Skocz do zawartości

Zdjęcie

sondaż

• Zamknięty Ten temat jest zamknięty
154 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: sondaż (57 użytkowników głosowało)

zagłosuję na:

1. PJN (1 głosów [1.75%])

Procent głosów: 1.75%

2. PSL (1 głosów [1.75%])

3. Głosowanie Ruch Palikota (8 głosów [14.04%])

Procent głosów: 14.04%

4. Głosowanie PO (10 głosów [17.54%])

Procent głosów: 17.54%

5. Głosowanie PIS (13 głosów [22.81%])

Procent głosów: 22.81%

6. Głosowanie Nową Prawicę (12 głosów [21.05%])

Procent głosów: 21.05%

7. SLD (1 głosów [1.75%])

8. inna partia (2 głosów [3.51%])

Procent głosów: 3.51%

9. Nie idę na wybory! (9 głosów [15.79%])

Procent głosów: 15.79%

Głosuj

#101 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1355 Postów:

Napisany 10.10.2011, 22:17

Zagadka. Która z osób na zdjęciu, to członek Partii Piratów? :)

jak dla mnie to ten koles pierwszy z prawej :) mimo braku zaslepki na oku mysle ze to on :) zgadlem ? :) ( czy to pan prowadzacy program ? )

Pozdrawiam
baxx
  • 0

#102 piotrekrz1

piotrekrz1

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 411 Postów:

Napisany 10.10.2011, 22:54

jak dla mnie to ten koles pierwszy z prawej :) mimo braku zaslepki na oku mysle ze to on :) zgadlem ? :) ( czy to pan prowadzacy program ? )

Zgadłeś ;) Ta pani, przy której są kartki prowadziła program.
Wyróżnia się facet i jeszcze na dodatek taki odizolowany od tych "sztywniaków" w garniturach :D

Dowód w postaci materiału filmowego (w nieco innym towarzystwie):
Link

Ten post był edytowany przez piotrekrz1 dnia: 10.10.2011, 23:03

• 0

#103 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 11.10.2011, 17:14

oj wcale nie mniejsze zło, moze lepsze czasy przyjda, niewiadomo , a i tak te spory tu nic nie pomoga

Jakie lepsze czasy? Obserwowałem co się działo przez ostatnie cztery lata i nie zaobserwowałem żadych pozytywów w rządzeniu PO, więc na jakiej podstawie miałoby być lepiej? Prosiłbym żebyś pisał jednak konkrety bo jak narazie to piszesz jakieś ogólne zdania nie popierając ich żadnymi argumentami. Nie wiem czy mam traktować poważnie to co piszesz.

Bardzo nie trzeba straszyć. Wystarczy zerknąć na obłąkane spojrzenie minister Fotygi, albo posłuchać mądrości o obezwładnieniu Tupolewa na wysokości 15 m.

Zgadzam się, że ludzie nie chcą powrotu do stylu rządzenia PiSu i przyznaję im rację. Też mi to przeszkadzało. Ale jednak powinno się patrzeć na interes tego kraju, jakie rządzenie szkodzi bardziej. Takie PiSowe machanie szabelką, czy takie nic nie robienie, z zajmowaniem uwagi ludzi wyimagibnowanymi problemami PO. Zamiast zająć się tym czym naprawdę powinni, czyli gospodarka, dług publiczny, reforma emerytur i służby zdrowia to oni zajmowali się: pedofilami, dopalaczami, kibicami i straszeniem PiSem . Nie mówie że to nie jest ważne (poza wojowaniem z opozycją i zwalczaniem wyimaginowanych bandytów stadionowych), ale nie nie może być tak że to jest główny temat jakim zajmuje się rząd pomijając sprawy najważniejsze. O to mam największy żal do PO. A jeśli ktoś tego nie dostrzega to tak naprawdę ma gdzieś ten kraj.

Platforma Obywatelska jest pierwszą partią po roku 1989, która wygrała po raz drugi z rzędu wybory. O czymś to świadczy.

To świadczy o naiwności tego narodu. Wszystko można nam wmówić za pomocą telewizji. Polacy kupią każdą ściemę. Zero samodzielnego myślenia.

Sukces. Europa. :)

Mógłbyś wyjaśnić co masz na myśli?

