Skocz do zawartości

Zdjęcie

SA a SLAA?

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 negotia

negotia

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 160 Postów:

Napisany 30.12.2014, 17:30

To chyba dużo zależy od danej osoby, od jej problemów... Ja z kolei odnalazłam się w SLAA, a w SA jakoś nie potrafiłam.

• 0

#22 artdre93

artdre93

Pan Cogito

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Postów:

Napisany 23.01.2018, 18:17

Pytanko za sto punktów, niezależnie od wspólnoty: jeśli sponsor po półtorej roku miał jednorazową wpadkę z p+m, to można kontynuować relację sponsor-podopieczny, czy też momentalnie się ją zrywa?

• 0

#23 Raróg

Raróg

Powstały z popiołu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 437 Postów:

Napisany 23.01.2018, 18:24

Hej!

Naprawdę jest wspólnota proponująca "zero seksu" jako rozwiązanie? Na jaki okres czasu? Dla mnie to brzmi w kontekście mojej wiedzy psychologicznej jak jakiś żart... Gdzie tu szukanie zdrowej seksualności i nauka radzenia sobie ze swoimi impulsami?

W SLAA sam ustalasz swoje granice. Sam decydujesz, kiedy i czy w ogóle chcesz mieć sponsora. Na spotkania mogą przychodzić zarówno kobiety jak i mężczyźni.

SA jest bardziej restrykcyjne. Jak napisała Skowronek - zero seksu z kimś lub w pojedynkę. Kładą duży nacisk na pracę ze sponsorem. Spotkanie może prowadzić tylko osoba, której okres abstynencji wynosi co najmniej 30 dni. Obiło mi się o uszy, że na spotkaniu mogą przebywać jednocześnie przedstawiciele tylko jednej płci, ale głowy za to nie dam.

• 0

#24 Luki7

Luki7

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 449 Postów:

Napisany 24.01.2018, 03:52

Nigdy nie byłem na spotkaniach żadnej z tych wspólnot, ale wydaje mi się, że chodzi o brak seksu za wyjątkiem małżeństwa, ale i tam zaleca się na początku abstynencja. Uważam, że ma to jakiś sens, bo może być, że uzależniona osoba szuka w seksie tylko rozładowania napięcia i skupia się tylko na sobie, np chce by tylko mu było przyjemnie podczas stosunku, za bardzo naciska, chce to robić w sposób wygodny tylko dla siebie. Trochę znam to z autopsji...

Ten post był edytowany przez Luki7 dnia: 24.01.2018, 03:52

• 0

#25 Tomitor

Tomitor

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 03.12.2019, 12:08

Wybieram się na mityng SA. Mam jedynie obawy czy uda mi się znaleźć sponsora. Bo chciałbym. Macie jakieś doświadczenia?
  • 0

#26 korzeniowski

korzeniowski

Weteran

• VIP
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3313 Postów:

Napisany 03.12.2019, 12:20

Może pochodzisz na 2-3 mitingi SA i 2-3 SLAA i zobaczysz najpierw która wspólnota bardziej Ci pasuje.

Temat sponsora nie jest chyba pierwszy i najważniejszy.

pozdrawiam i powodzenia życzę.

• 0

#27 YourBrother

YourBrother

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 283 Postów:

Napisany 03.12.2019, 13:00

Tam Ci sponsora sami wybiorą, ja po pierwszym mityngu od razu miałem tymczasowego sponsora i to nie są ludzie, którzy robią to na siłę, ale chcą :-) Także o to się nie martw a sponsor dużo pomaga.

• 0

#28 Dougles

Dougles

Wyga

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 628 Postów:

Napisany 05.12.2019, 21:05

Ja bym miał problem z tym, że to ktoś mi wybiera sponsora. Jednak relacja sponsorska jest wyjątkowa i ja potrzebowałbym najpierw poznać trochę tę osobę, poczuć jaka ona jest czy dobrze się przy niej czuję itd.
Dopiero wtedy mógłbym zdecydować (oczywiście w ścisłym porozumieniu z Siłą Wyższą), że to jest człowiek z którym chcę podjąć współpracę. Stąd też mam opory przed bankiem sponsorów

• 0

#29 YourBrother

YourBrother

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 283 Postów:

Napisany 05.12.2019, 23:14

Znaczy oni to nazwali tymczasowym sponsorem z myślą, że po jakimś krótkim czasie możesz go zmienić, ale żebyś teraz miał kogokolwiek. Ja już np miałem to szczęście, że mój tymczasowy sponsor całkiem mi odpowiadał.

Ten post był edytowany przez YourBrother dnia: 05.12.2019, 23:14

• 0