Skocz do zawartości

Zdjęcie

sondaż

• Zamknięty Ten temat jest zamknięty
154 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: sondaż (57 użytkowników głosowało)

zagłosuję na:

1. PJN (1 głosów [1.75%])

Procent głosów: 1.75%

2. PSL (1 głosów [1.75%])

3. Głosowanie Ruch Palikota (8 głosów [14.04%])

Procent głosów: 14.04%

4. Głosowanie PO (10 głosów [17.54%])

Procent głosów: 17.54%

5. Głosowanie PIS (13 głosów [22.81%])

Procent głosów: 22.81%

6. Głosowanie Nową Prawicę (12 głosów [21.05%])

Procent głosów: 21.05%

7. SLD (1 głosów [1.75%])

8. inna partia (2 głosów [3.51%])

Procent głosów: 3.51%

9. Nie idę na wybory! (9 głosów [15.79%])

Procent głosów: 15.79%

Głosuj

#121 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 12.10.2011, 10:46

Nasze życzenia są nic nie warte.

Zgadzam się. Ale trzeba pamiętać że to my jesteśmy nad politykami wbrew pozorom. Jeśli nie będziemy chcieli to nie wybierzemy więcej tych którzy naszych oczekiwań nie spełnili. Niestety to tylko teoria bo jak wygląda rzeczywistość to wszyscy wiemy :D Zgodze się co do wojny. Ten świad zmierza ku samozagładzie.
  • 0

#122 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1355 Postów:

Napisany 12.10.2011, 10:51

Przecież Jarek to właśnie socjalista. Socjaliści są często charyzmatyczni i dlatego zdobywają władzę. Jarkowi charyzmy odmówić nie można.

hahaha taka ma charyzme i widzimy jak na tym wychodzi przegrywa wszystko co mozna przegrac :D

Pozdrawiam
baxx
  • 0

#123 jacek88

jacek88

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 258 Postów:

Napisany 12.10.2011, 10:59

Bo ma mniej ludzi w mediach niż Tusk.
Zauważ, że wynik wyborczy jest wprost proporcjonalny do czasu antenowego danej partii :D
  • 0

#124 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 12.10.2011, 11:07

Bo ma mniej ludzi w mediach niż Tusk.
Zauważ, że wynik wyborczy jest wprost proporcjonalny do czasu antenowego danej partii :D

Ludzie decyduja kto bedzie rzadzil a nie media :) ale rozumiem ze nie zgodzisz sie z tym nigdy :)

Pozdrawiam
baxx
  • 0

#125 jacek88

jacek88

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 258 Postów:

Napisany 12.10.2011, 11:23

Nie zgodzę się, bo ludzie nie mają własnego zdania. Powielają to przedstawione im przez media.
  • 0

#126 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 12.10.2011, 11:29

Nie zgodzę się, bo ludzie nie mają własnego zdania. Powielają to przedstawione im przez media.

nie dziwie sie zreszta wiedzialem ze tak napiszesz :) no glosuja na tych co widza w tv przeciez o to chodzi :) ale sami decyduja na kogo zaglosuja przeciez nie jest tak ze 100% glosuje za PO, jest wybor :)

Pozdrawiam
baxx
  • 0

#127 jacek88

jacek88

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 258 Postów:

Napisany 12.10.2011, 11:31

Jest wybór ale jest jaki jest bo na polityce zna się max 20% społeczeństwa. A jaka część tej części głosowała?
  • 0

#128 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 12.10.2011, 11:40

Wybory polegają na wybieraniu mniejszego zła albo wybieraniu najpopularniejszych. Jak ktoś kto się nie interesuje polityką idzie głosować to głosuje na tego kogo nazwisko kojarzy. A to czy ten ktoś jest wartościowym politykiem czy chociażby uczciwą osobą nie ma znaczenia. Jeśli ktoś nie wierzy niech wytłumaczy obecność w partiach politycznych coraz większą liczbę celebrytów i wyjaśni mi jak to się dzieje że takie osoby wchodza do sejmu i senatu? Przecież to są ludzie bez jakiegokolwiek doświadczenia politycznego a jednak ludzie na nich głosują.
  • 0

#129 sinn3r

sinn3r

[tech admin]

• Root Admin
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4646 Postów:

Napisany 12.10.2011, 11:52

Jako, że temat jest w dziale "na wesoło", to pozwolę sobie na..