Pewnie się niektórzy poczują obrażeni że tak piszę, ale cóż takie mam poglądy i nie będe się ich wypierał bo tak wypada. Pozdrawiam i życzę wszystkim i sobie żeby faktycznie się polepszyło jak pisze Ziarnko.
  • 0

#104 piotrekrz1

piotrekrz1

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 411 Postów:

Napisany 11.10.2011, 18:07

oj wcale nie mniejsze zło, moze lepsze czasy przyjda, niewiadomo , a i tak te spory tu nic nie pomoga

Niestety na razie na horyzoncie nie widać tych lepszych czasów. Nie mam na myśli polskiej polityki, tylko to, że kolejne państwa i firmy nie wytrzymują rosnącej finansowej presji. Problemem jest to słowo używane setki/tysiące razy - KRYZYS.

Zgadzam się, że ludzie nie chcą powrotu do stylu rządzenia PiSu i przyznaję im rację. Też mi to przeszkadzało.

Moim skromnym zdaniem Kaczyński dobrze by zrobił, gdyby ustąpił ze stanowiska szefa partii. W PiSie nie brakuje odpowiednich ludzi, którzy umiejętnie poprowadziliby tę partię. Problemem właśnie jest szef tej partii, w tym sensie, że to na nim skupia się niemal cała krytyka. Jest taką osobą, która z jednej strony przyciąga niektórych wyborców, ale więcej jednak odpycha. Stał się w ostatnich latach taką ikoną, którą możliwymi sposobami trzeba zwalczać i się jej bać.

To świadczy o naiwności tego narodu. Wszystko można nam wmówić za pomocą telewizji. Polacy kupią każdą ściemę. Zero samodzielnego myślenia.

Wiadomo, ta partia, z którą sympatyzują media ma przewagę. Nie dziwię się, że partie polityczne próbują wepchnąć swoich ludzi do zarządu TVP. Kilka lat temu PiS i LPR a teraz PO. A jeśli chodzi o telewizje prywatne, no to tu już decydują personalne preferencje polityczne osób, które odpowiadają za treść i sposób przekazywanych/przemilczanych informacji.
  • 0

#105 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 11.10.2011, 19:09

Jakie lepsze czasy? Obserwowałem co się działo przez ostatnie cztery lata i nie zaobserwowałem żadych pozytywów w rządzeniu PO, więc na jakiej podstawie miałoby być lepiej? Prosiłbym żebyś pisał jednak konkrety bo jak narazie to piszesz jakieś ogólne zdania nie popierając ich żadnymi argumentami. Nie wiem czy mam traktować poważnie to co piszesz.

hmmmmmm dziwna sprawa. Pamietam jak w 2007 r kolega mowil mi ze mu dobrze bylo za rzadzow PiSu i nie chcial zadnych zmian. Jak prawie kazdy mial dosc rzadow Jarka tak jemu bylo ok. Tu widze podobna sprawe, Tobie zle za Tuska wiec chciales zmian...no ale sam widzisz nie dogodzi sie w tym wypadku twojej mniejszosci.

Pozdrawiam
baxx

Nie zgodze sie z takim twierdzeniem ze Polacy to naiwny narod, ze mozna cos wmowic za pomoca mediow. Troche z ta naiwnosci mowisz z zalem bo nie wybrali innej opcji niz PO ( ty bys wolal Palikota lub NP ). Moze sie tak wydawac ze media steruja nami, ale raczej mysle cos nam pokazuja...a i tak kazdy sam decyduje na kogo glosuje.
  • 0

#106 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 11.10.2011, 19:37

Wiadomo, ta partia, z którą sympatyzują media ma przewagę. Nie dziwię się, że partie polityczne próbują wepchnąć swoich ludzi do zarządu TVP. Kilka lat temu PiS i LPR a teraz PO. A jeśli chodzi o telewizje prywatne, no to tu już decydują personalne preferencje polityczne osób, które odpowiadają za treść i sposób przekazywanych/przemilczanych informacji.

Oczywiście że tak jest, ale być niepowinno. Telewizja polska jest z założenia niezależna ideowo. Jak to wyglada w praktyce widzimy (albo nie widzimy) na codzień. To że partie obsadzają swoimi stanowiska jest logiczne, bo sa to dobrze płatne stanowiska które lepiej obsadzić "swoimi". Tu mnie nic nie dziwi, ale jak używa się telewizji publicznej do siania propagandy to budzi to mój sprzeciw. Telewizja należy do wszystkich jednakowo i nie powinna być wykorzystywana do promocji jednej opcji politycznej kosztem innej. Powinna być apolityczna i koniec. A co do mediów prywatnych to nie można mieć pretensji, chyba że właścicielom zależy an większej oglądalności, wtedy powinni się powstrzymac przed kojarzeniem z którąś z partii.

