r

  [tech admin]

 • Root Admin
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 4646 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:Łódź

Napisany 23.01.2012, 09:33

w związku z tym, że organizatorzy blackoutu przekierowali swoją stronę na FB, akcja przerwana.
Więcej info na FB: http://www.facebook....237696142972506
 • 0

#17 Gość_timonek123_*

Gość_timonek123_*
 • Goście

Napisany 23.01.2012, 14:00

jestem za podpisaniem acta niestety koniec wolnosci internetu tak powinno byc
 • 0

#18 tortila

tortila

  Początkujący user

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 45 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 23.01.2012, 14:05

A mi to zwisa co zrobią ;d , filmów z neta rzadko ściągam. W gry nie gram, no trochę będzie mi żal, że nie po ściągam mojego ulubionego serialu The Good Wife. Ale kupie na dvd najwyżej :)
 • 0

#19 Gość_timonek123_*

Gość_timonek123_*
 • Goście

Napisany 23.01.2012, 14:07

bo sa legalne strony z filmami za ktore płace co 3 miesiace prawie 100 zł
 • 0

#20 solitarius

solitarius

  Zadomowiony

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 311 Postów:
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:Podbeskidzie

Napisany 23.01.2012, 14:07

kilka dni temu padł megaupload, a dziś widzę, że nie można ściągać plików z filesonic!

i pomyśleć że z przymrużeniem oka oglądałem filmy o NWO, a to się właśnie dzieje na naszych oczach od kilku miesięcy...
mam nadzieję, ze to wszystko pier*olnie w grudniu w wyniku jakiejś kolejnej wojny...
 • 0