[sarkazm]

Oczywiście media są masońskie, a jeśli nie, to na pewno maczają w nich swoje wstrętne paluchy Żydzi, Niemcy, Rosjanie, albo cykliści. Promują zepsucie, homoseksualizm i rozwiązłość. Toczą jad i truciznę w żyły Polaków.

Ludzie są zmanipulowani przekazami podprogowymi serwowanymi przez grupy interesów. Marionetki bez własnego zdania.

Kto wyzwoli uciśniony Naród z tego wszystkiego?
Czy znajdzie się Wódz, który poprowadzi do zwycięstwa prawdziwych Polaków-Katolików-Patriotów?

Demokracja nie dała rady. Rewolucjo, przybywaj!

[/sarkazm]

:crazy:
  • 4

#130 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 12.10.2011, 12:04

Wybory polegają na wybieraniu mniejszego zła albo wybieraniu najpopularniejszych.

ta ? ciekawe :) A ja Ci mowie ze to sa tylko twoje przypuszczenia i domniemania bo ty akurat sympatyzujesz z tym "dobrym" i "niepopularnym" JKM z NP :)

Jak ktoś kto się nie interesuje polityką idzie głosować to głosuje na tego kogo nazwisko kojarzy.Jak ktoś kto się nie interesuje polityką idzie głosować to głosuje na tego kogo nazwisko kojarzy. A to czy ten ktoś jest wartościowym politykiem czy chociażby uczciwą osobą nie ma znaczenia.

A zapominasz ze wieksza czesc spoleczenstwa nie jest glupia ani naiwna i tak jak ty wlasnie zna sie na polityce i dobrze wie na kogo oddaje swoj glos :)

Jeśli ktoś nie wierzy niech wytłumaczy obecność w partiach politycznych coraz większą liczbę celebrytów i wyjaśni mi jak to się dzieje że takie osoby wchodza do sejmu i senatu? Przecież to są ludzie bez jakiegokolwiek doświadczenia politycznego a jednak ludzie na nich głosują.

Tym wlasnie jest demokracja, ze nie tylko ludzie z polityki moga brac udzial w kandydowaniu na stanowiska rzadowe :) Dziwne ze o tym nie wiesz :)

Pozdrawiam
baxx
  • 0

#131 jacek88

jacek88

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 258 Postów:

Napisany 12.10.2011, 12:29

ta ? ciekawe :) A ja Ci mowie ze to sa tylko twoje przypuszczenia i domniemania bo ty akurat sympatyzujesz z tym "dobrym" i "niepopularnym" JKM z NP :)

A zapominasz ze wieksza czesc spoleczenstwa nie jest glupia ani naiwna i tak jak ty wlasnie zna sie na polityce i dobrze wie na kogo oddaje swoj glos :)

Tym wlasnie jest demokracja, ze nie tylko ludzie z polityki moga brac udzial w kandydowaniu na stanowiska rzadowe :) Dziwne ze o tym nie wiesz :)

Pozdrawiam
baxx

1. skąd wiesz, że on Adahn wyobrażony głosował na NP?
2. tak samo jak wszyscy znają się na prawie, wszyscy znają się na budowaniu mostów, gotowaniu i graniu w koszykówkę. wszyscy znają się na wszystkim i są samowystarczalni
3. w obecnej niby-demokracji przeciętny kowalski nie wystartuje w wyborach z zadowalającym wynikiem, tylko inni muszą go tam pchać (w szczególności chodzi tu o finansowanie TYLKO NIEKTÓRYCH partii z budżetu państwa - masakra). polecam zaznajomienie się z przepisami ustawy o partiach politycznych i kodeksem wyborczym
  • 0

#132 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 12.10.2011, 12:33

Jestem zwolennikiem KNP i nie uważam żeby to był powód do wstydu. Bo niby dlaczego? Bo mają małe poparcie? Bo głoszą niewygodne hasła? Zgadzam się z linią programową tej partii i tyle. A co do inteligencji Polaków to łatwo można to zauważyć tym co serwuje nam telewizja czyli co się najlepiej sprzedaje. Mam talent, taniec z gwiazdami, tańce na lodzie i tym podobne. Miliony ludzi to ogląda, potem te miliony idą głosować. To dotarło do polityki, ludzie nie kupuja tego co ważne dla kraju, tylko to co się sprzeda masom. Tak własnie wygląda polska polityka.
  • 0

#133 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 12.10.2011, 13:17

Jestem zwolennikiem KNP i nie uważam żeby to był powód do wstydu. Bo niby dlaczego? Bo mają małe poparcie? Bo głoszą niewygodne hasła? Zgadzam się z linią programową tej partii i tyle.

ta a kilka postow wczesniej zarzucales innym ze wybierajac PO juz samodzienie nie mysla, ze telewizja steruje wyborcami :) Myslisz ze tylko ty dobrze wybierasz a inni nie...sam wiesz czymn to zalatuje haha

JKM powinien isc droga postepu a nie droga stania w miejscu bo taki Palikot zrobil z 1% 10% i to jest dopiero hit !

