Skocz do zawartości

Zdjęcie

SA a SLAA?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 negotia

negotia

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 30.12.2014, 17:30

To chyba dużo zależy od danej osoby, od jej problemów... Ja z kolei odnalazłam się w SLAA, a w SA jakoś nie potrafiłam.

• 0

#22 artdre93

artdre93

Pan Cogito

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 270 Postów:

Napisany 23.01.2018, 18:17

Pytanko za sto punktów, niezależnie od wspólnoty: jeśli sponsor po półtorej roku miał jednorazową wpadkę z p+m, to można kontynuować relację sponsor-podopieczny, czy też momentalnie się ją zrywa?

• 0

#23 Raróg

Raróg

Powstały z popiołu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 434 Postów:

Napisany 23.01.2018, 18:24

Hej!

Naprawdę jest wspólnota proponująca "zero seksu" jako rozwiązanie? Na jaki okres czasu? Dla mnie to brzmi w kontekście mojej wiedzy psychologicznej jak jakiś żart... Gdzie tu szukanie zdrowej seksualności i nauka radzenia sobie ze swoimi impulsami?

W SLAA sam ustalasz swoje granice. Sam decydujesz, kiedy i czy w ogóle chcesz mieć sponsora. Na spotkania mogą przychodzić zarówno kobiety jak i mężczyźni.

SA jest bardziej restrykcyjne. Jak napisała Skowronek - zero seksu z kimś lub w pojedynkę. Kładą duży nacisk na pracę ze sponsorem. Spotkanie może prowadzić tylko osoba, której okres abstynencji wynosi co najmniej 30 dni. Obiło mi się o uszy, że na spotkaniu mogą przebywać jednocześnie przedstawiciele tylko jednej płci, ale głowy za to nie dam.

• 0

#24 Luki7

Luki7

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 419 Postów:

Napisany 24.01.2018, 03:52

Nigdy nie byłem na spotkaniach żadnej z tych wspólnot, ale wydaje mi się, że chodzi o brak seksu za wyjątkiem małżeństwa, ale i tam zaleca się na początku abstynencja. Uważam, że ma to jakiś sens, bo może być, że uzależniona osoba szuka w seksie tylko rozładowania napięcia i skupia się tylko na sobie, np chce by tylko mu było przyjemnie podczas stosunku, za bardzo naciska, chce to robić w sposób wygodny tylko dla siebie. Trochę znam to z autopsji...

Ten post był edytowany przez Luki7 dnia: 24.01.2018, 03:52

• 0