Nie zgodze sie z takim twierdzeniem ze Polacy to naiwny narod, ze mozna cos wmowic za pomoca mediow. Troche z ta naiwnosci mowisz z zalem bo nie wybrali innej opcji niz PO ( ty bys wolal Palikota lub NP ). Moze sie tak wydawac ze media steruja nami, ale raczej mysle cos nam pokazuja...a i tak kazdy sam decyduje na kogo glosuje.

Znasz takie pojęcie jak manipulacja medialna? Polecam ci od teraz troszeczke uważniej oglądać telewizję, szczególnie dzienniki. Chociaż jak skończyła się kampania wyborcza to może nie będzie to tak wyraźnie widoczne. Manipulacja medialna polega na tym, że oglądając jakiś materiał wyciągasz błędne wnioski zasugerowane ci przez autora. Można to osiągnąć np. pokazując jakieś niekorzystne obrazki do materiału o jakimś polityku. Mówienie o jakichś dwóch mało mających ze sobą wspólnego wydarzeniach (w tym jedno niekorzystne), tak że podświadomie łączysz je. Było to widoczne w końcowej fazie kampanii kiedy zaczęto łączyć środowisko kibiców z PiSem. Mówiono o bandytach stadionowych jako zbrojne ramię PiSu np. Zmanipulować widzem można nawet pokazując jakiegoś człowieka w jakimś niekorzystnym ujęciu w gazecie. Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile takich z pozoru błahych zabiegów wpływa na twoją ocenę w danej sprawie. Dodać też należy sondaże przedwyborcze, które wybitnie sugerują na kogo głosować. Pokazując miażdżącą przewagę jakiejś partii dają do zrozumienia że na tych warto oddać głos bo mają dużą szansę na zwycięstwo. I w odwrotną stronę pokazują komuś małe poparcie sugerują że głos oddany na tą partię to głos wyrzucony w błoto. Osobiście uważam że sondarze powinny być zakazane, bo nie wnoszą nic dobrego a tylko mieszają ludziom w głowach. Bez nic więcej ludzi wybierało by zgodnie z własnymi przekonaniami.

Ten post był edytowany przez Adahn wyobrażony dnia: 11.10.2011, 19:38

• 0

#107 roomster

roomster

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 11.10.2011, 19:54

a jacy Polacy sa zawistni zwłaszcza z 1 opcji nie bede mówił z której bo chyba kazdy wie

Ten post był edytowany przez ziarenko dnia: 11.10.2011, 19:54

• 0

#108 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 11.10.2011, 20:02

Co masz na myśli? Mógłbyś nieco rozwinąć swoją myśl? Bo za choleerę nie wiem o co ci chodzi.
  • 0

#109 roomster

roomster

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 11.10.2011, 20:14

domysl sie

Ten post był edytowany przez ziarenko dnia: 11.10.2011, 20:15

• 0

#110 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 11.10.2011, 20:50

Znasz takie pojęcie jak manipulacja medialna? Polecam ci od teraz troszeczke uważniej oglądać telewizję, szczególnie dzienniki.

hahaha jasne :) Chcesz mi powiedziec ze widzisz cos wiecej ode mnie ? :)

Rozumiem ze nawiazujesz do kampanii wyborczej PO. W spocie "Oni pojda na wybory, a ty ?" widac bylo socjotechnike ale nie az taka zeby jej nie zaowazyc i nie wiedziec ze to gra polityczna niz jakies wplywanie na opinie odbiorcow kiedy Ci pojda na wybory :)

Pozostane wiec przy swoim ze kazdy decyduje sam o sobie i na kogo bedzie glosowal :)

Pozdrawiam
baxx
  • 0

#111 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 11.10.2011, 21:03

To że czegoś nie zauważasz nie oznacza że tego nie ma :) Wystarczy być nieco bardziej, a) uważnym b) krytyczynym dla mediów c) lepiej kojarzyć fakty i myśleć nad tym co ci mówią. Niestety w tym kraju mamy całą rzeszę ludzi którym media mówią co mają myśleć. Oni to przyjmują bez żadnej refleksji. I nie próbuję cię przekonać i mówić jak powinieneś głosować bo po pierwsze jest to prywatna sprawa każdego. A po drugie nie raz pokazałeś że żaden argument do ciebie nie dociera, a jak jakiś jest dla ciebie niewygodny to udajesz że go nie było.
  • 1