A co do inteligencji Polaków to łatwo można to zauważyć tym co serwuje nam telewizja czyli co się najlepiej sprzedaje. Mam talent, taniec z gwiazdami, tańce na lodzie i tym podobne. Miliony ludzi to ogląda, potem te miliony idą głosować. To dotarło do polityki, ludzie nie kupuja tego co ważne dla kraju, tylko to co się sprzeda masom. Tak własnie wygląda polska polityka.

Boszeeeeee jaki ty musisz byc zalosny na codzien :)

Nie lubisz komercji to jej nie ogladaj. Takie programy sa dla ludzi ty widze wolisz niszowe malo ciekawe programy to je sobie ogladaj.

Zdaje sobie sprawe ze po tych wyborach krew Cie zalala ze spoleczenstwo Polskie znow wybralo tak jak ty tego nie chciales :)

Jedno pytanie dlaczego po raz ktorys obrazasz Polakow ? Nie podoba Ci sie Polska taka jaka jest kto nia rzadzi, nie myslacy samodzielnie Polacy ?, to korzystaj z pelni praw UE i emigracja czeka :) Pobedziesz tam pare lat jak dasz rade to wrocisz na kolanach do swojej Ojczyzny bo wiem co pisze! Skoncza sie twoje nazekania i gadanie glupot o malo inteligentnych Polakach.

Pozdrawiam
baxx
  • 0

#134 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 12.10.2011, 13:41

A powiedz mi dlaczego nie próbujesz swoich jakże "mądrych" myśli poprzeć jakimś przekonującym argumentem? Palikot swój wynik zrobił na chwytliwych hasłach i promowaniu tzw. głębokiej tolerancji. Mówił o legalizacji marihuany, o opodatkowaniu koscioła, związkach osób homoseksualnych, wolność w kwestii aborcji. Wiele osób mówiło też że będą na niego głosować "bo przynajmniej będzie śmiesznie". Jego hasła wyborcze to czysty populizm. I to wynik Palikota jest najlepszym dowodem na to że Polacy to jednak w dużym procencie mało myślący ludzie. Ludzie usłyszeli to co chcieli i stwierdzili że to jest ten kto im zapewni lepsze życie. Ale niestety polityka nie polega na tym żeby dać każdemu wszystko to co by chciał, tylko zeby tak zorganizować państwo żeby ogólnie było lepiej. I takie poglądy ma KNP. Zmienić ten stan rzeczy. Nie dawać nic ludziom za darmo, tylko sprawić żeby ludzi było stać na to co by chcieli mieć. Ja nie chcę liczyć na łaskę państwa. Chciałbym żeby nie zabierano mi wypracowanych przeze mnie pięniędzy, a tym samym żebym mógł sobie życ po swojemu, A teraz jest tak że państwo zabiera ci dużą część twoich pieniędzy pod postacią podatków, a potem wspaniałomyślnie daje ci prezenty takie jak różne dodatki, świadczenia itp.

Ja takich programów nie oglądam bo uważam że są żenujące. Ale zobacz jak wygląda telewizja obecnie, a jak wyglądała kilka lat tamu. Obecnie na topie jest wszystko co cool i trendy. Cała wataha ludzi znanych z tego że są znani i programów które zaspokojają tylko najniższe instynkty. I nie mów mi że mogę tego nie ogladać bo niestety ten trend dopadł także telewizję publiczną na którą idą pieniądze między innymi z moich podatków.

A co do Polaków którzy nie wybrali tak jak chciałem. Zdawałem sobie doskonale sprawę że partia która jest mi najbliższa nie ma żadnych szans na przyzwoity wynik i nie miałem nadziei że tak ludzie zagłosują. Chciałem jedynie żeby zagłosowali mądrze, żeby odsunąć ten nieudolny rząd od władzy. Ludzi wybrali inaczej, trudno. Obyśmy tego w przyszłości nie żałowali. Mimo wszystko tego sobie życzę.

