Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Zdublowany] Wady postawy-podzielcie się radami !

• Zamknięty Ten temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ddb@

ddb@

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 55 Postów:

Napisany 03.07.2011, 10:55

Witam, choć to mój pierwszy post, nie będę się wiele przedstawiał. Mam 16 lat, walczę z M. chyba już od 3 lat. Na szczęście jeżeli już to robię, to bardzo sporadycznie czyli raz na tydzień czy dwa.
Btw. Chciałem przejść do tematu wyżej. Sam mam jedną z wad - wydaje mi się, że są to plecy wklęsłe lub wklęsło-okrągłe. Oprócz tego mam także niewielką szewską (lejkowatą) klatkę piersiową.
W roku szkolnym co tydzień chodziłem na basen, aby popływać stylem grzbietowym - ponoć najbardziej pomaga.

Tak więc: czy ktoś z was posiada podobne wady? Jakie ćwiczenia stosujecie? W związku ze swoim wiekiem, to chyba już ostatnia chwila,aby się w tych sprawach podciągnąć. Może i komuś się wydaje że to poważne schorzenia, jednak większość osób nie zauważa moich wad.

To co przeszkadza mi w lejkowatej klatce:
-kiepsko wygląda (przynajmniej dla mnie)
-t-shirt czy inne czasem dziwnie się na niej układają
-być może z tym związane są inne dolegliwości (może przez nią płuca nie są wydolne tak jak mogłyby być?)

^to jest chyba największa motywacja do walki z tą wadą.

Piszcie co wam po głowie chodzi. Ja chyba w najbliższym czasie pójdę z tym do lekarza. Chcę wiedzieć na czym stoję, jakie ćwiczenia wykonywać,aby to leczyć. To chyba już ostatni dzwonek.
  • 0

#2 Lucius

Lucius

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 87 Postów:

Napisany 03.07.2011, 15:06

Witaj. Sam mam stwierdzoną wadę postawy, skoliozę. Od onanizmu miałem większe bóle dolnej części pleców. Basen pomaga, ale przy określonej wadzie nie każdy rodzaj pływania jest wskazany. Idź do dobrego ortopedy, niech cię "obejrzy".
  • 0

#3 marcin29

marcin29

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 83 Postów:

Napisany 07.07.2011, 23:07

"Sam mam jedną z wad - wydaje mi się, że są to plecy wklęsłe lub wklęsło-okrągłe." Stary to nie ma Ci się wydawać tylko masz to wiedzieć na 100%.Idź do lekarza i zobaczysz co ci powie.Ja miałem bóle odcinka dolnego kręgosłupa(lędźwiowego).
To co mi pomogło to siłownia.Do tego mam płaskostopie.Dobrze rozwinięte mięśnie naturalnie prostują,korygują wady postawy.Oczywiście co lekarz to inna diagnoza więc warto zasięgnąć opinii u kilku.Jeden ci powie ,że siłownia broń Boże,a drugi zupełnie coś innego.Większość z nich powinna leczyć tylko w zoo.Oczywiście niektóre wady kręgosłupa wykluczają kulturystykę,ale to musi być już coś poważnego.Pamiętaj ,że na siłowni można wykonywać wiele ćwiczeń,które nie nadwyrężają kręgosłupa np.na mięśnie brzucha ,które to ćwiczenia utrzymują kręgosłup(sylwetkę)w odpowiedniej postawie.Do tego ta twoja klatka.Powodzenia.
  • 0

#4 makulko

makulko

Inspector

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1958 Postów:

Napisany 15.07.2011, 20:42

Temat zdublowany. Tutaj jest wątek o podobnej problematyce.

Prosimy o korzystanie z wyszukiwarki.

[ta wiadomość została wygenerowana prawie automatycznie]
  • 0