#112 piotrekrz1

piotrekrz1

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 411 Postów:

Napisany 11.10.2011, 21:16

a jacy Polacy sa zawistni zwłaszcza z 1 opcji nie bede mówił z której bo chyba kazdy wie

@ziarenko moim zdaniem nie należy w ten sposób postrzegać sprawy. W Polsce istnieją dwie główne partie, które wzajemnie się zwalczają. Każda ze stron chce ugrać dla siebie jak najwięcej, szczególnie ważny jest moment wyborów. Szukanie haków, potknięć, wyolbrzymianie konkretnych wydarzeń/słów to nieczysty element kampanii wyborczej, ale nie można powiedzieć, że nie istnieje.
W Internecie możesz znaleźć mnóstwo przykładów zachowań ludzi zarówno z jednej strony, jak i z drugiej. Zachowań, które łagodnie mówiąc nie świadczą dobrze o tych osobach. Dlaczego głównie dotyczy to tych dwóch partii? Dlatego, że oni się najbardziej liczą. Pozostałe partie są gdzieś w cieniu. Nie są zagrożeniem dla nikogo, także po co o nich mówić.

Po co to napisałem? Zabrzmiało bardzo ogólnie, ale mam na myśli to, że Polacy w wielu sytuacjach są narodem zawistnym i kojarzenie tej zawiści tylko z jedną partią a pomijanie jej gdzie indziej jest przesadą, bo żadna strona nie jest całkowicie bez winy. W wielu sytuacjach życiowych można się spotkać z nieprzychylnym/chamskim zachowaniem innych ludzi, tak w polityce, jak i w życiu codziennym.
  • 0

#113 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 11.10.2011, 21:48

A po drugie nie raz pokazałeś że żaden argument do ciebie nie dociera, a jak jakiś jest dla ciebie niewygodny to udajesz że go nie było.

stary daj na luz w koncu bo maslo maslane wychodzi to samo moglbym napisac o Tobie co cytuje powyzej :)
  • 1

#114 Harima

Harima

Maniak

• Użytkownicy
  • 1337 Postów:

Napisany 11.10.2011, 21:54

Już odpisuję. Otóż Korwin od wielu swych kolegów po fachu różni się tym, że nie zmienia swojego zdania jak chorągiewka i to mi się w tym człowieku podoba. Nie składa też obietnic bez pokrycia, sam szczerze przyznaje, że nic nie da, ale też nic nie zabierze. Mówił też, że by zrobić państwo prawdziwie prawicowe potrzeba kilkudziesięciu lat, a nie jednej kadencji.

Dlatego właśnie głosowałem na PO :P

Nigdy nie rozumiałem ludzi którzy rzucali na lewo i prawo hasłami, zachwalali partie i chcieli nie wiadomo jakich zmian ledwo po 4 latach.
Już się skończyły czasy Barcelowicza gdy dawano wolną rękę byle zmiany zaszły szybko, który notabene jest wspaniałym ekonomistą, a niektórzy ludzie na nim psy wieszają tylko dlatego, że po prostu prawo polskie nie było gotowe na tak NAGŁE zmiany. Na powtórkę czasu "wodzów" z schyłku XIX i początku XX wieku a'la Piłsudski, Bismarck, Napoleon czy choćby i Benito również bym nie liczył -> skończyły się te czasy, zresztą wątpię by w dobie trwania UE takie coś by przeszło.

Ale to jak rzucanie grochem o ścianę więc nie będę tego nikomu tłumaczył i rzucał argumentami :)

Bzdury waćpan gadasz i tyle. Sam do tego narodu należysz także hamuj się z tego typu hasłami. Prędzej bym powiedział, że społeczeństwo w końcu dojrzało i nie da sobie wcisnąć kitu coraz to nowszym ugrupowaniom albo tym "starszym" pod innymi nazwami. Wolą sprawdzić jedno, porządnie, a potem dokonywać zmian i narzekać.

Dopiero za KOLEJNE 4 lata możemy zacząć krytykować PO, a nie już (ośmieliłem się użyć tego słowa) teraz.