I jeszcze na koniec. Jak nie będziesz swoich teorii popierał sensownymi ARGUMENTAMI, a nie obrażaniem mnie i sugerowaniem że nie wiem o czym gadam, to nie będe z tobą dyskutował bo nie ma to najmniejszego sensu.

Ten post był edytowany przez Adahn wyobrażony dnia: 12.10.2011, 13:42

• 0

#135 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 12.10.2011, 14:14

A powiedz mi dlaczego nie próbujesz swoich jakże "mądrych" myśli poprzeć jakimś przekonującym argumentem?

Odpowiem Ci jak ty mi odpowiesz dlaczego i jakim prawem obrazasz wybor innych i nazywasz Polakow malo inteligentnymi ?

Ale niestety polityka nie polega na tym żeby dać każdemu wszystko to co by chciał, tylko zeby tak zorganizować państwo żeby ogólnie było lepiej. I takie poglądy ma KNP. Zmienić ten stan rzeczy.

Polityka nie, ale kampania polityczna tak!
Mysle ze w ta strone musi isc JKM jesli chce liczy na cokolwiek niz tylko bycie w pozycji outsidera politycznego!

Nie dawać nic ludziom za darmo, tylko sprawić żeby ludzi było stać na to co by chcieli mieć. Ja nie chcę liczyć na łaskę państwa.

ty chyba masz nie wiele ponad 20lat skoro tak piszesz...bo nie wiesz w jakiej sytuacji zyciowej sie znajdzies, moze byc tak ze w takiej ze nie bedziesz mial na chleb i bedziesz zdany na laske wlasnie tego panstwa. Socjal musi byc !

Chciałbym żeby nie zabierano mi wypracowanych przeze mnie pięniędzy, a tym samym żebym mógł sobie życ po swojemu, A teraz jest tak że państwo zabiera ci dużą część twoich pieniędzy pod postacią podatków, a potem wspaniałomyślnie daje ci prezenty takie jak różne dodatki, świadczenia itp.

Ja wiem jak jest i tez bym wiele chcial, ale nie mam, wiec poki jest praca mozesz cos zmienic....masz swiadczenia ZUS masz 2 filar i sie zbiera choc wiadomo nie tyle ile bysmy chcieli, ale zawsze. Jest tez 3 filar dla najbogatszych i mozesz samemu zbierac dodatkowo na emeryture.

Koszty pracy sa wysokie to prawda, ale na dobra sprawe zeby byly nizsze to musi byc pomysl skad brac pieniadze zeby ich nie bylo :)

Ja takich programów nie oglądam bo uważam że są żenujące. Ale zobacz jak wygląda telewizja obecnie, a jak wyglądała kilka lat tamu. Obecnie na topie jest wszystko co cool i trendy. Cała wataha ludzi znanych z tego że są znani i programów które zaspokojają tylko najniższe instynkty. I nie mów mi że mogę tego nie ogladać bo niestety ten trend dopadł także telewizję publiczną na którą idą pieniądze między innymi z moich podatków.

Mozesz! Chyba ze ty nie wiesz co to to telewizja kablowa i dodatkowe programy :) np wszystkie serie Discovery swietne programy :) publicystyka na tvp kultura, kanaly sportowe itd takze jest cala masa kanalow do wyboru do koloru :)

Sorry, ale troche ta twoja opinia zalatuje mi starym zgryzliwym pogladem dziadka ktoremu wszystko przeszkadza hmmmmmmmmmm dziwne to :)

Chciałem jedynie żeby zagłosowali mądrze, żeby odsunąć ten nieudolny rząd od władzy.

Chciales ? a co zrobiles takiego zeby chcieli ? :)

I jeszcze na koniec. Jak nie będziesz swoich teorii popierał sensownymi ARGUMENTAMI, a nie obrażaniem mnie i sugerowaniem że nie wiem o czym gadam, to nie będe z tobą dyskutował bo nie ma to najmniejszego sensu.

Ty obrazasz Polakow i wmawiasz na forum ze masy sa sterowane mediami, ze nie myslimy samodzielnie i ma byc ok ?
Zacznij od siebie a potem innych umoralniaj :)

Pozdrawiam
baxx
  • 0

#136 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 12.10.2011, 14:59

Odpowiem Ci jak ty mi odpowiesz dlaczego i jakim prawem obrazasz wybor innych i nazywasz Polakow malo inteligentnymi ?

