Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co daje mi abstynencja/walka z nałogiem? Jakie są plusy życia bez?

motywacja

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
446 odpowiedzi w tym temacie

#441 ShyGuy82

ShyGuy82

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 113 Postów:

Napisany 16.02.2017, 14:54

Dlaczego mimo, że widzę plusy po odstawieniu masturbacji (zaczyna się to po 2-3 tygodniach od ostatniego upadku) to ciągle do tego wracam, a jak już wrócę to nie kończy się na jednym razie ale minimum 3 razy. Jak mam przekonać mój mózg do pozostania na dobrej ścieżce? :(

• 0

#442 Szymonn

Szymonn

z problemami

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 591 Postów:

Napisany 16.02.2017, 15:03

ponieważ nie porzucasz wzorców, masz je cały czas z tyłu głowy i zostawiasz sobie otwarte bramki. mam rację?
  • 0

#443 ShyGuy82

ShyGuy82

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 113 Postów:

Napisany 17.02.2017, 11:06

Masz rację...przeważnie przychodzi taki moment po okresie abstynencji 2-3 tygodnie kiedy mózg widzi szanse na zrobienie tego i wtedy zaczynam walkę, zaczynam się tłumaczyć i szukać okazji do masturbacji i chwili przyjemności.

• 0

#444 Gość_Hieronim_*

Gość_Hieronim_*
  • Goście

Napisany 17.02.2017, 14:06

Abstynencja ogromnie poprawia mi poczucie własnej wartości. Bo dzięki Bogu udaje się. Dziś mam 110 dzień, jeszcze nigdy tyle nie wytrzymałem. A jak miałem dłuższe okresy to i tak wiedziałem i dążyłem do zaspokojenia się. Teraz tego nie chcę. Seks jest lepszy, bo przestałem mieć jakieś nie sprecyzowane poczucie, że powinien być inny. Sam nie wiedziałem, czego chcę.

Teraz mam dużą motywację i postawię na swoim!

• 0

#445 ania 30

ania 30

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 17.02.2017, 19:57

Może to będzie dziwne co napiszę,ale mija już prawie 7 miesiąc bez M i pomimo tego ,że pewne moje prywatne sprawy póki co nie poukładały się jeszcze tak jak chcę, czuję wewnętrznie tak pozytywną energię,że jest to na swój sposób dziwne.

Uczucie tego,że jakoś wszystko się ułoży i mam póki co cieszyć się życiem. 

Nigdy wcześniej czegoś takiego nie czułam dlatego ciekawi mnie czy ktoś z Was też tak ma ? Zawsze się zadręczałam przejmowałam itp

I wiecie co Wam jeszcze napiszę trochę się pochwalę wreszcie przestaję myśleć i żyć przeszłością to było dla mnie równie trudne zadanie jak zrywanie z M.

To jest naprawdę dla mnie spory sukces :)

• 0

#446 Zombi

Zombi

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 31 Postów:

Napisany 17.02.2017, 22:14

Ja na pewno tak mam. Uczucie, że wszystko się ułoży, pewność siebie, radość z życia, chce mi się śmiać, wszystko mnie bardziej cieszy.

• 0

#447 korzeniowski

korzeniowski

Weteran

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2034 Postów:

Napisany 18.02.2017, 09:45

Brawo, brawo !!!

110 dni, 7 msc. robi wrażenie !!!

Taki okres bez znieczulania i zagłuszania pozwala wejrzeć w siebie i odnaleźć swoje prawdziwe nie zaspokojone potrzeby a później pomyśleć jak w zdrowy sposób je zaspokoić.

Oby nie zbrakło motywacji, trzymam za was.

• 0

Także oznaczono tymi tagami: motywacja