Skocz do zawartościTemat pomocy: Twój Panel Kontrolny (Profil)


* Panel Kontrolny:

Panel Kontrolny (Profil) jest Twoją konsolą Forum. Możesz w niej zmienić wygląd Forum i zobaczyć, jakie informacje o sobie udostępniasz innym użytkownikom.

Subskrypcja: tu zarządzasz śledzonymi forami i tematami. Zobacz w pomocy temat: "powiadom e-mailem o nowych wiadomościach", aby uzyskać więcej informacji, w jaki sposób śledzić tematy.

Edytowanie informacji w profilu: ta sekcja pozwoli Ci na dodanie lub usunięcie informacji osobistych i dodanie innych informacji o sobie.

Edytuj Sygnaturę: sygnatura używana na Forum jest bardzo podobna do tej używanej w e-mailach. Jest ona dodawana do spodu każdego postu. Możesz ją łączyć z BB-Code oraz kodem HTML, jeśli Administrator na to pozwolił.

Edytuj ustawienia Avatara: avatar to małe zdjęcie pojawiające się pod Twoją nazwą użytkownika, gdy przeglądasz temat albo oglądasz posta swojego autorstwa. Jeśli Administrator pozwolił możesz wybrać avatara z galerii na forum. Możesz także podać adres Url do posiadanego już avatara na własnym serwerze. Możesz także ustawić takie opcje jak szerokość i wysokość, aby avatart zachował swoje proporcje.

Zmień osobiste zdjęcie: ta sekcja pozwoli Ci na dodanie lub zmienienie zdjęcia w Twoim profilu. Będzie ono widoczne, gdy kto postanowi obejrzeć Twój profil z poziomu mini-portalu lub listy użytkowników.

* Ustawienia email:

Ukryj mój adres e-mail: opcja ta pozwala Ci na zablokowanie możliwości wysyłania e-maili do Ciebie przez innych użytkowników Forum.

Wyślij mi informacje o aktualizacjach - wysłane przez Administratora: opcja ta pozwala Administratorowi na umieszczenie Twojego e-maila na jego liście użytkowników. Używa się tej możliwości, aby informować o aktualizacjach i innych ważnych sprawach. Jeśli chcesz mieć stały kontakt z Administratorem Forum, wybierz tę opcję.

Zawieraj kopię postu: kiedy przysyłasz powiadomienie o odpowiedzi ze śledzonego tematu, ustawienie to dołącza odpowiedź ze śledzonego tematu do e-maila wysłanego w ramach powiadamiania e-mailem o nowych wiadomościach.

Wyślij informację o nadejściu nowej prywatnej wiadomości: ta opcja powoduje wysyłanie informacji o nowej, nie przeczytanej wiadomości w Twojej skrzynce odbiorczej (Inbox w PM) na podany podczas rejestracji adres e-mail, za każdym razem, gdy taka wiadomość nadejdzie.

Uaktywnić powiadamianie E-mailem jako domyślną akcję: zaakceptowanie tej opcji spowoduje automatyczne śledzenie każdego tematu, w którym udzielisz odpowiedzi.

* Ustawienia Forum:

Z poziomu tej sekcji możesz ustawić strefę czasową, w której się znajdujesz, ustawić by Forum nie wyświetlało sygnatur, avatarów i grafik w postach.

Możesz aktywować opcję powiadamiania o nowych prywatnych wiadomościach za pomocą okna Pop-up (działa tylko podczas przebywania na forum) i wybrać czy opcja: Szybka odpowiedź ma być dostępna, czy też nie (jeśli Administrator dopuszcza jej używania).

Możesz również wybrać ustawienia takie, jak liczba tematów/postów wyświetlanych na jednej stronie Forum.

* Skóry i Języki:

Jeśli Administrator zezwolił, możesz zmienić skórę i język Forum. Istnieje możliwość podglądu zmian przed ich zastosowaniem.

* Zmień adres e-mail:

W każdym momencie możesz zmienić adres e-mail podany podczas procesu rejestracji użytkownika. Pamiętaj jednak, że w niektórych wypadkach będziesz musiał podać także aktualnie posiadany adres e-mail, aby zmienić go na nowy. Zostaniesz poinformowany, czy zmiana została zaakceptowana.

* Zmień hasło:

W tej sekcji możesz zmienić swoje hasło. Pamiętaj jednak, ze obecnie posiadane hasło będzie wymagane, aby zmienić je na nowe.