Właśnie o tym mówię :) Zamiast mi odpowiedzieć odwracasz kota ogonem i zaczynasz swoje. Po pierwsze w ten sposób tworzy się błędne koło. A po drugie, nie wies że nie odpowiada się pytaniem na pytanie?

Polityka nie, ale kampania polityczna tak!
Mysle ze w ta strone musi isc JKM jesli chce liczy na cokolwiek niz tylko bycie w pozycji outsidera politycznego!

Czyli chcesz mi powiedzieć że to jaki plan na rządzenie ma dana partia to nic nie warte pieeprzenie i nie mam sobie tym w ogóle zawracać głowy, bo jak już dojdą do władzy to i tak będą robić coś zupełnie innego, tak? Czyli mam wybierac swoich kandydatów na podstawie tego kogo więcej widziałem w telewizji, czy która partia ma w swoich listach więcej celebrytów? Gratuluję podejścia. Jesteś dokładnie tym o kim piszę. A dlaczego tak uważam popieram ARGUMENTAMI! Ty nie jesteś tak miły, żeby uzasadnić swoje zdanie. Wolisz raczej sposób "tak, bo tak!"

ty chyba masz nie wiele ponad 20lat skoro tak piszesz...bo nie wiesz w jakiej sytuacji zyciowej sie znajdzies, moze byc tak ze w takiej ze nie bedziesz mial na chleb i bedziesz zdany na laske wlasnie tego panstwa. Socjal musi byc !

Bliżej mi do trzydziestki niż do dwudziestki i doskonale zdaje sobie sprawę że socjal być musi, bo tak jak sam powiedziałeś nigdy nie wiadomo kiedy mi się noga powinię i będe potrzebował pomocy państwa. Tu się zgadzamy. Ja jednak mam zastrzezenia do skali tej pomocy. Za dużo jest podatków na niewiadomo co. Jakichś dziwnych pomocy socjalnych które tylko obciążają budżet. Gdyby państwo zabierało ci niezbędne minimum do sprawnego funkcjonowania, to miałbym więcej pieniędzy które mógłbyś rozdysponować według własnego widzimisię. Może ty lubisz jak cię traktują jak małe dziecko nad którym musi być sprawowana opieka. Mi państwo nie musi mówić jak mam żyć żebym sobie krzywdy nie zrobił. Potrafię wziąć odpowiedzialność za swoje czyny.

....masz swiadczenia ZUS masz 2 filar i sie zbiera choc wiadomo nie tyle ile bysmy chcieli, ale zawsze. Jest tez 3 filar dla najbogatszych i mozesz samemu zbierac dodatkowo na emeryture.

ZUS jest niewydolny i jest to kwestia czasu (o ile nie będzie reformy emerytur) jak to wszystko padnie. Poprostu ZUS zbankrutuje. W Polsce rodzi się coraz mnie dzieci i za jakiś czas poprostu nie będzie miał kto zarabiać na emerytury. Ostatnio PO zabrało sobie kilka miliardów z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Zbiera się tam pieniądze żeby uzupełniać ewentualne braki pieniędzy na emerytury, ale dopiero za około 15 lat. Wtedy będzie najtrudniej i postanowiono się przed tym zabezpieczyć. Ale PO postanowiło z tych pieniędzy skorzystać teraz, bo już teraz brakuje na wypłatę emerytur. Jak dla mnie to działanie bardzo krótkowzroczne. No ale kto by się przejmował tym co będzie za 15 lat, nie? Ważne żebyteraz nas ludzie lubili i zagłosowali na nas. A na trzeci filar bym bardzo chciał odkładać, ale nie mogę bo zarabiam tyle że ledwo na miesiąc zycia starcza. To jest dobra sytuacja państwa według ciebie? Jak dla mnie jest zła i staje sie coraz gorsza, bo wszystko drożeje a pensje nie rosną. Ale co tam, podnieśmy podatki. By żyło się lepiej! ;)

Mozesz! Chyba ze ty nie wiesz co to to telewizja kablowa i dodatkowe programy :) np wszystkie serie Discovery swietne programy :) publicystyka na tvp kultura, kanaly sportowe itd takze jest cala masa kanalow do wyboru do koloru

TVP Kultura i Sport nie są ogólnodostępne. I zauważ że nie mówię o całości telewizji tylko o telewizji publicznej na którą płacę podatki. Mam prawo skrytykowac taki stan rzeczy.

Chciales ? a co zrobiles takiego zeby chcieli ?

Swoje zrobiłem. Ale nie będe ci się spowiadał.