Euro mnie nie grzeje -> bardziej prestiż (drogi zresztą), aniżeli inwestycja. Kiepski argument dla przeciwników jak i zwolenników PO.

Pozdro.

Ten post był edytowany przez Harima dnia: 11.10.2011, 22:08

• 2

#115 Gość_blender_*

Gość_blender_*
  • Goście

Napisany 12.10.2011, 07:55

Stacje telewizyjne mogą być stronnicze, ale np. tygodniki polityczne już nie i jadą każdemu opisując większe lub mniejsze wpadki; przekręty, nie przekręty, przepłacenia, złe decyzje itd..

Społeczeństwo polskie nie jest naiwne ponieważ poprzednie czołowe partie rządzące nie dostawały taryfy ulgowej i nie były wybierane na następne kadencje.

Odnośnie Jarosława Kaczyńskiego, to słyszałem w telewizji, że 55% Polaków nie darzy go zaufaniem. Więc na myśl przychodzi od razu, że PiS odnosiłby większe sukcesy bez Kaczyńskiego (który kiedyś sam deklarował, że jak nie wygrają wyborów w 2011 roku, to odejdzie z partii), ale czy PiS ma jakieś szanse, skoro jego członkowie uparcie twierdzą, że nie wyobrażają sobie swojej partii bez Jarosława?

Hmm.. W partii Palikota jest m.in. transwestyta, zdeklarowany gej i zastępca szefa gazety NIE. :)
No i dobrze. Jest różnorodność i tolerancja musi być.
Swoją drogą, to niezłe powiedzmy "zakłopotanie" będą mieli niektórzy posłowie w kontakcie z Nią, przecież nigdy takiej osoby nie było jeszcze w rządzie. ;p Wyobrażacie sobie rozmowę Waldemara Pawlaka z Anną Grodzką? :D
Ale to kwestia czasu i przyzwyczajenia.

Tak musi być i tak jest w Europie. Idziemy do przodu. :)

Pozdrawiam. :)
  • 1

#116 Gość_Kermitt_*

Gość_Kermitt_*
  • Goście

Napisany 12.10.2011, 09:42

O to chodzi, że tak nie jest w Europie. Z tego, co wczoraj usłyszałem to jesteśmy jednym z pierwszych krajów, w którym transwestyta zasiądzie w sejmie.
  • 0

#117 Gość_Adahn wyobrażony_*

Gość_Adahn wyobrażony_*
  • Goście

Napisany 12.10.2011, 09:50

Dokładnie trzecim. Ja natomiast nie uważam że tak musi być bo tak jest w zachodniej Europie. Skończmy z tymi kompleksami zachodu i zacznijmy patrzeć na siebie. Każdy kraj jest inny, nie musimy za wszelką cenę brać wzorców z innych krajów bo każdy ma inną kulturę, historię i sytuację ekonomiczno-społeczną. Według mnie rząd powinien zająć się gospodarką przede wszystkim, a nie promowaniem gejów i transów.
  • 0

#118 jacek88

jacek88

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 258 Postów:

Napisany 12.10.2011, 10:05

Nasze życzenia są nic nie warte. Świat jest kierowany przez wąską szajkę ludzi, którzy opanowali przede wszystkim banki i media. Mają olbrzymią władzę i karmią nas socjalizmem, doprowadzając do upadku narodów. Teorie spiskowe się zaczynają sprawdzać. Najważniejsze, żeby w momencie wojny domowej (takowa nastąpi najwyżej za 10-15 lat) skupić się wokół dobrego dowódcy. Bo wojskowi często są socjalistami.
  • 1

#119 baxx

baxx

Obserwator

• Użytkownicy
  • 1355 Postów:

Napisany 12.10.2011, 10:33

Najważniejsze, żeby w momencie wojny domowej (takowa nastąpi najwyżej za 10-15 lat) skupić się wokół dobrego dowódcy.

mam nadzieje ze nie bedzie nim ledwo zipiejacy juz Jarosław :D

Pozdrawiam
baxx

p.s.

tysieczny poscik juz :)

Ten post był edytowany przez baxx dnia: 12.10.2011, 10:41

• 1

#120 jacek88

jacek88

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 258 Postów:

Napisany 12.10.2011, 10:42

Przecież Jarek to właśnie socjalista. Socjaliści są często charyzmatyczni i dlatego zdobywają władzę. Jarkowi charyzmy odmówić nie można.
  • 0