Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jacek Kaczmarski

• Zaloguj się aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotr______

Piotr______

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 20 Postów:

Napisany 03.09.2010, 12:26

Jest tutaj ktoś, kto lubi słuchać piosenek Jacka Kaczmarskiego? Zauważyłem, że dla przeważającej większości ludzi Kaczmarski kojarzy się jedynie z "Murami" i co dla niektórych jeszcze z "Obławą". Szkoda, bo są to bardzo dobre utwory, ale chyba nie najlepsze, jest bardzo wiele innych, mówiących o historii, znanych postaciach, ludzkim życiu, uczuciach, literaturze. W bardzo wielu utworach Kaczmarski wykorzystywał konkretne tematy aby za ich pomocą pokazać prawdy uniwersalne...
Ze swej strony chciałbym szczególnie polecić "Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego" - moim zdaniem jedną z najlepszych, a może i najlepszą piosenkę Jacka Kaczmarskiego:

• 0

#2 Gość_ziarenko_*

Gość_ziarenko_*
  • Goście

Napisany 03.09.2010, 20:53

pewnie ze jest taki ktos kto słucha , ja ,
  • 0

#3 Luigi Vampa

Luigi Vampa

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 75 Postów:

Napisany 06.09.2010, 07:59

a ja się nauczyłem grać na gitarze na "Kosmopolaku"
  • 0

#4 Pi1987

Pi1987

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 101 Postów:

Napisany 06.09.2010, 23:35

Cześć. Dla mnie też twórczość Jacka Kaczmarskiego jest ogromnie ważna - z wielu powodów, o których można by długo rozmawiać. Na pewno jednym z nich jest fakt, iż przy swojej olbrzymiej wrażliwości i wyjątkowości zmagał się on tak jak i my z uzależnieniem, czemu dawał wyraz w wielu swoich utworach, których przekaz, jak i jego życiorys, bywa niekiedy kontrowersyjny, jednak zawsze zmusza do głębszej refleksji... za co Mu dziękuję.

I jeszcze kilka utworów, które polecam jednocześnie zaznaczając, że można by przecież z łatwością umieścić ich tu znacznie więcej :).

- średnie wykonanie

Pozdrawiam.
  • 0

#5 Piotr______

Piotr______

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 20 Postów:

Napisany 07.09.2010, 20:39

- średnie wykonanie

A tej piosenki nie znałem :) Co prawda wykonanie Przemysława Gintrowskiego ale tekst Jacka Kaczmarskiego. Gintrowski to też świetny wykonawca :)
  • 0

#6 Pi1987

Pi1987

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 101 Postów:

Napisany 09.09.2010, 23:22

:). O tak Gintrowski jest świetny. Ma taką "manierę" śpiewania, ale zupełnie nie nudną czy irytującą jak u niektórych wykonawców (patrz M. Czyżykiewicz). Kaczmarski gdzieś wspominał, że czasem w trakcie tworzenia stwierdzał, że do odpowiedniej interpretacji powstającego utworu idealny będzie charakter i specyficzna dynamika głosu Gintrowskiego, i pisał już od tego momentu dokładnie pod niego.

Pewnie zapoznałeś się już ze stroną internetową poświęconą Kaczmarskiemu, ale na wszelki wypadek podam jeszcze adres: www.kaczmarski.art.pl - polecam zwłaszcza dział "muzyka" i "nuty". Oczywiście jeśli jeszcze nie grasz na gitarze to najwyższy czas zacząć :)), przy tych utworach to szczególnie przyjemne :).

A i przypomniał mi się jeszcze jeden "ulubiony" kawałek :).

Pozdrawiam.
  • 0

#7 Piotr______

Piotr______

Początkujący user

• Autor(ka) tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 20 Postów:

Napisany 10.09.2010, 11:41

Oj, nie wiem czy nie jestem już za stary na naukę gry na gitarze :)
  • 0

#8 N.N.

N.N.

Zadomowiony

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 360 Postów:

Napisany 01.10.2010, 20:46

Dołączam się do grona słuchających Kaczmarskiego.
  • 0

#9 Gość_blender_*

Gość_blender_*
  • Goście

Napisany 02.10.2010, 22:40

Kiedyś nie lubiłem tego typu muzyki, jednak teraz, gdy przypadkowo usłyszałem Naszą Klasę Jacka Kaczmarskiego, to chcę poznać resztę twórczości tego artysty. Może musiałem dojrzeć do tej muzyki ? :)
  • 0

#10 Machine

Machine

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 21.10.2010, 23:50

A propos "Obławy", tutaj taka nieoficjalna kontynuacja w wykonaniu jednego z "jutubowiczów" (bardzo fajny tekst moim zdaniem):
  • 1

#11 Bartek P

Bartek P

Bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 80 Postów:

Napisany 03.02.2012, 14:02

Ja również lubię często wracać do twórczości Kaczmarskiego, dla muzyki dawał z siebie wszystko...dużo by można pisać o nim dobrych rzeczy. A co do utworów nie wymienionych jeszcze wyżej to ja bardzo lubię i polecam, np. "Zbroja", "Opowieść pewnego emigranta", "Epitafium dla Siergiusza Jesienina". ;)
  • 0

#12 Gość_babol_*

Gość_babol_*
  • Goście

Napisany 09.05.2013, 15:33

Modlitwa o wschodzie słońca...

• 0

#13 Aninomi

Aninomi

Początkujący user

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 28.06.2013, 15:44

Dla tych, którzy walczą po środku morza, na statku swojego uzależnienia - nie zdając sobie sprawy, że to właśnie nasza droga do edenu.

• 0