Ten post był edytowany przez Adahn wyobrażony dnia: 12.10.2011, 14:59

• 0

#137 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 12.10.2011, 15:37

Właśnie o tym mówię :) Zamiast mi odpowiedzieć odwracasz kota ogonem i zaczynasz swoje. Po pierwsze w ten sposób tworzy się błędne koło. A po drugie, nie wies że nie odpowiada się pytaniem na pytanie?

wiedzialem co odpiszesz takze nawet nie potrzebnie to napisalem zreszta i tak bylo by bicie piany i nic wiecej bo nie spotkamy sie w polowie kompromisu nie bedzie.

Czyli chcesz mi powiedzieć że to jaki plan na rządzenie ma dana partia to nic nie warte pieeprzenie i nie mam sobie tym w ogóle zawracać głowy, bo jak już dojdą do władzy to i tak będą robić coś zupełnie innego, tak?

tu tez wiedzialem ze tego nie ogarniesz :)

Chodzi o styl w jakim sie prowadzi kampanie polityczna. JKM powinien sie uczyc od Palikota jak powinno sie zdobywac poparcie. Palikot tez byl w mniejszosci i pewnie dalej by tam byl gdyby nie chec zmian wlasnego wizerunku, kielbasy wyborczej ( w ktorej nie ma nic zlego kazdy wie ze ona jest ale wtedy smakuje bardziej )Piotra Tymochowicza i calego sztabu ludzi od kampanii politycznych, udalo mu sie zdobyc poparcie 10% spoleczenstwa.
Palikot jaki byl i jest kazdy wie i widzi. Chodzi tu o to ze cos obiecal bo musial, wiedzial ze jak bedzie w takiej niszy jak JKM to nic z tego nie bedzie, ale tez mial swoj program wyborczy i nadal go ma. Tu chodzi o styl i zachowanie swoich racji.

Za dużo jest podatków na niewiadomo co.

to ze ty nie wiesz na co one sa to nie znaczy ze ma ich nie byc.

Jakichś dziwnych pomocy socjalnych które tylko obciążają budżet.

to tez takie populistyczne bardzo...bo pewnie nie masz pojecia jak zrobic zeby ich nie bylo, ale nazekac ze sa to kazdy pierwszy :)

Mi państwo nie musi mówić jak mam żyć żebym sobie krzywdy nie zrobił. Potrafię wziąć odpowiedzialność za swoje czyny.

jakby tak bylo to bys tego nie pisal bo bys dawno tak robil w swoim zyciu zeby miec wiecej niz masz.

ZUS jest niewydolny i jest to kwestia czasu (o ile nie będzie reformy emerytur) jak to wszystko padnie. Poprostu ZUS zbankrutuje.

Kolejny argument o nazwie "zaden" bo na dobra sprawe to kazdy moze sobie tak powiedziec i co z tego. Nie masz zadnych dowodow ze tak bedzie to sa kolejne przypuszczenia.

Powinienes wiedziec ze to 2gi filar bardziej przestaje istniec niz ZUS, wiecej idzie swiadczen z OFE na rzecz ZUSu niz na odwrot, albo wcale.

Ostatnio PO zabrało sobie kilka miliardów z Funduszu Rezerwy Demograficznej.

zle to PO co ? i kazda inna partia oprocz JKM ( na dobra sprawe tez kiedys sie nim jaralem, ale to byly czasy LO )

A na trzeci filar bym bardzo chciał odkładać, ale nie mogę bo zarabiam tyle że ledwo na miesiąc zycia starcza. To jest dobra sytuacja państwa według ciebie? Jak dla mnie jest zła i staje sie coraz gorsza, bo wszystko drożeje a pensje nie rosną. Ale co tam, podnieśmy podatki. By żyło się lepiej! ;)

Latwo nie jest to fakt !

Mam podobna sytuacje i dlatego za jakis czas bede mial dodatkwowa forme zarabiania kasy :)

TVP Kultura i Sport nie są ogólnodostępne. I zauważ że nie mówię o całości telewizji tylko o telewizji publicznej na którą płacę podatki. Mam prawo skrytykowac taki stan rzeczy.

Krytyka i nazekanie to jest sol tej ziemi :)

Chlopie kazdy na cos placi, ze stadionami tez tak pisales o Euro :) ale co z tego ? Nie masz na to wplywu, ale na swoje zycie masz wiec
Rodacy do pracy :D

Swoje zrobiłem. Ale nie będe ci się spowiadał.

hehehe mowisz ? plakaty na miescie i sianie propagandy o Uczciwej Prawicy na spotkaniach przy piwku ? :)

Pozdrawiam
baxx
  • 0

#138 ilanet

ilanet

Niezla ze mnie cholera.

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 639 Postów:

Napisany 12.10.2011, 17:40

Jako, że temat jest w dziale "na wesoło", to pozwolę sobie na..

[sarkazm]

Oczywiście media są masońskie, a jeśli nie, to na pewno maczają w nich swoje wstrętne paluchy Żydzi, Niemcy, Rosjanie, albo cykliści. Promują zepsucie, homoseksualizm i rozwiązłość. Toczą jad i truciznę w żyły Polaków.

Ludzie są zmanipulowani przekazami podprogowymi serwowanymi przez grupy interesów. Marionetki bez własnego zdania.

Kto wyzwoli uciśniony Naród z tego wszystkiego?
Czy znajdzie się Wódz, który poprowadzi do zwycięstwa prawdziwych Polaków-Katolików-Patriotów?

Demokracja nie dała rady. Rewolucjo, przybywaj!

[/sarkazm]

:crazy:

Może i sarkazm, ale czytając to uśmiałam się do łez :P

Tak poza tym, to ten temat się robi nudny. Dyskusja baxx kontra adahn wyobrażony... No sorry panowie, ale masło maślane zaczyna się tworzyć.
Ne lepiej odpuścić? Chociaż pewnie nie... bo to takie "nie męskie".

pozdrawiam dyskutujących Telimena, Tenali, czy jak tam kto chce ;)

Ten post był edytowany przez Tenali dnia: 12.10.2011, 17:41

• 0

#139 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 12.10.2011, 17:53

Tak poza tym, to ten temat się robi nudny. Dyskusja baxx kontra adahn wyobrażony... No sorry panowie, ale masło maślane zaczyna się tworzyć.
Ne lepiej odpuścić? Chociaż pewnie nie... bo to takie "nie męskie".

no ja bym to zakonczyl, ale ze jestem bardzo uczynny to ustapie pierwszenstwa Adahn'owi :)

pozdrawiam dyskutujących Telimena, Tenali, czy jak tam kto chce ;)

aha czyli ja chce tak...dziekuje za pozdrowienia Stefanio :)

Pozdrawiam
baxx
  • 1

#140 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 12.10.2011, 18:14

Sam się dziwie że chce mi się z tobą dyskutować. Więc oficjalnie ogłaszam że robię to po raz ostatni. Ostatni raz zbijam twoje pieeprzenie konkretnymi argumentami. Więc nawet mi nie odpisuj, oszczędź sobie czasu i pracy.

wiedzialem co odpiszesz takze nawet nie potrzebnie to napisalem zreszta i tak bylo by bicie piany i nic wiecej bo nie spotkamy sie w polowie kompromisu nie bedzie.

Ani przez moment nie pomyślałem że mógłbyś chcieć się ze mną zgodzić w jakiejś kwestii, skoro logiczne i niepodważalne argumenty (można je sprawdzić, nie biorę sobie ich z głowy ot tak) do ciebie nie docierają i wolisz je przemilczeć i przerzucić uwagę na inny temat.

Chodzi o styl w jakim sie prowadzi kampanie polityczna. JKM powinien sie uczyc od Palikota jak powinno sie zdobywac poparcie. Palikot tez byl w mniejszosci i pewnie dalej by tam byl gdyby nie chec zmian wlasnego wizerunku, kielbasy wyborczej... Palikot jaki byl i jest kazdy wie i widzi. Chodzi tu o to ze cos obiecal bo musial, wiedzial ze jak bedzie w takiej niszy jak JKM to nic z tego nie bedzie, ale tez mial swoj program wyborczy i nadal go ma. Tu chodzi o styl i zachowanie swoich racji..

Jeżeli dla ciebie bardziej wartościowy i godny zaufania jest polityk który woli kłamać (to sugerujesz), niż taki który mówi to co faktycznie myśli ale nie jest to tak chwytliwe dla mas, to ja nie mam pytań. Rozumiem co chcesz powiedzieć. Że trzeba się umieć sprzedać ludziom. Ale tylko populiści mają szansę? Bo Palikot jest populistą i to wielkim. Lepper mu do pięt nie dorastał. Tym samym przyznajesz mi rację że ludzie chodzący na wybory to w większości mało myślące osoby, którym trzeba nawciskać kitów żeby oddali swój głos. Możesz tak do tego podchodzić, twoja sprawa. Ja się szanuję i nie chce być okłamywany. Wolę słuchać niewygodnej prawdy i realnych pomysłów na poprawę sytuacji, niż tego co się przyjemnie słucha. A program Palikota można sobie sprawdzić, wcześniej ci wypisałem kilka hitowych pomysłów dzięki którym zdobył 10%. I proszę cię żebyś mi nie pisał jaki to on jest świetny bo się tylko ośmieszasz. Każdy odrobinę myślący, który przeznaczył 15 minut swojego życia na przeczytanie tego programu wie że to populistyczne i demagigiczne hasła obliczone na zdobycie głosów. Tam nie ma żadnej recepty na poprawę sytuacji. Jest zimna kalkulacja co się bardziej opłaca ludziom powiedzieć. Jak do ciebie to przemawia to gratuluję.

to ze ty nie wiesz na co one sa to nie znaczy ze ma ich nie byc. to tez takie populistyczne bardzo...bo pewnie nie masz pojecia jak zrobic zeby ich nie bylo, ale nazekac ze sa to kazdy pierwszy

Ja nie muszę znać wszystkich celów na jakie idą podatki potrącone z moich pieniędzy. Łap linka tu masz wszystko ładnie pokazane, jaką część zabiera ci państwo z twojej pensji http://uswiadomieni....odatki-w-polsce

jakby tak bylo to bys tego nie pisal bo bys dawno tak robil w swoim zyciu zeby miec wiecej niz masz.

A wiesz jak trudno rozpocząć swój biznes w tym kraju? Wiesz jakie złodziejskie stawki są w postaci podatków za prowadzenie firmy? Wiesz jak wygląda załatwianie spraw urzędowych z tym związane? To nie gadaj głupot!

Kolejny argument o nazwie "zaden" bo na dobra sprawe to kazdy moze sobie tak powiedziec i co z tego. Nie masz zadnych dowodow ze tak bedzie to sa kolejne przypuszczenia.

Powinienes wiedziec ze to 2gi filar bardziej przestaje istniec niz ZUS, wiecej idzie swiadczen z OFE na rzecz ZUSu niz na odwrot, albo wcale.

To nie są moje przypuszczenia tylko wylicznie i szacowanie przez ekonomistów. Ja w przeciwieństwie do ciebie interesuję się trochę tym krajem i lubię wiedzieć takie niewygodne fakty. To że ZUS ledwo zipie to nie jest żadna tajemnica. Już teraz rocznie dopłacane są dziesiątki miliardów złotych żeby ludzie mogli dostawać emerytury. Wcześniej ci napisałem o zabraniu przez rząd pieniędzy z FRD. Do tego też nie raczyłeś się merytorycznie odnieść. Jest to łatanie dziury budżetowej, która przejawia się między innymi fatalnym stanem ubezpieczeń społecznych. A drugi filar stracił na znaczeniu, bo rząd zmienił zasady i trafiają tam składki w wysokości 2,3 % (docelowo 3,5%) zamiast 7,3% jak było do niedawna. Nie wiem jak ty ale ja bardziej "ufam" prywatnemu przedsiębiorstwu jakim jest OFE zarzadzającym moimi pieniędzmi, w którego interesie jest te pieniądze pomnozyć. Niż państwowemu, niewydolnemu i źle zarządzanemu molochowi jakim jest ZUS.

zle to PO co ? i kazda inna partia oprocz JKM ( na dobra sprawe tez kiedys sie nim jaralem, ale to byly czasy LO )

Jakbyś się zastanawiał o co mi chodzi z tym odwracanie kota ogonem, to tu masz dobitny przykład. Zamiast się odnieść do tekstu o zabieraniu pieniędzy z FRD to zaczynasz gadać o moim stosunku do PO i KNP. A tekst o liceum mógłbyś sobie podarować bo jest na poziomie nawet nie liceum, a podstawówki i świadczy o tobie.

hehehe mowisz ? plakaty na miescie i sianie propagandy o Uczciwej Prawicy na spotkaniach przy piwku ?

Pisałem że nie będe ci się spowiadał co robiłem. Mogę ci tylko powiedzieć że mogę z godnością spojrzeć w lustro. A ty dalej mów że pada deszcz kiedy ci w twarz plują.

I tak jak mówiłem na początku,. Nie musisz odpisywać, ja duskusję z tobą skończyłem.
  • 0